Prskalice

[quote name="lucky.serbia" post=1032169]Ja sam uzeo zbog on/off prekidaca a sad su pored njega integrisali i regulaciju pritiska a nisu podigli cenu.[/QUOTE]

Je l' mozes da ukratko opises kako se šteluje pritisak sa tim tasterima, a poželjna bi bila i slika tog regulatora. Da li je dovoljno jednom namestiti pritisak pa onda memorisati tu vrednost, ili se na svakom novom prskanju on ponovo namešta? Da li postoji mogućnost mehaničkog štelovanja pritiska ukoliko otkaže taj električni? Šta se desi ukoliko se u toku prskanja otkači kabel za napajanje sa 12V? Itd... Odgovori mogu i u temu o prskalicama.

Posto si imao dosta pitanja iskopirao sam tvoj post i prebacio u ovu temu nadam se da moderatori nece zameriti.
Ovako, imas posebno on/off prekidac(levo na slici) i isti takav za regulaciju(na slici desno) samo sto se pritiskom na + ili - (povecanje i smanjenje pritiska) on odmah vraca u nulti polozaj. Dovoljno je jednom podesiti pritisak, svaki put kad pritisnes + ili- on salje impuls elektroventilu na regulatoru koji se malo otvori ili zatvori. Ne postoji mogucnost da regulises mehanicki vrednost pritiska i ukoliko bi se otkacio kabal (sto je prakticno nemoguce jer su konektori u kabini i jako se tesko skidaju, dobro su dizajnirani, jedino da precvikas nekako kabal ali i tad se nista nebi desilo jedino nebi reagovao na kraju njive na gasenje ali tad iskocas kardan i nastavis da radis kao i ranije)
77f90d81f775a013f531b69bc57944e4.jpg
 
Poslednja izmena:
Folijarna prihrana Prosa sa ureom .Interesuje me ako se stavi na kompletno ispiranje da li u tom slucaju treba da se pere bure iznutra ili se samo ispira tokom samociscenja?
f8949bcdfd62cd3a4d13b233a60c17c3.jpg


Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Danas zakacim prskalicu da je probam.Dosta mi pulsira na crevu koje ide ka razvodniku i samom razvodniku.Radni pritisak je oko 2,8 bara.Pumpa je agromehanika 65l.Na koliko da probam da stavim pritisak u pumpi da bi se smirilo?
 
Ako jako pulsira ne mozes ga na vazdusnoj membrani umiriti. Inace bi trebalo sa koliko prskas toliko da duvas i vazusnu membranu -+ 0.5bara. Mozda su ti membrane istegljene.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Folijarna prihrana Prosa sa ureom .Interesuje me ako se stavi na kompletno ispiranje da li u tom slucaju treba da se pere bure iznutra ili se samo ispira tokom samociscenja?
f8949bcdfd62cd3a4d13b233a60c17c3.jpg


Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
Koja to bese prskalica dragane? Ako imas neke finije dizne dobro ti to isperi, urea zna da iskristalise i zapusi dizne kasnije.



Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
Dali je neko od vas skoro kupovao Lechler IDKT dizne i koja im je cijena u Srbiji ? Reće mi kolega da je kupio na sajmu i da su bile jeftinije dosta nego kod nas al ne sjeca se cijene. Isto tako me zanima dal da stavim na grane 5 komada filtera od 50 mesha ili da idem ipak na 80 mesha ? Sada radim sa IDN 120-025 diznama a uzeo bi si jos i IDKT 120-03, prskam oko 10 km/h sa 180 litara.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nekoliko meseci uzeo prskalicu i sa njom upravo IDKT 120-03, cena kod generalnog zastupnika Lechlera je oko 3.5eur za plastiku a 6.5-7eur za plasticne sa keramickim uloskom. Nisam uspeo da nadjem sita sa mesh-om 50 pa sam uzeo 80 i za nekih oprskanih 100 jutara se desilo jedno zacepljenje. Ti predpkstavljam mislis na sekciske filtere?Da li ti razvodnik ima onaj samocisteci filter kao na Agromehanikinim prskalicama? Ako ima jednostavnije ti je da stavis njega od 50 mash nego posebno na svaku granu osim ako nemas vec ugradjene od ranije. Ako ti treba kontakt ovih uvoznika javi se poslacu ti broj na pp.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
lucky poslao sam ti PP, to je super cijena ako si dobro reko. Ja imam na usisu 30 mesh veliki filter i onda imam tlačni plave boje, mislim da je to 50 mesha ali mi se nekad zacepe dizne jer valjda bure ima nekih zaostataka pa cu si sad stavit i na svih 5 sekcija filtere na grane tako da mi se sto rijeđe čepe dizne. Nije to nekih para, 50ak Eura a puno mi je lakse te filtere ocistit svakih par dana posla nego skidat dizne na njivi. Uzet cu onda 50 mesha i dosta je valja.

Znam da je 80 gusce al nebi pregusto uzimo pa da moram cistit svaki dan. Mislim da je 50 dosta.

EDIT: Sad sam zvao Agritechnicom i kaze 6,55E plastika a 11E keramika.
 
Uzmi u obzir da IDKT 120-03 ima dva proreza veličine 015, i da praktično tebi treba sito za dizne 015, a za njih je minimum 60M.
 
Uzmi u obzir da IDKT 120-03 ima dva proreza veličine 015, i da praktično tebi treba sito za dizne 015, a za njih je minimum 60M.


Ja bi preporučio 80M minimum za te dizne. Imao sam 80M na IDKT 120-03 i nekad mi se znala poneka dizna začepit. Od kad sam stavio tlačni filter od 100M (zeleni) više nema problema. Samo vodi računa da o protoku pumpe, veličini usisnih filtera i kapacitetu tlačnog filtera da ti ne bi došlo do zagušenja i kidanja tako finog filtera.
 
Hm sad neam pojma ni sam, nebi stavljo presitno jer onda moram cistit svaki dan a to mi se neda. Dal zna neko koji mesh bude serijski na spricama na granama ?
 
80 M je gušće sito od 50 M.
U pravu si dukej, zamenio sam brojeve. Tacno, IDKT 120-03 su kao dve 015 ja sam uspeo naci 80mash sita za dizne, i kao sto kazem imao sam jednom zagusenje.
Steve, to su cene kad sam ja kupovao izgleda da su podigli. Ako imas kao sto sam rekao onaj tlacni samocisteci filter na razvodniku da namestis 80 mash to je jednostavnije nego cistiti 5 sekciskih filtera.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
Pa ostavit cu i taj tlacni 50 mash ali cu jos i na grane stavit jer mi izgleda ostane uvijek nekog taloga prije grana pa mi cepi dizne nekad. Onda mozda bolje da i tamo stavim 50masha ili ipak 80masha ? Sto vise pitam manje znam koje da kupim :)
 
Pa ostavit cu i taj tlacni 50 mash ali cu jos i na grane stavit jer mi izgleda ostane uvijek nekog taloga prije grana pa mi cepi dizne nekad. Onda mozda bolje da i tamo stavim 50masha ili ipak 80masha ? Sto vise pitam manje znam koje da kupim :)
Pa mislio sam da nabacis od 80mash taj filter, on se cisti bez rasklapanja odpustanjem one navrtke na njemu, ako vec zelis da se cimas sa montiranjem 5 sekciskih filtera stavi obavezno 80 mash. Ovi iz Agritechnikom na njihovom sajtu za IDKT 120-03 preporucuju sita na diznama i od 100mash.
(http://www.agritechnicom.co.rs/lechler/Izbor dizni.pdf ) samo sto ja nisam uspeo da nadjem 100mash sita pa sam stavio 80 i rade posao.
 
Ma nije da se zelim zamarat nego moram :) Ja imam taj tlacni plavi 50mash al moram ga skidat i prat, ne znam kako mislis da se cisti bez rasklapanja ? To je obicni filter sa gumicama gore i dolje i stavi se u kuciste i onda se zavrne kao filter od goriva, ima gore plasticnu maticu koju rukom stegnes.

Ma razmisljam koje stavit samo zato da ne bi morao svakih par sati skidat i cistit ako bude pregust filter. A nema potrebe da filter kupi cestice od stotinke milimetra ako to prolazi kroz diznu, o tome se radi. Pa sam sad u fazi da mozda samo ovaj glavni promjenim sa 50 na 80mash a da ne stavljam na sekcije zasad.
 
Ma nije da se zelim zamarat nego moram :) Ja imam taj tlacni plavi 50mash al moram ga skidat i prat, ne znam kako mislis da se cisti bez rasklapanja ? To je obicni filter sa gumicama gore i dolje i stavi se u kuciste i onda se zavrne kao filter od goriva, ima gore plasticnu maticu koju rukom stegnes.

Ma razmisljam koje stavit samo zato da ne bi morao svakih par sati skidat i cistit ako bude pregust filter. A nema potrebe da filter kupi cestice od stotinke milimetra ako to prolazi kroz diznu, o tome se radi. Pa sam sad u fazi da mozda samo ovaj glavni promjenim sa 50 na 80mash a da ne stavljam na sekcije zasad.
Probaj tako, lakse je njega procistiti cesce nego pet tih sekciskih ponekad. A i postoji mogucnost da ti se na jednom od pet nakupi vise prljavstine i smanji protok pa onda taj segment prska manje. Bolje je ovaj jedan i to da je nesten pre razvodnika. U prvom postu sam te pitao jel taj tvoj tlacni filter poput onih na agromehanikinim razvodnicima(takav imam ja) koji ima na njega spojeno crevo povratnog voda koje stalno ispira filter a ispod ima tockic cijim se odvrtanjem povecava protok povratnog voda i vrsi brzo ispiranje filtera mnogo korisna stvar.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk
 
Nazad
Vrh