Prskalice

Kako da ne! U žitu koristim drugarevu AGM žuto bure 600lit 15m grane i juče je navratio do mene, ostavio mi je pa ako hoćeš mogu da je slikam... Mada prskalica, ko prskalica. Eto jedino da vidiš kako izgleda nakon xy ha (skoro ko nova).
 
znaci zuto u fullu moze da zavrsi posao
Da sam bio pametan kao sto nisam sad bih imao kuci 600l zuto bure, triplex i on off iz kabine. Medjutim konkurisao na mlade malo jacu opremu, sad ako ne prodjem na mlade kupicu ovo navedeno pa na republiku. Da sam odmah za takvu konkurisao ja bih je kupio svakako, samo bez racuna pa bi kucali po potrebi racun zavisno od konkursa.
 
Meni na prskalici najviše fali on/off iz kabine i mogućnost samopranja prskalice na njivi. Mnogo to znači da ne moram u dvorištu da je perem, u jednom delu živina, u drugom travnjak... U poslednjoj turi (sa svakom prskalicom idem od kuće, nemam koga da mi vuče vodu) napunim Rakovicinu veliku kabinu punu balonima sa vodom pa koliko toliko je malo properem na njivi, al' opet to nije to jer se povrat vode vraća u bure... Triplexi i posuda za sipanje hemije mi nisu toliko bitni, pa s' obzirom koliko dodatno dižu cenu prskalice njih ne bih uzimao kad bih kupovao novu prskalicu. Takođe bih štedeo i na on/off pojedinačnih grana, kao i na podešavanju pritiska iz kabine. Umesto toga više bi mi koristio neki hidraulični cilindar koji bi dizao kompletne grane, da mogu lakše da se okrenem na leniji...
 
Imaš li pojma, da li onaj Ratko iz NS još uvek pravi prskalice? (Valda sam dobro zapamtio ime...)
 
Imaš li pojma, da li onaj Ratko iz NS još uvek pravi prskalice? (Valda sam dobro zapamtio ime...)
Mani ga...tvoja je izgleda kvalitetna a na mojoj je poceo da fuseri.
Neki dan odneo pumpu na zamenu membrana preventivno, kad ono prc pumpa unutra neka budzevina pa smo odradili na strugu i ostalo sta je trebalo u fulu. Ja sam i regulator konstantnog pritiska od AM ubacio. Jedino su grane slabe od 10m.
 
Nisam mislio o novoj prskalici kod njega, nego ako bih recimo pravio druge (nove) grane - po mojim merama ( 13.5m - 5 dizni srednji deo), svakako bih to morao nekom bravaru platiti da mi napravi a kod njega su bili lepi varovi i do sad na mojoj prskalici ništa nije otpalo ili se iskrivilo zbog loše izrade...

Takođe i šasiju za veće bure (660l), a sve ostalo bih ja sam odradio...
 
Na restajling zutom imas posudu za pranje ruku stand.oprema.
Aha video sam da ima,skuplje je dosta belo u odnosu na zuro...zuto u fullu sa triplex diznama on off iz kabine + - pritisak e sad nemam pojma dal je standardna zutom da ima ventil za punjenje bureta preko creva iz bidona

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ako si resio da kupis novu onda nemoj samo da povecas litrazu spram stare prskalice vec gledaj da ima i nesto od novijih dodataka. Kosta kolko kosta ali se isplati. Nije ni kolega mixer bez veze pravio hidro dizanje grana.
 
Robi tvoja je klot fix grane, nema triplex.

Zuto bure, 12m kopir,triplex,injektor za punjenje iz bidona, on of kabina... oko 3 200e sa pdv.
 
2013 sam kupio od 600lit,zuto bure,12m krila,105 lit pumpa,tada je kostala 1400e, sa prevozom do kuce.
Sad ista takva je 350e skuplja + prevoz.
Ja gledam ovo .kako se pokazalo jel si zadovoljan sa kvalitetom ?
a56b4ed3e50f5a3d042983fe3d04d801.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ako si resio da kupis novu onda nemoj samo da povecas litrazu spram stare prskalice vec gledaj da ima i nesto od novijih dodataka. Kosta kolko kosta ali se isplati. Nije ni kolega mixer bez veze pravio hidro dizanje grana.
Pa dobro realno ako zuto kostau fullu 3500 bolje dodas jos 1500 i imas belo u fullu od 800l

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Takvu zutu mislim od 600l imaju kod nas u zadruzi,isprskala ceo atar i vise,ali i varena na svakom mogucem mestu ,tu napred gde ide toplink,to je sve dodatno ubaceno,sve ispucalo,grane na svaki cosak varene.Ali jos radi kod njih.
 
Nazad
Vrh