Psenica 2019/2020

Mikser, kažeš rekord za sad je 51,5m pa koliko je to apsolutni rekord ikad postignut? I kakva je agrotehnika, da znam pa da i ja probam tako.
52,5 nisi dobro pročitao. Najviše sam skinuo sa 2 jutra 11240 kg. Agrotehnika bila 100 kg mapa pa tanjirača pa setva imt sejalicom. U proleće 100 kg uree pa u drugoj turi 100 amosulfan. Tri zaštite od bolesti. Radio sam jednom iskusnom agronomu pre neki dan. Prskao je pšenicu samo od korova jer po njegovom dugogodišnjem iskustvu i stručnosti bolesti nije bilo i nema potrebe da se prska. Na 8 kj navro je možda 24 tone, ne više...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
U principu tretiranje od bolesti plus đubrenje.
Ps. Dobro sam pročitao ali loše napisao.
 
Danas zapoceo Sostin na drugij parceli pa prekinuo vlaga 18% slama zelenkasta...iznenadio sam se koliko je nacurilo od jednog prohoda samo,ako bude ovako mislim da cu oboriti licni rekord od 5250kg po k.j Bio da obidjem Basmati,jos uvek mekan mogu ga prstom stisnuti.
 
Параћинац88 каква ти је ово приколица јел то неко састављо две у једну
 
"Касборер"!?

Параћинац, тебе зезнули мангупи - увалили ти приколицу направљену од аутобуса. :ROFLMAO:

Ма битно да ти ради пос'о.
 
skinut ingenio 20jutra u komad, izmedju 3.5-4t/kj ,druga parcela 1,75 kj ista agrotehnika samo druga zemlja skinuo oko 8500kg...
 
Вукао сам камионке овакве и онакве и ова твоја је к'о "стреч-лимузина", ал' да бирам чиме да превучем 15 тона "у цугу", ипак бих бирао пре нешто такво ниско и дугачко, него краће, а у висину. Имам фобију од тих камионки виших од трактора.
 
Nazad
Vrh