Psenica 2019/2020

Da li je neko mozda koristio prosle godine MedaxTop regulator rasta od BASF-a, i kako se pokazao?
 
Da li je ova psenica mala za primenu uree bez posledica po biljku ?
9616414d1c003c11e45c415a8e4e38ed.jpg
e46b1d700834a2f5288cb05c57cfeacd.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Nije bitan uzrast psenice za nju,nego temperatura zemljista,a kakvo je vreme,ne vidim sto bi joj skodilo.
 
Prosle godine bila je jos manja psenica, agronomi su preporucivali da se preskoci urea zbog toksicnosti na male biljke. Samo AN, SAN ili KAN dva puta. Sad sam u dilemi sta da radim. Jer uobicajno mi je veca psenica u ovo doba i nema nikakvih problem
 
Meni je sva takva, jer je posejana tek nakon kise 11/12.11 a nikla 10tak dana kasnije
 
Kombinacija KAN polovinom februara i kasnije AN je dobra kombinacija ili u drugom bacanju da se ide isto KAN-om? (zemlja nije pogodna za Ureu)
 
Meni je sva takva, jer je posejana tek nakon kise 11/12.11 a nikla 10tak dana kasnije

Kroz godine koliko sijem pšenicu i ječam, barem kod mene na mom području, bolje se pokazala kasnija sjetva, pšenica krajem 10mj,a ove godine imam i posijano 18.11. I ta je odlična..... Dok ranije posijane su dosta velike i žute.....
 
Sejana je 08.10. 120 kg solehio,150 kg 8*15*15 ,a ova Igorova je jos bolja ,jeste slikano pod mrazom al verujem da je veca i gusca od moje
 
Kod jas se zute psenice, pogotovo one gusce, ranije posejane.
Nekog veliko mraza nije bilo, mozda nekih -3 nocu.
 
Pa ima recimo kod prelaza ka Budisavi lepa parcela guste psenice,al je bas zuta,e sad zbog cega ne znam. Kod nas je bilo par noci oko - 6 ali nista strasno,vise je vetar isibao .
 
Nazad
Vrh