Prskalice

Interesuje me za Agromehaniku od 660 l sa kopirajucim granama koja je maksimalna visina od betona do dizne kada se krila podignu u najvisi polozaj?
 
Ili eventualno još bolje, po meni, AGM od 600 lit 15m grane naravno kopirajuće... Možda nije velika razllika u ceni, a 15m grane se bolje uklapaju sa redovima kukuruza i stalnim tragovima u žitaricama (ustvari sve što se seje sa žitnim sejalicama od 2.8-3metra koje su uglavnom najviše rasprostranjene) nego 12 metara. E jedino nzm kako se uklapaju u soji ali od 15m grana lako možeš "napraviti" 12m, a obrnuto baš i ne.
 
Onda neka mala od 440l i grane mozda i bolke 8m nego 10m, jer ove od 10m hoce da pucaju.
Ako ne prodjem na kinkursu za AM prkalicu, bice ona poljska Biardzki ili kako se vec pise ...
 
Imam nameru da kupim vucenu agro mehaniku 1500l. sa 15m rucnom granom... Kakva su iskustva sa vucenim prskalicama...?Meni licno se svidja zbog toga sto moze mali traktor da je agregatira... Neki kazu da vucene nisu ok.. kao mnogo gaze i mnogo trose vremena.
 
Samo sa rudom da se kaci na poluge, kolega ima 2 na poluge i 1 na poteznicu kaze da su neuporedive i bolje ove na poluge.
Ako su vagasi ili tone u njivi na nekoj bari digne malo i gas napolje, ako na leniji treba da napunis lakse se iznivelise ...
 
To se podrazumeva, nego meni napricali da uvek cepa po redu nece da ide za traktorom ni na pravcu, granu da uzmem hidro 12m da nemoram ulazit izlazit iz traktora.. kao dok rasklopis vec si naonom kraju, a sto imam na krug 6m vise uradjeno nema veze... Ima li jos nekih misljenja mislim da ce mi dugo biti dovoljna takva prskalica pa da kupim sa sto manje promasaja.
 
Mi imamo vucenu agro mehanikinu 1500l i krila 15 metara,kacenje na poluge,i prati ruju 952 samo tako. Na ruji su uzani tockovi i rasiren je da objasim 3 reda na 70cm,i prskalica je tako namestena jer krila od 15 m hvatam 21 red,krila po 9 i sredina 3 reda. Uzeli smo je 2012g i evo radi bez greske,kupljena je sa ful opremom i doplatom za uzane vislje tockove
 
Problem na koji mi se žalilo par ljudi sa tim vucenim od 1500lit je da hice da vagne unazad pa kada je kacenje na poluge to ume da bude problem.Ljudi su na torpedu pravili fiksatore da poluge ne mogu da odu na gore...Na polugama mnogo bolje prati traktor nego na poteznici.
 
Grane, po meni, uvek treba uzeti što šire. Par postova iznad sam opisao zašto.
Kačenje ima svojih mana i prednosti kako jedno tako i drugo. A generalno gledajući prskalica ima jednu manu. Niska je, pogotovo ako seješ uljanu repicu. Možda je sa višljim točkovima malo bolje, to ne znam, ali sa standardnima je niska. Moje mišljenje.
 
Nazad
Vrh