Racunica u ishrani bikova

Odg: Troškovi za ishranu bikova

Zoran.Ku je napisao(la):
Zdravo svima.Intersuje me dali je pametnije drzati junadi u turnusima,recimo 100 komada iste uzrsati,ili naprimer kupovati po 10 kom svakog meseca,tako da posle desetak meseca pocnes prodavati isto toliko po 10 kom mesecno i imati neku vrstu redovnih prihoda?
Ima li neko iskustva u takvoj varijanti?


ja licno drzim 34 kom. i to u 4 ture znaci da na svaka 3 meseca imam za prodaju i meni je bolje tako nego da 1 godisnje prodam sve, pa opet treba cekati godinu dana da prodas, ovako cesce imas neku kolicinu para
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

zna li neko da mi pomaze posto je taj MEGI od 25kg za telad??
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

2000din je megi od 25kg nisu menjali cene jer ja koristim njihov premiks camisan koji je dosta dugo 2650din 25kg
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

Za sta je Megi(predpostavljam za telad a Camisan za junad jeli?, pojasni kako mesas, proporcije, sta ubacujes od tvojih hraniva u kojim kolicinama, itd
Pozdrav
todor je napisao(la):
2000din je megi od 25kg nisu menjali cene jer ja koristim njihov premiks camisan koji je dosta dugo 2650din 25kg
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

ljudi pomozite.sta je bolje za bikove sirovi suncokret ili suncokretova sacma? nemam iskustva :ppozdrav:
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

neradnik je napisao(la):
Racunaj grubo , 1500kg kukuruza i 1500kg balirane deteline . Tako i danas stariji svet racuna, plus tele ....
Post je spojen: [time]1259047254[/time]
_________________________________________________
Ako si i dalje zainteresovan za bikove , smanjujes troskove sa sudanskom travom, mislingerom , suncokretovom sacmom , silazom. Koncetrat ti nije ni potreban . U pocetku malo pojacas sa sojinom sacmom . Sve u svemu dobar stajnjak ti je sigurna zarada (ne stedis slamu). Troskovi su ti jos stocna so,DKF,stocna kreda ali to je sitno. Po mogucstvu slobodan tov. Tu i onda nemas nekog posla . To ti je to.
A ni zarade :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :udri: ::novac::
 
Odg: Troškovi za ishranu bikova

isti slučaj je i kod mene,ali kad su prihvatili navale ko svinja na mastan džak
a psle megija prelazim na panto 3% poput primasana ali je bolji
 
Kolika bi trebala biti realna cena teladi i bikova da bi se isplatilo toviti ih?

Iako imam dvadeset godina nameravam se ozbiljnije baviti tovom junadi...Trenutno imam trines grla podeljena u dve genracije ,od 180-220kg i 400-450kg.Planiram da sledece godine ubacim jos desetak u slobodan tov...Pa me zanima vase misljenje o realnoj ceni da bi se sva nasa muka isplatila i koliko drzava moze na sve to da uticve?ili mislite da ih mi kao proizvodjadzi mozda ne zanimamo? :nono: ::svaka cast:: ::novac::
 
Odg: Kolika bi trebala biti realna cena teladi i bikova da bi se isplatilo toviti ih?

Sve zavisi od TRENUTNE CENE kukuruza (pošto je on glavna hrana u ishrani bikova. :cao:
 
Nazad
Vrh