Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moisson

b7f4ur.jpg

zlw4u8.jpg

5ebubr.jpg


Sobred

2mw8c29.jpg

2tnvp.jpg

143n6hi.jpg
 
Poslednja izmena:
Milane,jesi li probao ovaj dalekovod da izmestiš negde?Dobre su ti pšenice.Koja ti je pšenica malo dobilana vrhovimai,jel to Sobred,na kraju?
 
gde da ga izmestim? kuci?..:) vec sam se izvestio oko njega, sreca pa je nekako ukoso u odnosu na njive pa se izbegne...Dalekovod ide 6 duzi preko naseg atara od toga 3 duzi po mojim njivama ::jako_besan::

jeste sobred.. malo nije opasno, bio je malo duzi period izmedju dve zastite ali je uspeo da izgura
 
Poslednja izmena:
Karenca je 35dana za Fobos (ili Fastac). Ovaj Despot i Konzul ne vidim da su za zita.
 
Sad vec ne bi smeli da se koriste nikakvi insekticidi jer ako bi neko kontrolisao moglo bi se u zatvoru zavrsiti.
 
Kolika je gustina psenice Apach kod vas po metru kv?? Tj koliko klasa ima, jel brojao neko??
 
Juce dok sam obilazio njive pored nekih psenica sto sam prolazio osetila se budj i to bas jako?
 
Kod mene nema toga jer smo dobili celih 18 litara kiše a vetar duva danima izastopno.Nije Sahara ali treba još dosta kiše.
 
Slika od pre par sati. MOžda sam naporan, ali sorta je rapsodija sejano 110 kg po kj, nema vaškica, jedna zaštita posle kiša početkom maja. Ima lisne rdje skoro na svim listovima, ali smo generalno zadovoljni.


 
Evo i mog mucenika, Balaton, radjena samo jedan zastita. na ovoj parceli ima najvise bolesti. Sta mislite koj prinos mogu ovde ocekivati? ima oko 45 zrna u klasu (prosek)
.
 
Ove sto su obecavale rekorde prosle su ovako.Kisa u velikoj kolicini i jak vetar u naletu.Grada nesto malo skoro i ne bitno.

ir2smd.jpg

Kod mene sve slike stoje pravo kad ih otvorim i u kompu i na telefonu,a sto ovde stoje ukrivo ne znam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh