Radovi u malinjaku

Aj i ovde da napisem.Nordox kod nas kosta 180 dinara 100 grama,a ide ga 200 grama na 100 litara vode,znaci 360 dinara i mineralno ulje kosta 400 dinara litra idu dve litre znaci jos 800 dinara ,znaci 1160 dinara,a plavo ulje u dve litre koje kostaju 1600 dinara sadrzi 200 grama bakra i 1,4 litre mineralnog ulja.O zastareloj tehnologiji kod proizvodnje plavog ulja da ne govorim.
 
11039730_10152636306045976_1943071299_n.jpg


Evo vam i program zastite
 
Danas se zavrsi naj tezi deo poslaaa. Sutra peletirni stajnjak+malo jare pa onda prskanje ital polinini mikro organizmi ..?? po zemlji. Mada bi radje (zbog patriotiz..) nasim Agro steminom iiii ....ili nase brace exstrasol ,bioplug ili sta jos ... al sto je tu je.
Cekam da se pocnu pupci otvarat i pa Nordoxs + tonus

Evo kako je bilo 14 02 15
picture-962.jpg


Ova grupa 16 vrednih za 5 dana 8800 m/d
picture-1050.jpg

picture-1051.jpg


Danas to izgleda ovako
http://www.dodaj.rs/f/2m/w7/3gM6CFRi/picture-1058.jpg

A nas drug @ xsale se sazalio koliko se patim pa mi pritekao u pomoc.... eh da de samo vise ovakvih...? gde bi nam kraj bio.
picture-1067.jpg

picture-1071.jpg


Za njim ja uradih ovo ...da koren prodise ....posle prehrane jos jedno usitnjavanje a onda tanjiracom ili ako stignem napravit specijalan plug uvecati bankoveee.
picture-1072.jpg

picture-1075.jpg

picture-1062.jpg


I moj komsija Marin glumi vrednocu Al da mu supruga nije onako vredna koja sve sama uradi 30 ari .
picture-1048.jpg
 
Pole, svaka cast za ranu ekipu i hvala na ovim lepim slikama... :bravo:
Na kojoj visini ti je ova gornja zica? Deluje mi visoko:osmeh:
 
Pozdrav Pole,novi sam tek juce pristupio,izgleda kasno,na moju zalost.Jesenas sam posadio 20 ari Polke ovde u Vojvodini,taj koji mi je prodao je rekao sadi na 2m i ja tako uradih. Tek kasnije sam naisao na ovaj forum i vidim da je to izgleda preblizu medjuredno. Danas sam je okopavao,krenula nesto stidljivo. sta ti mislis?
 
Ne boj se ...nije svemirska tehnologija no divlja je to biljkaa.....Uzmi sad i presadi na medjuredno rastojanje od min 2.8 -3 m i 2 kom. u 1/m/d.A sto se tice stidljivo je krenula ....me boj se ima vremena krenuceeee ....pa se cudis samo je nahraniiii i pripremi zaliv ako ustreba ......vodi racuna ne previse zaliva . poz.
 
Hvala pole,ako u buducnosti budem malo dosadan,istrpi me,novo mi je ovo. Ovde se uglavnom gaji polana i nekako su svi suzdrzani u davanju saveta. I ja sam se dvoumio i izabrao Polku. Svako dobro...
 
nisu suzdrzani nego stvarno nemaju iskustva u savetovanju skoro svi su pocetnici

Verovatno je to razlog,ovde su do sada gajene uglavnom jagode,a na mestu gde ja imam parcelu, u pitnju je Telecka visoravan, nekada bili iskljucivo vinogradi. i uglavnom su tu novi zasadi malina.Nema podzemnih voda ni poplava, n/v nekih 100 m, zemlja 3 i 4 klase. Probacu ovih 20 ari Polke pa sta bude. Hvala Vam..
 
Pozdrav svima,nikako da stignem da se i ja ukljucim malo ovde,radovi uveliko krenuli,svima zelim dobru rodnu godinu!Poseban pozdrav za staru ekipu sa foruma.....sta li mi je sa Zokijem Sefom?
 
Po meni entec... jedino od ovih koje se ne pakuje kod nas, pa je kao takvo najsigurnije.
Mnogo ljudi se zali i na yaru koja je od prosle godine pocela da se pakuje kod nas, kazu da je kvalitet drasticno slabiji.::prica::
 
E završih i ja prve radove u mom malinjaku: povezao, orezao, zađubrio, isfrezirao, okopao i poprskao. Lepota pogledati! :osmeh: Sledeći veliki posao mi je postavljanje pomoćnih letvica u novoj malini, al' to može da pričeka. Zanima me vaše mišljenje o postavljanju folije duž redova ( širine nekih 40-50 cm), kako bih izbegao plevljenje i zakidanje suvišnih lastara.:ideja:
 
Pozdrav,moze li pomoc prijatelja... Novi sam i imam jednu nedoumicu,citam polana,polka se pokose na kraju i to mi je jasno. cime se pokose,mislim na alat,trimerom ili onom kosilicom traktorskom.Zasto pitam jedan poznanik mi kaze udje tarupom ili vocarskim malcerom u red i da tako odradim.Moze li tako? imam 20 ari polke.
 
Nazad
Vrh