Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo skorašnjih slika:

- - - - - - - - - -

Malo skorašnjih slika, ovo je neka 3 klasa zemlje:
54dcn5.jpg

5b8wlk.jpg
 
Ja danas prihranio psenicu.
Evo Balatona, sejanog 30.10. na sojistu. Od prihrane je bilo 1kg/aru MAP 12:52 a danas sam bacio 2kg uree po aru. Dosta joj je.



A evo i NS 40S. Ista prica sto se tice setve i djubrenja

 
Što se tiče preduseva soje,trebalo bi ipak pitati ove naše mlade studente poiljoprivrede,šta kaže nauka.Nekada u narodu ide priča koja nema utemeljenje u stvarnom životu.Koliko sam ja shvatio soja dosta uzima azota iz vazduha ali jedan deo mora da uzme iz zemlje pa za taj deo je zemlja siromašnija i treba nadoknaditi veštakom.To je svakako manje nego za ostale kulture(kukuruz repa...) pa se zato u narodu kaže da ona ostavlja azot,ali mislim da to nije istina već da samo manje uzme iz zemlje ali definitivno mora da uzme jedan deo pa ipak treba posle nje,za novu kulturu,dodati novog veštaka.Nek me agronomi isprave ako sam pogrešno razumeo.
 
Juce sam po Vojvodini video i bas losih psenica, a na forumu se izbacuju uglavnom dobre psenice.
 
To je tako odavno... Evo na primer moja psenica je za sad jako dobra ( barem po meni) ali sam napravio gresku zato sto sam je posejao malo gusce... Evo i slike ===》
c9b50aa24920568aed85f5256625e6f4.jpg


Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Retko ko stavi slike nečega što nije dobro iz raznih razloga, tj retko ko priznaje svoje greške. Slično je i sa površinama parcela u setvi i u žetvi.

Evo postaviću ja slike moje loše pšenice. Ovo je parcela koju radim u zakup (na trećinu), veoma loša zemlja.Predusev kukuruz. Kasno posejano (6.11.), bez osnovnog đubrenja. 190 kg/ha Balaton. Na mišiće sam spremio setvospremačem i posejao sejalicom iako za to definitivno nisu bili uslovi. Tek posle mesec dana je počela da se pojavljuje a ovako je izgledala u četvrtak kada sam radio prihranu KAN-om (ručno jer su loši uslovi a parcela je mala-35 ari) 300kg/ha (biće iz dva puta).



Moram se malo izvući da uživo izgleda nešto bolje nego na slici. Za sad je tako kako je, obavestiću vas šta će se dešavati.
 
Danasnji obilazak.Visina od 30cm do 37cm, kako na koju njivu ali generalno dobro izgledaju.Ima ih i samo sa jednim izdankom ali ima i sa 4 pa i vise.
fuamu.jpg
23tpp8h.jpg
 
Ja sejao jednom iz sela kome radim sve do zetve i ostavio mu stalne tragove. Dosla njegova zena sa njim kad smo prihranjivali ,kaze sta ovo niste posejali... fale redovi. KAze joj buraz pa to su stalni tragovi...a ona kaze, pa kuda ce sada da vozi ne moze da dobaci cak tamo sa rasipacem :D a ovaj fercera 15 m i preklapa jos nekih 20 -30 cm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh