Prskalice

1/3 od radnog pritiska dizni. Ja sam naduvao na 1.2 a sve radim na 3.5 bara,i kad koristim 2 ili 4 za vetar
 
Sa granama od 12m oprskam 18redi na 70cm, a 25redi na 50cm . Tri izmedju i po 11redi sa obe strane.
 
Vecinom preklopim 2 do 3 reda (ne brojim vec ..odoka..) i nisam nikad primijetio da kukuruzu smeta ponovljena doza
 
Sa granama od 12m oprskam 18redi na 70cm, a 25redi na 50cm . Tri izmedju i po 11redi sa obe strane.
Meni se tako ne svidja,ostaje neoprskan deo izmedju redova na 70cm.Mi teramo 17 redova na 70cm i 24 reda na 50 cm sa prskalicom od 12m.Ako cemo tacno njoj je grana 11,5m a sirina oprskanog sklopa je 12m.Udjite u red,izadjite iz traktora obidjite prskalicu i proverite gde vam stoje i dokle bacaju zadnje dizne.No,to je samo moje misljenje, sto bi rekao jedan kolega sa foruma.
 
na 12m najbolje ulaziti u 15-ti red tockom i to je taman 17 redi kako spajki kaze da nebi bilo preskakanja,inace merio sam zahvat prskanja i bude pokriveno preko 12,5metara,negde oko12,7
 
Spajki moja je manja prskalica tj grane 8 metara pa ipak preklopim jednu vrstu. Ustvari udjem jednu vrstu ranije tako da praktično prskam 23 vrste i onda je baš dobro. Ako prskam 24 ume taj sastav u sredini da ima trave.
 
na 12m najbolje ulaziti u 15-ti red tockom i to je taman 17 redi kako spajki kaze da nebi bilo preskakanja,inace merio sam zahvat prskanja i bude pokriveno preko 12,5metara,negde oko12,7
Ako se pazi na sastavne redove nema problema .17x0,70 je 11,9m a 18x0,70 je 12,6m i ako se prska sa neke normalne visine , ne ostaje nista neoprskano. Merio sam,kartone stavljao da vidim dokle prska,a ovu prskalicu imam vec 12 godina. ajd zdravo:haha:
 
Upravo tako,sa 12m se prska 18 redi ako je sve kako treba :) racunajte da dizne imaju sirinu mlaza od 120 stepeni.

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Dizna da ima širinu 120 stepeni bacanja,ali uvek treba da preklapa i ona dizna do nje...tako da sa 12 metara granama i sa prskanjem 18 redi dobijaju manje hemije ti krajnji redovi...tako da bi trebali da dobijaju drugu polovinu hemije u sledećem prohodu...ali to bi dobili ako bi se išlo sa 17 redi.Sa 18 je lakše samo za brojanje ako je sejana šestorednom na 70 cm.:cvetic:
 
Ne mogu reci da se ne slazem sa tim ali za sad nisam video neki problem a prskam 18 redi :)
Jedan dodatak
c5203a219e8dd383fb91723064861b40.jpg


Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja isto prskam 18 reda sa 12m ali dizne su mi dvojke a krajnje cetvorke i zakrivljene ka spolja tako da koliko toliko nadoknadi taj promasaj od 60cm.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ja cu napraviti 12.5m grane bas zbog toga, jer ove od 10m jos ovu sezonu i mogu ih baciti koliko se iskrivilo sve. A za 50cm useve je zgodno 15m zahvat, da se hvata 5 masina od 6 redi.
 
I ja tako kombinujem.Par nosača i par rupa,komad creva i rešavaš svaki problem. Isključivo ulazim u tragove od traktora i tako podešavsm radni zahvat. Prošle godine sam prskao stricu i morao sam da hvatam 16 redova a sejačica je 5 redi soja je u pitanju. Samo sam se nervirao nisam mogao voziti ko čovek.
 
Nazad
Vrh