Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene takodje ima pologa ali u par traka gde je duplirano djubrivo i po uzglavnicama.Ovo je slika od drugara koji je imao jedna od najboljih psenica u okrugu.Stablo nigde nije prelomljeno.Rana setva i srednje rana sorta tako da su zrna malte ne nalivena fest.
Ja sam prosle godine na slicnom pologu na 30 ari imao 3300kg SRP psenice.Polog je dosao stvarno malo kasnije vremenski.Muka je bilo to pokositi.Ovih dana uz montazu nove kose i ostalog montiram i podizace pologa.
 
Moj ćale se uvek bojao ti podizača da se ne polome i naprave haos u kombajnu. Mislim da ću ove godine morati da ih stavim...
 
Montiraj kvalitetne podizače i nemaš problema mada na 171 imaš produžen hederski sto i izvlačenje vitla iz kabine pa si dosta u plusu što se pologa tiče.
 
Brze se dosta kosi sa podizacima,ja sam kupio pre neki dan 10 kom.original Clasovih,5 eura komad,dosta su elasticniji od ovih pravljenih,sto dosta znaci sto se tice pucanja.
 
Polovni,ima za claasa,jd itd. Udjete na kupujem prodajem,poljoprivreda,kucate claas i na poslednjoj strani.

- - - - - - - - - -

Novi u almexu su 2400dinara
 
Sve zavisi koji insekticid, za neke moze i da ne smeta odmah kisa nakon tretiranja, za neke da, jer ipak treba vremena da se usvoje.
 
Еуклид...
2q9xx1k.jpg

5ed3zm.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh