Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice ovo odlicna psenica, siguran sam u to deluje malo redje ali zato ima mesta da izbokori i da bude na kraju dobra.Obicno kada je problem sa herbicidom pojave se beli vrhovi na psenici i to u delu gde se prskaliica duze zadrzala pa ima vise otrova.ovo deluje prilicno zdravo i samo joj sunce treba,Pre par godina imao sam psenicu pobedu falilo je sigurno 30% biljaka ali na kraju je bila vrhunska preko 6t klas krupan ogroman,izbokorila je jako puno stablo je bilo cvrsto nisam mogao da verujem da je moguce.postoje te slike negde imao sam Balaton i Pobedu obadve odlicne sa redjim sklopom.
 
Tezis + Presing, na sojistu Epin Extra +PResing, Tezis ce da saceka koji dan.
4kicub.jpg

 
Evo sa čima ja imam problem na pšenici:

5noymp.jpg


Pričao sam sa nekom zaštitarkom koja radi u Ekoplantu i reče mi da su problem zemljišni herbicidi od prošle godine, kao da se nisu razgradili. Ovde je predusev soja i rađeno je sa Acetohlor 1,25 l/ha + Senkor plus 0,45 l/ha.

Šta mislite da je problem? Generalno pšenica se popravlja kako su ovi lepi dani. I još mi ona reče da odradim Epin extra koji je biostimulator i da će on da izvuče pšenicu.

Acetohlor...
 
@mindjušar
Zanimljivo e to da sam na nekim njivama gde mi je predusev kukuruz radio 1,75 l/ha Acetohlora, pa nema takvih simptoma...
 
Danas sam oprskao protiv korova i bolesti, pa me zanima nakon koliko vremena smijem pristupiti prskanju insekticidima i folijarnoj gnojidbi ?
Zastitarka mi je rekla da mi nije baš pametno da idem u prskanje sa 4 komponente.

Hvala, LP
 
Evo je i naša jadnica. Njiva uzorana pre kiše, a pšenica posejana posle. Nažalost nije povaljana posle setve. Uz sve to jako mala setvena norma od 110 kg po kj. Sorta rapsodija. Poprilično je neujednačena. NJivu radimo prvi put. Oprskana od korova u sredu, bonaca plus tezis, slike napravljene juče.


 
Juce odradjen tretman...Acanto+Tezis+Lambada....na jednoj parceli Fluoco umesto Acanta...inace sto neko kaze, nema potpuno zdravih zita, negde su bolja negde manje bolja...malko je i vetar zezao ali mora se prskati...
 
Kod nas danima duva vetar a prska se na sve strane i ne verujem da ljudi koriste adekvatne dizne.Mogu da zamislim šta će tek biti kada krenu prskanja na crno nakon setve.Utorak i Sredu javljaju bez vetra pa ćemo iskoristiti vreme da poprskamo.
 
Kod nas isto ovih dana ko nenormalno duva,a ljudi samo lete sa prskalicama kazu ma ko ga sisa to je zito jeste zito ali ni ta hemija nije sa cesme jbt ko da je dz!Ja cu sacekati da stane vetar pa onda prskati!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh