Psenica 2019/2020

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.445
Lepo to izgleda za ovo lose vreme.
A kakve su ovo trake u zitu,niste spajali masinu ili je seme ostalo u suvom pa nice?

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.216
Ostalo seme u suvom,nadam se da će da nikne posle ove zadnje kiše.Ova parcela i još jedna u istoj duži su ovakve .Sve ostalo je jako šareno.

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
1.842
Zadovoljni smo sa nicanjem. Slike su od juče. Jedino što me plaši je toplo vreme i velika aktivnost insekata. Možda ne bi bilo loše da oprskamo jednu njivu insekticidom iduće nedelje i uporedimo rezultate dogodine.

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
236
Da li ima kod vas na niknutoj psenici cikada? U susednom selu prskali vec psenicu . Kolika je zastita ako je seme tretirano yuntom?

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.613
Danas svecano pocela priprema i odmah setva. Posejan Modern semenski jedna njiva i nastavljeno dalje sa "tavanskim". Kad potrosim ovo sto imam uzimam nesto semensko videcemo sta ce da ostane posto vidim samo vuku ljudi traktorskim i auto prikolicama seme a i djubrivo :osmeh: :osmeh:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.258
Kod mene je najbolje nikla semenska Anapurna pa Solehio iz moje domaće radinosti i na kraju semenski Modern koji je Deltina dorada, samo nasuto u džakove i skupo naplaćeno.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
2.867
Poslednja njiva koju smo sejali a to je bilo 24.10. Zadovoljan sa nicanjem. Ovde je zgruvano svo seme što je ostalo ima Sobreda, ns40s i alcantare...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Vrh