Prskalice

Ja sam neki dan naduvao na 1.8 , a tako i prskam oko 2 . Prije toga je skakala kazaljka , sad je mirna i sve ok. Mislim da je 1bar malo
 
Ja sam uspeo resiti svoj problem koji sam imao sa skakanje kazaljke,od kad prskam ma sta god radio kazaljka je skakala,prosle godine poludim i promenim od novog razvodnika,novih creva pumpu proverio nema sta nisam,pritisak sam drzao na 2 bara u membrani.Ove godine opet ista stvar,i uzmem i naduvam pritisak u membrani izmedju 2,5 i 3 bara i kad eto kazaljka mirna.Prskam oko 2 bara , i vodio sam se time da pritasak u membrani bude isti ko i sa pritiskom kojim prskam.Eto mozda nekom ce resiti problem ovo moje iskustvo.
 
Većinom govore da pritisak u membrani treba da bude 2/3 od pitiska na diznama, a izgleda može i tako.
 
I ja sam negde čitao da treba da je 2/3 radnog pritiska.Ne znam kako i zašto ali kod mene kazaljka manometra uvek miruje bez obzira na pritisak membrane bio on 0,5 ili 3 bara.Pumpa Agromehanika od 105L, 20 dizni IDK četvorki a prskam sa 3 bara...
 
Kolege imam problem juce mi se otkaci jedna poluga na traktoru dok sam nosio prskaliu i prilikom pada mi se iskrivi grana nazad upitanju je agron prskalica kutije su tanke i iskrivi se gde se kaci granu sam na prekrat ispravio ali mi i dalje nije bas u libeli mozda 2cm mnogo mi je krivo prskalicu cuvam bas stara 5 gidine pukla mi dva creva i jednadizna da li to nesto moze da smeta ne mogu vise na polugu fa je vracam ili da kupim nove grane

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Evo to sam ispravio ima male naprsline ne znam da li da ih varim da ne izgorim kutiju tanko je
6bba46c312629a062ecf26a39442b5c5.jpg
a118ce5cc2f3f21f29984c80fcdcec31.jpg
9ca36efc23d3bd97985800ca00dc3c66.jpg
9cb6c086eb0fbb33ca05b46772bf4a4e.jpg
9b09fcb2a824b3755151834134a51cc7.jpg


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ako ne znas da varis nek ti neko izvari usluzno,platis.Ja ne vidim nikakav problem popraviti te pukotine,iseci sta treba,ispraviti i ponovo izvariti .....obicna prskalica od klasicnih profila izvarena,ne varis gasovod pa da ti treba neko specijalno znanje oko zavarivanja.
 
Ma mislim se da li da he varim uopste nema tu opferecenje a molo naprslo ovo sam probao jos da ispravim i nikako nece za taj 1cm da bude u libelu ravno

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Iseces,ispravis kako treba da bude,i izvaris ponovo.Taj klin gde se kaci prskalica to popravi,ja se ne bih sa time igrao,a grane su manje bitne.
 
Klin taj obavezno zavari lepo, mozes malo brusilicom pre varenja zaseci kud je pucija, ofarbaj novi var sprejom i skoro da se nista nece poznati.
Grana ako je ostala malo kriva nece smetati u radu, a ako bas mora da bude kao novo, a ne moze da se ispravi lepo, izvadi parce koliko je potrebno, kupi novo i ubaci.
Obrusis var, ofarbas...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam jednom ispravljao srednji deo grana tako što sam traktorom upro taj deo krila preko bagrenovog stupca u oras. Isparavilo se da se ne poznaje gde je bilo krivo... :haha:
 
I ja sam gledao šta ću i kako ću... Pokušao brenerom da zagrejem i uvrtanjem šlep štrange da povučem nazad iskrivljeni deo. Išlo jeste ali nije se dovoljno ispravilo. Šta ću, gledam, pa nema šanse pod presu da stane. A da stavim na auto dizalicu pa pritisnem o plafon radionice ne mogu jer ne diže dizalica toliko visoko. Da ubacujem drva, cevi ili sl., moglo bi ali nisam imao koga da nahvatam da mi pomogne. Ma mislim se, traktor te iskrivio traktor(i) će te i ispraviti. I tako i bi. Ispravio, zavario, pojačao sa okvirom od starog pluga (eberhardt-kod nas poznatije kao divlje svinjče) za konje, ofarbao i ajds u nove rane pobede.
:)
 
Ma na grane ovo malo puklo i ja ispravio ostalo malo na dole al nece za tu 1 santinu a nista ne znaci da polomim nesto samo se mislim da li da varim ili ne jedino autogenim

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ošmirglaj te sve varove ,svuda po jedan trougao i izvari to kako treba. Ovo izgleda kao da je žvakaćom gumom izlepljeno a ne vareno.
 
Taj okrugli ram je taki nikakav ne znam da li tu ima 2 mm mesa oni kockasti stari su bili ramovi, ovi danas su za decu da se igraju
 
Nazad
Vrh