Psenica 2019/2020

Te velike psenice za dve nedelje moze cycosel da startuje
 
86174542_1087788148224504_5526663032005984256_n.jpg

Falado
 
Jedna od jutros. Otprilke se ovde sastavljaju dve sorte, leva polovina njive Modern a desna Moison.
2/3 povrsina pod psenicom sam razbacao ureu 200kg/ha. Jos jednom AN krajem marta.
1/3 sam namerno ostavio da razbacam ureu ali za 2 nedelje ili a ako ne dozvole vremenske prilike onda AN i za prvu i za drugu prihranu
e8644143e1315776d1f92ca3173c3e65.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
(y)E istopiti se vestak,sto kazu" da je bolje ne bi valjalo". Ja sam trebao ici sa Anom ali ga trenutno nemaju u dzambo vrecama pa sam uzeo ureu 340 e tona ,placanje po skidanju psenice. Cekam da se ovo malo prosusi ,mozda jos bude koji mraz pa da se radi
 
Danas prvi obilazak od setve ali samo baštica, pola kj u selu, još ne mogu na traktor pa samo ovu sam obišao, zdravsteno stanje mi nije dozvolilo da bacim malo uree pa će ove godine samo jedna prihrana tamo kasnije.
Kod nas pšenice nisu izašle posle prve kišice dobili smo samo 4-5 l i plitke i površinske su krenule one dublje tek kasnije. Tada sam pratio već od Sečnja ka NS su bile nikle od te prve kišice kod nas kasnije. S obzirom na uslove jesenas solidno izgleda na skali od 1-10 dao bih jaku 6.
Mišljakinja ima podosta, miševi pomrli od magle. Evo koja slikica


 
Kako resavati divlji ovas u psenici u ovom periodu?Juce sam primetio na nekim njivama gde sam isao psenicu na psenicu gde sam prosle godine imao divlji ovas pa mi sad niklo kao psenica.
Nesto za preporuku?
 
Kako resavati divlji ovas u psenici u ovom periodu?Juce sam primetio na nekim njivama gde sam isao psenicu na psenicu gde sam prosle godine imao divlji ovas pa mi sad niklo kao psenica.
Nesto za preporuku?
Singenta izbacila nov herbicid ..Axial 50ec se zove..može da se radi do klasanja,skida sve uskolisnato.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Nazad
Vrh