Prskalice

Zato što nema uvek delova za njih,ili je popravka skupa pa se ne isplati...
 
Imam od 1993 prskalicu i na njoj Comet pumpu i nikad nije bio nikakav problem.A i ako bude problema imamo servisera ovde u Mitrovici koji radi sve vrste pumpi.U krajnjem slučaju sada i da crkne pumpa mislim da je pitanje da li bih je i popravljao,koliko treba da traje ako sada ima 26g.Mislim da sada i na Moravine prskalice stavljaju italijanske pumpe.
 
Posto je pumpa od agromehanike od 105L ?,a posto je Comet-ova iste-slicne litraze ,jel zna neko ?.Inace ja sam prezadovoljan Comet-ovom pumpom,kakva Agromehanika ,delova ima uvek za sve.
Ono sto mene zanima takodje jos,jeste to dal ima neke razlike u nacinu rada tih pumpi ?,kaze npr ovde za pumpu od Agromehanike :"Agromehanika dijafragma pumpa bm 105/20 pogodna za prskanje tečnih đubriva."
Zasto je ova pogodna za koriscenje tecnih djubriva ?.
http://www.bestco.co.rs/Agromehanika-pumpe-bm-105-20.html
Npr za Annovi Reverberi pumpe pise samo da su klipne kao ,jel one nisu pogodne za koriscenje tecnih djubriva ?.
http://www.agritechnicom.co.rs/reze...-za-prskalice/pumpe-za-prskalice-i-atomizere/
Inace nije reklama ako se neko pita,samo sam postavio linkove ako neko hoce detaljnije da vidi.
Znaci zasto je pumpa od Agromehanike pogodna za tecna djubriva a druge nisu ?.

 
Comet je takodje odlicna pumpa,klipne ne volim,skupe i malo imas vise zezanja oko popravke...
Covek je pitao za AM i dobio je odgovor.
 
Zašto da ne razmišlja o drugoj,odlične su i italijanske pumpe.
Ma ne, pogrešno si shvatio.... U ponudi su poljska i slovenačke dve pumpe, a ja mu toplo savetujem da uzme troklipnu agm. O comet pumpama ne moram ni tipkati jer se zna da su takođe dobre ali nema ih u opciji-ponudi uz doplatu. Kapići?
Agromehanika 105/20 pumpa je oko 330 evra, (adm agrouniverzal, best i co.....). Comet nzm.
 
Da li neko ima iskustva sa ovim prskalicama pravi ih Metal Padina, pumpa je poljska 100l/min, poljski razvodnik, podela grana na 3 dela, grane od 10m, cena sa jednim rezervoarom je 550e a sa dva kao na slici je 570e
https://www.kupujemprodajem.com/Pol...alica-440L-8m-100-lit-Euro-77374002-oglas.htm

Imam ja slicnu samo je plasticno bure malo drugacije.Sa AGM pumpom.Mislim da je pumpa 30bar 105 protok.Uzeta je u limesu KS inace je krokus prodaja.
Radi lepo prskalica jedino su zamenjene 2-3 membrane deformisale se.

Ako ti treba neki info ili slika reci.
 
Da li je pumpa od 65l dovoljna za grane od 10 metara?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Kapacitet pumpe se računa na sledeći način:

Pretpostavimo da se koriste dizne trojke i da je pritisak 3 bara. Za jednu diznu je potrebno 1,2 litre u minuti

20 dizni x 1.2 litre/minuti = 24 litre/minuti

Za mešanje je potrebno 5-10% od kapaciteta bureta. Uzmimo da je bure 440 litara. Uzmimo da je kapacitet mešanja 5%

440 litara x 0.05 = 22 litre/minuti

Znači ukupno nam treba 22 + 24 = 46 litara/minuti.

Kapacitet od 65 litara u minuti ova pumpa ima na 550 obrtaja priključnog vratila, ali mislim da retko ko prska na tom broju obrtaja, tako da je realni kapacitet pumpe oko 50 litara u minuti.
Sa ovom pumpom smo na samoj granici dovljnog kapaciteta.

Većina prskalica sa granama od 10 metara ima pumpe od oko 100 litara u minuti. Znači ako traktor ima brz kardan ili se vozi na većim obrtajima dovoljna je pumpa od 65 litara u minuti.
 
12 metara i 105l pumpe imaju agromehanika prskalice koje dosta farmera ima i niko se ne zali na protok,pritisak.
 
Kapacitet pumpe najviše zavisi koliko vode "bacate" po ha tj. sa kojom količinom vode prskate. Ako prskate sa manjom količinom, nećete imati nikakvih problema ni sa slabijim pumpama.
Ja imam AM, grane 12m pumpa 105l/min i prskam bez problema, a maksimalna količina vode kojom sam isao je oko 230l/ha. Brzina isto ima uticaja, ali ne znam dal iko prska preko 15km/h, a da nema vazdušnu podršku.
 
ej drugari jel neko ugadjivao na prskalicu miks posudu?ima u novom selu samo posuda 35e plus ventili i creva...
Poenta tih posuda za ispiranje hemije je da ne dodjes,tj da sto manje se dolazi u kontakt sa hemijom,stoga 99% posuda koje sam gledao padaju u vodu ,jer kod njih ti otvaras poklopac i gledas unutra dok sipas hemiju ,i udises isparenja,to je sve dno dna.Jedina ,bar za sad,posuda za ispiranje hemije koju sam video da vredi ,tj gde se sve radi sa spolja jeste od Agrometal-a Sombor ,sad nzm jel oni prodaju posebno posude ili idu samo uz njixove prskalice,ali su extra.Ako neko zna njixovu cenu nek napise,ili bar koliko su doplate za te posude kad se uzima prskalica ?.
Npr Arag Niagara posuda za ispiranje hemije 700+ eura kosta komplet ,a ne vredi ni eura jednog ,jer isto se otvara posuda i ti sipas hemiju kao kad bi sipao gore u bure direktno...
A i sklopiti samu posudu u vidu uradi sam varijante je tesko,tu ima mnogo elemenata nego samo posuda,creva i par ventila.Npr koliko znam svi imaju onu kao venturijevu cev dole da bi mogla pumpa uvlaciti hemiju,pa jos tih posebnih mlaznica koje se vrte unutra,pa mlaznica za samo ispiranje ambalaze,ventil za fino podesavanje protoka ...tesko bi to bilo da se sklopi iz delova,najbolje kupiti komplet posudu i gotovo.
 
VUČENA TRAKTORSKA PRSKALICA AgM VP2000 15HN
Standardna oprema:
- Ekološki rezervoar 2000 lit +200lit za pranje prskalice + 15lit za pranje ruku
- Pumpa Comet kapaciteta 150 l/min sa radnim pritiskom do 20 bar-a
- Uski točkovi sa gumama 9.5×24“ sa mog. raširivanja traga 1350mm-1500mm-2000mm
- Prohromski mešači u rezervoaru
- Uređaj za pranje glavnog rezervoara prskalice
- Okretna Y ruda za praćenje traga traktora
- Regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, glicerinskim manometrom i podelom ventila na 5 sekcija + 2(mešanje i ispiranje)
- Protiv kapajući mono nosači dizne sa diznama 11004V.P.
- Usisni filter sa mogućnošću samosnabdevanja
- Hidraulični cilindar za podizanje i spuštanje krila.
- Opružni odbojnik krila – 2 komada
- Krilo prskalice: 15m hidraulično kopirno krilo, oznaka 15HN

Cena osnovnog modela: 7,230.00 €
Dodatna oprema:
- Kardan prskalice sa duplim zglobom 260.00 €
- Injektor za ubrizgavanje sredstva u prskalicu sa mogućnošću ispiranja ambalaže 450.00 €
- Usisno crevo samosnabdevanja 10m dužine, promera 38mm sa plutajućom usisnom korpom i priključkom za filter 100.00 €
- Točkovi 9,5×32“ 600,00 €
- Centralno daljinsko elektroisključivanje iz kabine traktora (samo glavni ventil) 360.00 €
- Regulator konstantnog pritiska sa manuelnim sekcijama , elektro podešavanjem pritiska i glavnog ventila 550,00 €
- Regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, daljinskim isključivanjem, pojedinačnim isključivanjem 5 sekcija, povećanjem ili smanjivanjem (+,-) i manometrom u kabini tr. 850.00 €
- Automatska regulacija količine prskanja srazmerna brzini kretanja i zadanoj količini, senzor brzine, senzor protoka, monitor za komandu iz kabine i kablovi za povezivanje sa motorizovanim regulatorom za isključivanje i regulaciju. MULLER ELEKTRONIK GERMANY 2.330.00 €
- Automatska regulacija količine prskanja sa elektro upravljanjem glavnog ventila, regulatora pritiska i električnim upravljanjem sekcijama, sa senzorima protoka i brzine, sa monitorom za upravljanje ARAG BRAVO 180s ITALY 1.800,00 €
- Automatska regulacija količine prskanja sa elektro upravljanjem glavnog ventila, regulatora pritiska i mehaničkim upravljanjem sekcijama, sa senzorima protoka i brzine, sa monitorom za upravljanje ARAG BRAVO 180s ITALY 1.500,00 €
- GPS navigacija Trimble osnovni model 1.150.00 €
- Svetlosna signalizacija sa kabelom i konektorom za traktor ukupne dužine 4m 140.00 €
- LED rasveta na krilima 300,00 €
- Triplex nosač dizni sa mogućnosti pojedinačnog zatvaranja dizni sa montiranim plastičnim diznama 11004V.P., 11002V.P. i EZK 11003V.P(protiv vetra) 450.00 €
- Hidrantski priključak za direktno punjenje vode sa nepovratnim ventilom 120,00 €
- INOX cevi za nosače dizni 230.00 €
- Penasti obeleživač sa flourscentnom penom za noćno prskanje i obeležavanje redova 470.00 €
 
Poenta tih posuda za ispiranje hemije je da ne dodjes,tj da sto manje se dolazi u kontakt sa hemijom,stoga 99% posuda koje sam gledao padaju u vodu ,jer kod njih ti otvaras poklopac i gledas unutra dok sipas hemiju ,i udises isparenja,to je sve dno dna.Jedina ,bar za sad,posuda za ispiranje hemije koju sam video da vredi ,tj gde se sve radi sa spolja jeste od Agrometal-a Sombor ,sad nzm jel oni prodaju posebno posude ili idu samo uz njixove prskalice,ali su extra.Ako neko zna njixovu cenu nek napise,ili bar koliko su doplate za te posude kad se uzima prskalica ?.
Npr Arag Niagara posuda za ispiranje hemije 700+ eura kosta komplet ,a ne vredi ni eura jednog ,jer isto se otvara posuda i ti sipas hemiju kao kad bi sipao gore u bure direktno...
A i sklopiti samu posudu u vidu uradi sam varijante je tesko,tu ima mnogo elemenata nego samo posuda,creva i par ventila.Npr koliko znam svi imaju onu kao venturijevu cev dole da bi mogla pumpa uvlaciti hemiju,pa jos tih posebnih mlaznica koje se vrte unutra,pa mlaznica za samo ispiranje ambalaze,ventil za fino podesavanje protoka ...tesko bi to bilo da se sklopi iz delova,najbolje kupiti komplet posudu i gotovo.
sve mi je jasno sta si napisao,zato sam i pitao da li je neko radio to...videcu da li cu kupiti

- - - - - - - - - -

VUČENA TRAKTORSKA PRSKALICA AgM VP2000 15HN
Standardna oprema:
- Ekološki rezervoar 2000 lit +200lit za pranje prskalice + 15lit za pranje ruku
- Pumpa Comet kapaciteta 150 l/min sa radnim pritiskom do 20 bar-a
- Uski točkovi sa gumama 9.5×24“ sa mog. raširivanja traga 1350mm-1500mm-2000mm
- Prohromski mešači u rezervoaru
- Uređaj za pranje glavnog rezervoara prskalice
- Okretna Y ruda za praćenje traga traktora
- Regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, glicerinskim manometrom i podelom ventila na 5 sekcija + 2(mešanje i ispiranje)
- Protiv kapajući mono nosači dizne sa diznama 11004V.P.
- Usisni filter sa mogućnošću samosnabdevanja
- Hidraulični cilindar za podizanje i spuštanje krila.
- Opružni odbojnik krila – 2 komada
- Krilo prskalice: 15m hidraulično kopirno krilo, oznaka 15HN

Cena osnovnog modela: 7,230.00 €
Dodatna oprema:
- Kardan prskalice sa duplim zglobom 260.00 €
- Injektor za ubrizgavanje sredstva u prskalicu sa mogućnošću ispiranja ambalaže 450.00 €
- Usisno crevo samosnabdevanja 10m dužine, promera 38mm sa plutajućom usisnom korpom i priključkom za filter 100.00 €
- Točkovi 9,5×32“ 600,00 €
- Centralno daljinsko elektroisključivanje iz kabine traktora (samo glavni ventil) 360.00 €
- Regulator konstantnog pritiska sa manuelnim sekcijama , elektro podešavanjem pritiska i glavnog ventila 550,00 €
- Regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, daljinskim isključivanjem, pojedinačnim isključivanjem 5 sekcija, povećanjem ili smanjivanjem (+,-) i manometrom u kabini tr. 850.00 €
- Automatska regulacija količine prskanja srazmerna brzini kretanja i zadanoj količini, senzor brzine, senzor protoka, monitor za komandu iz kabine i kablovi za povezivanje sa motorizovanim regulatorom za isključivanje i regulaciju. MULLER ELEKTRONIK GERMANY 2.330.00 €
- Automatska regulacija količine prskanja sa elektro upravljanjem glavnog ventila, regulatora pritiska i električnim upravljanjem sekcijama, sa senzorima protoka i brzine, sa monitorom za upravljanje ARAG BRAVO 180s ITALY 1.800,00 €
- Automatska regulacija količine prskanja sa elektro upravljanjem glavnog ventila, regulatora pritiska i mehaničkim upravljanjem sekcijama, sa senzorima protoka i brzine, sa monitorom za upravljanje ARAG BRAVO 180s ITALY 1.500,00 €
- GPS navigacija Trimble osnovni model 1.150.00 €
- Svetlosna signalizacija sa kabelom i konektorom za traktor ukupne dužine 4m 140.00 €
- LED rasveta na krilima 300,00 €
- Triplex nosač dizni sa mogućnosti pojedinačnog zatvaranja dizni sa montiranim plastičnim diznama 11004V.P., 11002V.P. i EZK 11003V.P(protiv vetra) 450.00 €
- Hidrantski priključak za direktno punjenje vode sa nepovratnim ventilom 120,00 €
- INOX cevi za nosače dizni 230.00 €
- Penasti obeleživač sa flourscentnom penom za noćno prskanje i obeležavanje redova 470.00 €
ludilo...sve je dodatna opremakardan 260e,led rasveta 300e...dal je ovo realno...naduvane cene,kao daje od zlata
 
Nazad
Vrh