Racunica u ishrani bikova

Odg: Troškovi za ishranu bikova

heteo sam da vas pitam dali se isplati da se cuwaju telad do ne znam 5oo/ 6oo kila? i na koju se kolicinu isplati? kako se krecu cene telica?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

kreneš sa onoliko koliko imaš para, da kupiš telad i da ih isfinansiraš hranom do prodaje. posle prodaje odradiš isto to i ono što ti ostane to je tvoja zarada, koju ti ja preporučujem da ponovo uložiš u telad i tako unedogled.
do prvih miliona , posle je sve lakše. poz :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

ok a reci ti meni koja telad da kupim mislim koja je najbolja frsta za cuwanje? a da krenem sa 5 tedadi imali tu zarade? ima njiwe pa tako da mi je hrana manji problem posejacu detelinu samo owdo kod nas u kraju nema nigde trawe! e hwala jos jednom na onom odg! poz :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

simentalac tovni , ne mlecni od 130 do 150kg i samo gasssssssss
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

cao ljudi!!interesuje me dali pivski treber i repini rezanci dali valjalju za bikove?? farmil za tebe je pitanje,koliko ti izadje koncentrat za kg??koliko das za jedan obrok za 100kom kad su oko 400kg??
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Samo jedan kratak komentar - Nema posla bez rizika , ako hoce covek 200 teladi da kupi pa neka kupi u cemu je problem ? Niko se naucen nije rodio.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@alfa 9 kg koncentrata odnosno njegova cena se menja u zavisnosti od cena komponenti za njegovo mešanje. jedan bik treba da pojede u proseku od 6 do 8 kg koncen. za 1 kg prirasta. inače moji bikovi jedu po volji konstantno
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

@farmil

Interesuje me tvoje mišljenje o ovom malo pre spominjanom pivskom treberu.
Svojevremeno sam pravio hranu za jednog kupca koji je hranio bikove i sa koncentratom i sa tim treberom, pa je posle imao problem da ih proda, jer navodno mesari vrlo dobro prepoznaju bikove koji su tako hranjeni, pa neće da ih kupe.
Da li je to stvarno tako?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Jetra im bude losa puna plikova,meso je "specificno"
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

jeste li racunali koliko ima danas zarade na jednom biku??,jer tu kod nas trenutno 145din simentalac!
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Kada bih računo verovatno ne bih radio,kod nas su bikovi 1.60e a telad oko 500e po sam izračunaj.Nekada sam za bika mogao kupiti 3 teleta a sada ne mogu ni 2
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

pa da,zato netreba ni raditi,pa onda ti glavasi nek jedu samo korena,pa ce se setiti da nije ukusno, i onda ce da zapamte da stoka nije igra ruleta
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

imam mozda "srece" pa mi sledeca tura bikova stize za 3,4 meseca,ako cena ne bude jos gora,inace sam dosad uzimao kod mene samo malu telad od 10 ili 15 dana za oko 200 ili 150 evra.pre par dana kupih ekstra telence za 3e po kg 150kg da bih oformio grupu iste tezine.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

pa kod nas nema dobre teladi od 150-200,samo sve vuce na holstajn,simentalac nema samo na vasarima i to 120kg po480e,pa nek izvoli!gde zivis ti cukaneca?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

vidi simentalaca ima sve manje, kao i krava uopste.sverceri kod mene kupuju i nose kod tebe.proslog leta sam isao sa jednim ortakom koji me je vodio da kupuim telad u okolinu alibunara, i od 30-ak teladi nisam uzeo nijedno iako su ih nudili po 150e/mala telad od 10 dana/,jer su sve to bili holstajni
Post je spojen: [time]1262806586[/time]
_________________________________________________
okolina smederevske palanke nekih 80km od bgd ka nisu
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

aha,nisi daleko.
pa tako sto kazes,holstajni najvise u banatu,pa sta cemo,sverceri puno zarade i zato ko tovi,tovi da bude para na gomili.a posto su teladi kod vas na kilu,mislim ovi od 200kg?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

tako nesto se retko prodaje, mada je idealno naci 200,250kg pa jos mrsavo kazu da je toga nekada dosta bilo na pijaci u pozarevcu.2,8 i 3evrica po kg su muski telici tezine oko 150kg.nesto sto je vece i teze od toga mora biti jeftinije. ako planiras neku kupovinu i imas svoj prevoz mozemo nesto organizovati. mozes na pp
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Zdravo svima.Intersuje me dali je pametnije drzati junadi u turnusima,recimo 100 komada iste uzrsati,ili naprimer kupovati po 10 kom svakog meseca,tako da posle desetak meseca pocnes prodavati isto toliko po 10 kom mesecno i imati neku vrstu redovnih prihoda?
Ima li neko iskustva u takvoj varijanti?
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Moj prijatelj ubacuje tromesečno po 15.kom. i ima kapacitet od 60.kom.Vidim da je zadovoljan i da uvek ima ::novac::.Lično mislim da ti je mesečno po turnus preveliko opterećenje.
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

cukaneca je napisao(la):
imam mozda "srece" pa mi sledeca tura bikova stize za 3,4 meseca,ako cena ne bude jos gora,inace sam dosad uzimao kod mene samo malu telad od 10 ili 15 dana za oko 200 ili 150 evra.pre par dana kupih ekstra telence za 3e po kg 150kg da bih oformio grupu iste tezine.
Ta varijanta za telad od 10-15 dana, to ti je extra ukoliko si veterinar :haha: , veliki su troskovi lecenja na sisavce, nego moje misljenje, vrbuj telad 120-150kg, cenkaj se, ali kad naidjes na klasu daj vise, biraj zatvoreno crvena, gledaj prednji trap da bude sto spusteniji i but sto dublji ka zglobu(kolenu zadnjem).
 
Nazad
Vrh