Prskalice

Stigla igračka. Taman preko zime da imamo sa čime da se zanimamo da to nekako ubudžimo na Rau... :osmeh:










Jesi ugradio razvodnik.....
dal jos neko ima ovakav razvodnik,kod mene dosta sporo digne na zadati pritisak kad se ukljuci prskanje,neznam jel to normalno,dok kod mehanickog kako okrenes rucku odmah skoci pritisak u momentu,jel ima neko slicnih problema,dal da se zalim ili je to ok
 
Nisam još ni žito posejao... O razvodniku još ne mislim. Biće ispraćeno sve u temi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
“dal jos neko ima ovakav razvodnik,kod mene dosta sporo digne na zadati pritisak kad se ukljuci prskanje,neznam jel to normalno,dok kod mehanickog kako okrenes rucku odmah skoci pritisak u momentu,jel ima neko slicnih problema,dal da se zalim ili je to ok”

@danger:
Imam takav razvodnik (samo ručno otvaranje sekcija) na vučenoj AGS 1500. Isti problem sam imao sa sporim dizanjem pritiska na glavnom ventilu. Nakon par dana gubljenja živaca, ponovnog totalnog rastavljanja tek u potpunosti generalno obnovljene prskalice došo sam do zaključka da zeza taj ventil na tom (novom) razvodniku. Poslao sam razvodnik u AM servis u Bjelovar i serviser je rekao da je taj ventil ne ispravan te da je zato sporo otvarao (3-4 sekunde mu je trebalo). Rekao je da su već imali par takvih problema. Razvodnik je popravio, ali ja ga nisam isprobao jer je prošla sezona prskanja.
 
Jesi ugradio razvodnik.....
dal jos neko ima ovakav razvodnik,kod mene dosta sporo digne na zadati pritisak kad se ukljuci prskanje,neznam jel to normalno,dok kod mehanickog kako okrenes rucku odmah skoci pritisak u momentu,jel ima neko slicnih problema,dal da se zalim ili je to ok
Nije isti ali je geoline razvodnik.Kao nov je radio super ,odma digne pritisak.Vremenom je sve spotije reagovao da bi pre 2-3 godine takoreći blokirao.
Kada je počeo da zeza u jesen ,posle zime kada je u sistemu bio antifriz ,u proleće je lepo radio do nekog momenta pa opet zeza.
Problem je jedna gumica .Rastavili smo ga ,došli do gumice ,namazali sa glicerinom ,trebajo bi sa nečim "masnim"da ga voda ne ispere.Ima u temi slike ali ne znam gde, pa stavljam nove.
Na onom belom klipiću nabrekne gumica i ne može da šeta .








 
Kod mene treba i do 15 sek. da podigne pritisak,prskalica je nova pa nek oni gledu sta ce raditi ja razvodnik neotvaram......
 
Sta se steluje na zelenom tockicu gde se inace na obicnim razvodnicima steluje pritisak,kod mene ima metalna blokada oko tockica da se nebi diralo
 
Danas sam nasuo oko 12l vetrobranske tecnosti do -20*C i 5l vode, malo mesala i pustio kroz grane. Iduci kupac uz redovnu cenu dobija fakturu od 700din za ova 2 balona tecnosti. 😃😃
 
Tecnost je ispustena odmah jer je bilo puno pene moz dete okupati.
Malo mi beton u supi neravan i ljuljala se pa sam fiiino iznivelisao setvenom plocom za kukuruz od Maje. I pise na ploci M sad ne znam dal' je Marko ili Miroslav ciju sam podbacio. :D :D
 
Nazad
Vrh