Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kragujevčanka je bila odlična ali gazda koji je prodao seme od sve agrotehnike primenio je samo setvu.
P3010049_zpshinioavy.jpg

P3010050_zpstxzxuywr.jpg

Nije samo Nikolin Ingenio deb'o već i moj a evo i dokaza.Čak sam ga i okupao za slikanje. :haha:
 
Poslednja izmena:
U Lazarevackoj opstini je jesenas bilo dva slucaja sa semenskom Zvezdanom. Ni jedno jedino zrno nije niklo. Obe parcele po hektar povrsine. Kod istog trgovca sam kupio Zvezdanu, meni nikla odlicno. E sad sta je bilo u pitanju da je klijavost bila 0 %...
 
Zbog nekog levog semena PKB talas(nikad cuo...),sad ne valja ni jedno nase seme,i treba kupovati samo strano?.
PKB nije levo seme,oni imaju institut kao sto ga ima i NS i ZP.Komsija je sejao Rapsodiju,sve u zemlji,kao valjak da je presao preko psenice,brat sejao Simonidu takodje pola poleglo a pola se nije izbokorilo,brat zvezdanu rdja sve pojela(setite se 2013-14 kad je harala rdja,sve se lepo pokazalo).Prosle godine ko je sejao strano seme psenice taj i imao sta da ovrse.To najbolje znam jer sam sa bratom terao kombajn i vise od pola sela smo mi skidali.Tacno znam kakvo je stanje.A ovaj pkb sam posejao zato sto mi rodjak dugovao pare koje nije hteo da vrati,a seme je kupio pa mu ja konfiskovao:osmeh:on se slozio jer je uzeo mnogo,zezno se.Eno i kod njega u njivi golo,kao totalom da je prskano.
 
Poslednja izmena:
Kod tih semena je problem u maloj vlagi pri čemu seme gubi klijavost.Opekao sam se i ispekao zanat u sezoni 2012 a sejao sam seme koje je uskladišteno sa vlagom od 9% i nisam znao šta može da me snađe.
 
Problem je kod svih sorti zita kad se skida za seme a vlaga bude ispod 11%.....Taj Talas sam radio usluzno pre jedno 5god i video da je golo govno,kao ima neki hektolitar 82-83,a nema roda.
 
Au Mindjusar bas ti je porastao u odnosu na pisanja u zetvi 2014 i 2015.

- - - - - - - - - -

Au Mindjusar bas ti je porastao u odnosu na pisanja u zetvi 2014 i 2015.
 
Danas obilazene njive pod psenicom sa zastitarom iz psss Pozarevac i ustanovljeno je da ima septorije i na prolecnim listovima.Uslikana je i "majka" Lema,kao i ustanovljeno je da je psenica u fazi pred stvaranje drugog kolenca.Struno misljenje je da sledece nedelje odradim prskanje protiv korova,isekata kao i regulatorom porasta sa kombinacijom fungicida Duet Ultra i Opera.
 
To ste pomešali, pšenicu je Minđušar imao odličnu, ali je uprskao sa sojom.
A i taj prinos od 5,7t/kj, sa kojim ulaganjem i agrotehnikom je postignut.
 
Nisam ja uprskao ništa sa sojom,kod nas u selu prosek 500kg/kj bilo lane,moj prosek 950kg/kj,imao sam i ja 500kg/kj,Apola,Fantasta,do 850kg/kj Maximusa i do 1450kg/kj Valjevke,al većina u selu seje Balkan,koji je u proseku dao 400kg/kj
Kovilj prošao slično,Gardinovci još gore,Kać znatno bolje,prema Đurđevu sve bolje
Soja je qrva,zapamtite to
 
Samo kazem kako jeste.
Kod tebe me vise cudi-brine sto imas dobru mehanizaciju,doze djubriva,seme,hemija a i znanje kazes da imas,pa si lane-preklane uhvatio zeca sa 3.7t/ jutru prinosa.

Moram da se samodemantujem,ipak sam ti promasio preklanjski prosek koji kad sam rekao 3.7t/kj.


 

Prilozi

  • mindjusarev prosek2.jpg
    mindjusarev prosek2.jpg
    41,4 KB · Pregleda: 76
2014.e je bila napast lisne rđe,tad je Pressing diplomirao,korišćen preventivno,pa 10 dana posle njega Amistar! A drugo,sorta odabrana,najosetljivija,Komarom! E tu smo stavili tačku na kvalitet,nek im tata seje kvalitetnu pšenicu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh