Radovi u malinjaku

Ja sam mislila da se radi o cifri velicine od 100-200 evra. Bas si me obradovao, do 100 mi je sve puska.

Sa 100 trebalo bi i tri prohoda ....al dva su obavezna, Jer u jednom prolazu nece mnogo da se uradi ...? zemlja je od jakih padavina veomaaaa nepodobna. Voditi racuna o dubini vec je 1/2 aprla..? 12 cm u ovom momentu ja nebih dublje..?

Neki strucnjaci tvrde da je tanjiraca zahvalnija od freze za malinu....a podrivaci i aeratori su BOLjI ....? Isto vazi i za motika je zlo za malinu a budacici su prava stvar....? Ako sam shvatio dobro sto je to tako ...ima nekog reeezonaaa.
 
Pa kod mene bi bilo 2000-2500 dinara maksimalno. I cisto ljudski da mu kupis sok i neki kolac(domacica, noblice...). :osmeh:

Ja freziram bocnom frezom sebi dva prohoda 2000 metara i potrosim nesto vise od 20 litara dizela i oko 2 litre ulja sae 90.Ostanem skoro ceo dan.Mislis da ta zabava nije skupa da platim 1000 dinara ulaz u tudju njivu,
A zaboravio sam sok i noblice,nije mnogo onda da platim somica dinara da radim kod drugog
 
Jel koristio neko biostimulatore u malini,konkretno epin i cirkon,svakakva cuda cine kaze proizvodjac,mada svaki cigo svoga konja hvali,pa ako moze neko iz iskustva da kaze koju rec u slucaju da ih je koristio:)
 
@xsale
Ma kod mene su brdski predeli, male parcele... nepristupacno za traktore, samo freze rade. Benasi potrosi 5l goriva na ovu povrsinu... Ostane mu zarada od 2000 dinara, sto je ovde vrlo pristojna dnevnica. Nisam nista izmislio, niti koga vredjam, samo kazem kakva je situacija.
 
Recite mi, da li neko od vas ima maline pod folijom?
Ako ima, koliko moze to uspesno da se radi, da li malina izbaci dva roda i koji su moguci problemi u takvoj proizvodnji.
Dakle polana ne dolazi u obzir, nego moze li vilamet ili slicna sorta ovako da se radi.
 
Gde si je nabavio ......... polovinom maja iseci lastare ...ako si je dobro nahranio i ne moras beri 2 berbe pa kad oberes 1 . berbi krajem juna tad.....
 
Pozdrav drigari. Imam jedno pitanje. Planirao sam sutra da poprskam travu po malinama Galopom (preporucili su mi 60ml na 10 l vode),i da ostavim par dana da deluje i sagori travu da bih sledece sedmice okopavao. Lakse mi da kopam kada nema trave,normalno. I pade mi na pamet da vas pitam da li neko tako radi i da li je to radim na vreme?Hvala...
 
Nabavio od komsije.U jamic stavljen ugoreo ovciji stajnjak,u februaru 5:16:24 Fertil.Dobice i KAN.Polovinom maja ili posle prve berbe,hvala na savetu
 
Zakidate li vi ove prve lastare kod mlade maline? Kod mene se toga nacickalo ko pleve, ne znam sta da radim sa njima.
 
Zakidate li vi ove prve lastare kod mlade maline? Kod mene se toga nacickalo ko pleve, ne znam sta da radim sa njima.
Poydrav druze,ja zakidam lastare sve do 15.maja (otprilike),a dosta ljudi u mom kraju poslednji put zakinu lastare pred samu berbu. Jer ko ima sistem za navodnjavanje ne boji se da ki ce lastari izrasti na punu visinu do jeseni. Ja sam se tako ispalio 2012. i sledece godine vezao samo na prvu zicu.
 
Poydrav druze,ja zakidam lastare sve do 15.maja (otprilike),a dosta ljudi u mom kraju poslednji put zakinu lastare pred samu berbu. Jer ko ima sistem za navodnjavanje ne boji se da ki ce lastari izrasti na punu visinu do jeseni. Ja sam se tako ispalio 2012. i sledece godine vezao samo na prvu zicu.
Ok, hvala na odgovoru
 
Danas sam obavio prvo prskanje, Antracol+Mospilan (u planu je bio Karate zeon ali ne smije se miješati sa Antracolom).
Evo nekoliko slika pa bih molio iskusnije da prokomentiraju o kojem se štetniku radi?

xpse2x.jpg


m798y9.jpg
 
Nazad
Vrh