Prskalice

To je jedna od vecitih nedoumica kao i do kog lista ide koji herbicid, takodje i velika potrosnja belarusa a mala torpeda, kad je vreme za koji tretman u zitu... I jos gomila stvari.
 
Je l' ima neko kakvu ideju kako da ubacim neko svetlo u sam rezervoar prskalice. Dakle da bude bas u vodi tj. otrovu. Naravno na 12V iz traktorske instalacije.

Razlog je sto mi je rezervoar slabo providan i ne mogu da vidim koliko sam vode usuo u prskalicu. Nekad kad sunce bude sa pogodne strane nogu da vidim, ali najcesce se ne vidi. Nemam pomocno nivo crevo sa klikerom, a ne bih bas ni da ga ugradjujem jer nema pogodnog (ravnog) mesta za prikljucke.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Probao sam sa običnom sijalicom na 220V (ona radionička lampa sa zastorom iza) i slabo radi posao ako se stavi spolja. Ali iznutra ako se stavi svetlo (gurao sam unutra baterijsku lampu ili lampu sa telefona, ne baš u vodu već iznad nje :osmeh:) onda radi posao za sve pare.
 
Koliko bih mogao dobiti za ovu prskalicu,u skroz ispravnom stanju je?!
a78d66bfa93bbc481154f4c8348d4a90.jpg
28cad9bea6cc96b0e0a780dce53fcf3f.jpg


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pulin je zakon,tako je sasav i onaj moj....Ja sam takvu prskalicu pre par godina prodao za 200e.
Ma mi smo tog pulina nasli na autoputu dok je bio stene,i bilo nas je zao da ga ostavimo pa ga pokupili...i eto imao je srece pa je tako i dobio ime "Srecko".
A jbg,ja vas pitao ovde a niko mi nije odgovorio,mogao sam i ja staviti cenu kao i Vi,al nema veze,dolazi sutra kupac po nju,a meni stize u subotu nova prskalica.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Danas mi pukao toplink u vozanju lenijom sa punom prskalicom. Nisam isao brzo, 2BH na leru, medjutim lenije su ocajne u B.Brestovcu. Prilikom pucanja prskalica se izvrnula u nazad za 45 strepeni (nisu grane se naslonile na zemlju) sa 400l vode i potom sam unapred voznjom i spustanjem poluga uspeo da je izbalansiram i da je prizemoljim. Izadjem i gledam, nigde nista nije puklo/napuklo a toliki teret. Drugar koji je vukao vodu za mnom je to sve video i posle kazemo da nije bila Agromehanika raspala bi se prskalica. Ovako nista, zakacili drugi toplink, proverili da li je sve ok i zavrsili 8kj kukuruza.

Ovo mozda nekome pomogne ako se dvoumi izmedju male privrede (ima i tu dobrih ljudi siguran sam, koji nece stedeti na meterijalu) i neke ozbiljnije prskalice.
 
Nazad
Vrh