Psenica 2019/2020

Lepo to izgleda za ovo lose vreme.
A kakve su ovo trake u zitu,niste spajali masinu ili je seme ostalo u suvom pa nice?
 
Ostalo seme u suvom,nadam se da će da nikne posle ove zadnje kiše.Ova parcela i još jedna u istoj duži su ovakve .Sve ostalo je jako šareno.
 
Zadovoljni smo sa nicanjem. Slike su od juče. Jedino što me plaši je toplo vreme i velika aktivnost insekata. Možda ne bi bilo loše da oprskamo jednu njivu insekticidom iduće nedelje i uporedimo rezultate dogodine.
cF2Dogu.jpg

KcPRZ6L.jpg
 
Da li ima kod vas na niknutoj psenici cikada? U susednom selu prskali vec psenicu . Kolika je zastita ako je seme tretirano yuntom?
 
Danas svecano pocela priprema i odmah setva. Posejan Modern semenski jedna njiva i nastavljeno dalje sa "tavanskim". Kad potrosim ovo sto imam uzimam nesto semensko videcemo sta ce da ostane posto vidim samo vuku ljudi traktorskim i auto prikolicama seme a i djubrivo :osmeh: :osmeh:
 
Koja je to sejalica sejala?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod mene je najbolje nikla semenska Anapurna pa Solehio iz moje domaće radinosti i na kraju semenski Modern koji je Deltina dorada, samo nasuto u džakove i skupo naplaćeno.
 
Poslednja njiva koju smo sejali a to je bilo 24.10. Zadovoljan sa nicanjem. Ovde je zgruvano svo seme što je ostalo ima Sobreda, ns40s i alcantare...
f5b94e4ea5b77e73615f89ec1dce3f64.jpg
dc12b095db2a65430f6fb025b09bf7f7.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh