Prskalice

Sa ureom nemam iskustva, ja je u prskanju ne koristim. Znam da hoće ove praškaste hemije da zapuše sita, ali kad ostaviš 4 sita kroz njih prodje a pritisak protera kroz diznu i nema problema. Mislim da ko koristi ureu da mu ne gine zajebancija sa sitima ili diznama ako koristi manje dizne od 4.
 
Ja na maloj prskalici 440 l imam dizne 4 i nikad nisam imao problema sa rastopljenom ureom. Ali koistim komšinicine hulahopke i to izgleda rešava stvar.
 
koja sita koristis?
Ne znam,nemam na dizna sita ako na to mislis,ima jedno sito gore u buretu i jos 3 periva sita dole ,jedno je pre pumpe na usisu,druga dva su posle pumpe.
Na staroj moravinoj prskalici imam samo sita na diznama,valjda za trojke dizne,i ulivno sito gore u buretu,i na njoj mi retko kad zapusi diznu,stavis zensku carapu sto Aca kaze gore gde sipas u bure i bude dobro.
 
Zato se ja Draško držim ovih starijih, proverenih. Sa tim tangama bi se posle prvog prohoda zaštopale dizne.
 
Koja je najopremljenija firma za delove za prskalice treba mi par triplexa, dizne i gumice. Ns i okolina...
 
Nazad
Vrh