Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od jutros par slika, u pitanju je nikol.

f29a6a9b7c5afc16f37102de74d56288.jpg


bab372c51b04f4d9a04489808f34f02d.jpg


7cf48f88f9ab8d86a3b6ed69412af10f.jpg
 
ima da potrujemo sami sebe.meni rekli da je kasno za insekticide.za tri nedelje ce se neke psenice i kositi...
Ми се трујемо све у шеснаест...нажалост да није прскано тешко да би ту неки род био јер су ваши баш опасно напале жита код нас у атару.
да нисам радио ту заштиту од тих напасти, онда боље да нисам ни штитио жито од болешчура.

они који нису радили за[титу жита им изгледају јадно, клас слаб, јадан и ускоро ће их вршити.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa tim da ipak treba malo smanjiti dozivljaje sa insekticidima, nasa deca a i mi cemo jesti od toga brasna......
Ima jedna parcela u nasem ataru ,najbolje zito bilo od proleca pa do danas a covek nije ulazio u njivu uopste, rano je u prolece uradio prihranu i posle nista.......sacekacu bas da vidim prinos i hektolitar kad bude vrsio
 
Ја ћу ти први рећи колика је разлика у приносу, јер сам намерно на њиви од 4,5кј, оставио 0,5кј не прскано од ваши, да видим да ли сам џабе кречио или нисам.
 
Mindjusar verovarno zna, ali za one koji ne znaju,
ovi bronzani insekti na slikama su zitni pivci koji ne prave stetu u psenici skoro nista.
Hoce malo da sisaju dok je psenica u mlecnom stanju, ali su zanemarivi.... :ppozdrav:
 
kod mene NS40s stoji kao u momka,a ovih gnjida i ovih buba mozda po neka ima nista alarmantno tako da cemo pratiti situaciju.
 
Oprskao danas 1k.j. koje nije uopšte tretirano nijednom od bolesti i insekata, ali posto je bilo previše vaši, morao sam oprskati, i to probao bas sa Nurell D, 1l/k.j. Videcu sutra kakvo je stanje.
Pšenica je zdrava, ali sigurno će biti fuzarijuma, što će se videti za oko mesec dana.

Prošle godine sam ostavio jednu njivu, i bilo je poprilicno smanjene prinosa zbog fuzarijuma, prvi put prskano, a drugu put namerno nisam protiv bolesti da vidim razliku.
8 dana od prskanja, nema nijedne jedine životinjke, niti se usuđuju da predju od komšije. Nema čak nijedne vaške iza traga prskalice, tu obično hoce da ostane, jer prskalica povije zito, pa ne obuhvati sve. I do komšije što sam pustio nema nijedna u toj širini, a čim prodjes trag prskanja, strava koliko ih ima.
Mada, jaka je ovo doza bila, i izgleda mi kao i pšenica, barem listovi da su malo oprljeni.
Mesec dana do žetve minimum od tretmana, nema brige za karencu.
 
Poslednja izmena:
Pšenice iz ranijih rokova setve su uglavnom završile nalivanje .

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh