Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jednostavno mora se prskati svakih nekoliko dana ako hoces da nemas vaske:haha:,danas sam vedeo psenice koje su pre par dana radjene sa insekticidima i opet ima gadije.
 
Zna Kiraj sta radi. Sto se tice vremenskih uslova moja druga zastita je bacen novac, jer nije bilo uslova bolesti, ali ko je to mogao znati.
 
Koliko vremenski treba da vasi "udahnu" insekticid,danas oprskao 20ha psenice i sada dosla kisa

Nada poslednja umire.
 
Prskati ,prskati i samo prskati.Muka mi je od bolesti i zaštite.Pogrešio sam što nismo radii drugu zaštitu ,barem tako izgleda.Da je svaka parcela dobil normalnu kolčinu padavina ,ne bi bilo velike štete od bolesti .Ovako ne znam šta će više uticati na smanjenje prinosa ,suša ili bolesti.

- - - - - - - - - -

Sada ce kisa to srediti,malo ce ih "obuzdati" taman da zito udje u vostano stanje.
Kiraj...Greota sto nije dobila jos jednu turu zastite,imala je potencijal.
Greota je što nije dobila 100 litara kiše u maju.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi sa čime si prsako. Ako si sa sistemkom, onda mu sigurno teba bar sad dva, a ako je kontaktni, on je uradio za 5 do 10 minuta šta je trebao!
Hvala kolega,koristili smo Fastac. Sada sam procitao o njemu,tako da izgleda uradili smo dobar posao. Na nekim parcelama vasi haos pravile mada je vec jednom radjeno insekticidom.

Nada poslednja umire.
 
Prskati ,prskati i samo prskati.Muka mi je od bolesti i zaštite.Pogrešio sam što nismo radii drugu zaštitu ,barem tako izgleda.Da je svaka parcela dobil normalnu kolčinu padavina ,ne bi bilo velike štete od bolesti .Ovako ne znam šta će više uticati nasmanjenje prinosa ,suša ili bolesti.

- - - - - - - - - -


Greota je što nije dobila 100 litara kiše u maju.

Cudi me da se kod Vas to desilo.
 
Prskati ,prskati i samo prskati.Muka mi je od bolesti i zaštite.Pogrešio sam što nismo radii drugu zaštitu ,barem tako izgleda.Da je svaka parcela dobil normalnu kolčinu padavina ,ne bi bilo velike štete od bolesti .Ovako ne znam šta će više uticati nasmanjenje prinosa ,suša ili bolesti.
A da je dobilo kiše,onda bi se definitivno kajali zbog zaštite! Košta puno,al mi je duša mirna,da sam preduzeo sve što je u mojoj moći :ppozdrav:
A onaj gore može i dati i uzeti :ppozdrav:
 
Cudi me da se kod Vas to desilo.
Svašta se dešava .Nisam pristalica druge zaštite pšenice ali ....
Prošle godine smo radili dve zaštite na Apaču a na Ingeniju jednu ,bilo je dobro .Sada je ispalo ovako.
Ova pšenica je solidna .Nisam išao do jedne parcele gde je pšenica lošija.
 
Evo ovde se vidi kako izgleda deo njive gde je zafalilo hemije,na slikama ne izgleda lose koliko uzivo(prva slika). Dalje je redovno stanje,zdrava i u dobroj kondiciji,licno zapazanje da mi se vise svidjaju klasovi na predusevu kukuruz gde je bila losija priprema,pa samim tim i redji sklop tu su pravo dobri(nisam ih uslikao),ali ni ovde na sojistu ne zaostaju puno,samo su kraci.




 
Poslednja izmena:
Za sada odoleva ali moja nije merilo ja sam je dva puta zastitio i drugi put je isao Fastak jedino da se javi neko ko nije radio zastitu drugu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh