Prskalice

Dok sam koristio i prskao sa mojom prskalicom razvod za prskanje mi je bio stalno uključen a i mešač, a krila zatvorena pritisak bude oko 3-3,5bar.Kad uključim krila pritisak spadne na 2bar to mi je ujedno bio i radni pritisak sa diznama 110-04.Inače kod ovih vojka prskalica mešač unutar bureta je obična dizna

- - - - - - - - - -

Privatnici, a pretpostavljam i renomirani proizvođači, mlaznicu mešača dimenzionišu tako da ima protok kao polovina krila (tj. polovina ukupnog broja dizni). Ako je tako onda teško da može doći do nekog defekta.
Ovo konkretno kod ovih kerefeka od prskalica Vojka nije tako, sad za renomirane proizvođače ne znam.
 
Privatnici, a pretpostavljam i renomirani proizvođači, mlaznicu mešača dimenzionišu tako da ima protok kao polovina krila (tj. polovina ukupnog broja dizni). Ako je tako onda teško da može doći do nekog defekta.
Moze mala pomoc oko ovoga, naime prepravio sam jednu prskalicu i sad imam dva krila sa po 5 dizni 015 ,ali ne mogu da udesim mesac ? Nesto sam razmisljao da stavim 04 diznu na mesac,ali se bojim da ce biti malo kad zatvorim oba krila ,a sa vecim protokom gubim pritisak na krilima
 
Moze mala pomoc oko ovoga, naime prepravio sam jednu prskalicu i sad imam dva krila sa po 5 dizni 015 ,ali ne mogu da udesim mesac ? Nesto sam razmisljao da stavim 04 diznu na mesac,ali se bojim da ce biti malo kad zatvorim oba krila ,a sa vecim protokom gubim pritisak na krilima
Jesi li tu prepravku radio zato sto ti je pumpa slabija? Koliko imas ukupno dizni 015 na svim granama? 10? Sta ti je na mesacu sada, nesto poput ovoga sto je NA postavio ili mozda stari mesingani mesac? Jel imas ispravan manometar?
 
Prepravku sam radio od stare moravine prskalice, ona plava , ukupno imam 10 dizni 015, 2x5komada , dva krila, manometar ne radi , moracu da kupim drugi , pumpa remontovana , a mesac je na kraju imao neku dzudzu od mesinga koju ne mogu da nadjem , pa sam malo kombinovao sa nekim diznama .. Ali nesto razmisljam ako sam smanjio ukupan broj dizni sa 24 kom na 10 kom da moram da povecam protok dizne na mesacu.. Slucajno sam sad procitao sta je kolega dukej napisao , pa sam pomislio da postoji neka "formula" za protok mesaca u odnosu na protok dizni
 
Prepravku sam radio od stare moravine prskalice, ona plava , ukupno imam 10 dizni 015, 2x5komada , dva krila, manometar ne radi , moracu da kupim drugi , pumpa remontovana , a mesac je na kraju imao neku dzudzu od mesinga koju ne mogu da nadjem , pa sam malo kombinovao sa nekim diznama .. Ali nesto razmisljam ako sam smanjio ukupan broj dizni sa 24 kom na 10 kom da moram da povecam protok dizne na mesacu.. Slucajno sam sad procitao sta je kolega dukej napisao , pa sam pomislio da postoji neka "formula" za protok mesaca u odnosu na protok dizni
Pa zato sam te pitao da li imas manometar, posto su dizne nove pretpostavljam zna se njihov protok u minuti na odredjenom pritisku (to ti ja mogu reci iz one Lechlerove aplikacije za android) teoretski znas i koji protok ima pumpa ako je remontovana i radi kako treba pa ti onda pomnozi protok po jednoj dizni sa 10 kom i oduzmi od protoka pumpe pa ces dobiti koji ti je potreban protok na mesacu (tu postoji malko rezerve jer pretpostavljam imas povrat u rezervoar), e sad ne znam ne svidja mi se ta ideja da stavljas obicnu diznu na kraj mesaca bolje kupi nesto poput onoga sto je stavio NA ali kad budes kupovao pitaj ih da li znaju koji je protok na toj njihovoj spravi ako znaju.
 
Hvala ,sad je jasnije ,jos kad bi znao protok pumpe.. Stara metalna moravina prskalic ,bure 360l ,22(ili 24)dizne vrtlozne na 35cm , pumpa je isto morava ,probacu da nadjem i taj podatak ..
 
Pokusaj da nadjes jacinu pumpe znaci da li je 40, 50 60l/min, mora da pise negde na njoj ako ne nadjes snacicemo se nekako drugacije. Imam drugare tu u mestu pored proizvode delove za prskalice pa ih mogu pitati za mesac i protok. Poslacu ti broj mob na pp pa mi javi kad saznas podatak. Pozdrav
 
Sad sam kod majstora koji pravi membrane i gumice i kaze da je ta pumpa 60l/m ali ima mesace i svi su istog protoka ,kao to nema veze protok kroz mesac.. Poslacu ti sliku u toku dana ,hvala
 
@lucki.serbia, ovo je mesac na mariborskoj prskalici sto je dukej spominjao.
20150526171347.jpg
 
Nije takav mešač.

Samo, ja sam napravio grešku kad sam rekao RAU prskalica. Zapravo se radi o osiječkoj prskalici, ali mislim da su i te prskalice rađene po RAU licenci.
 
Drugari, od koliko litara su ove pumpe, zna li neko?
Prva je sa prskalice rau maribor, pise na njoj 3, nema etiketu


Druga je ova, mislim da je proizvodjac ove prskalice gumaplast vojka, ali nisam siguran, takodje ne pise nista.


Da li bi ova druga pumpa mogla da povlaci vodu kroz crevo(slicno kao ona sa rau prskalice), ili mora ovako da se sliva u filter slobodnim padom?
 
da li je neko pravio na ovu foru sa elektro ventilom da gasi prskalicu....
url


- - - - - - - - - -

P1000583.JPG
 
A gde da ga postaviš? Morao bi da staviš na svaku sekciju po jedan, pa tako i nebi bilo loše.
Video sam kod jednog kolege zglobno spojenu šipku, kao produžetak ručice sa regulatora, skroz u kabinu :ideja:.
 
Drugari, od koliko litara su ove pumpe, zna li neko?
Prva je sa prskalice rau maribor, pise na njoj 3, nema etiketu


Druga je ova, mislim da je proizvodjac ove prskalice gumaplast vojka, ali nisam siguran, takodje ne pise nista.


Da li bi ova druga pumpa mogla da povlaci vodu kroz crevo(slicno kao ona sa rau prskalice), ili mora ovako da se sliva u filter slobodnim padom?

Ova prva ti je RAU pumpa od 50Litara/min, a druga je Agromehanika ili Leško pumpa (iste su) 65Litara/min, i može da povlači sama vodu potrebno je naknadno ugraditi injektor na prskalicu umesto tog filtera na slici,može da se kupi posebno.
 
ma to sam nasao na netu,ja razmisljam da stavim 2 ventila ili ako bi nasao trokraki,stavio bi ga na dovod kod razvodnika...ako bi stavio dva veze se struja da jedan zatvori a drugi otvori i obrnuto...
 
Ova prva ti je RAU pumpa od 50Litara/min, a druga je Agromehanika ili Leško pumpa (iste su) 65Litara/min, i može da povlači sama vodu potrebno je naknadno ugraditi injektor na prskalicu umesto tog filtera na slici,može da se kupi posebno.
Da li ta Rau pumpa od 50l/m može isto da povlači vodu i da li treba za nju isto injektor umesto filtera?
 
ma to sam nasao na netu,ja razmisljam da stavim 2 ventila ili ako bi nasao trokraki,stavio bi ga na dovod kod razvodnika...ako bi stavio dva veze se struja da jedan zatvori a drugi otvori i obrnuto...

Elektro ventili se rade sa motorčićima a ne sa elektromagnetima, jer elektromagneti troše dosta struje pa mora biti dobar akumulator na traktoru, dobro punjenje i sl.

A varijanta sa trokrakim ventilom bi bila moguća samo ukoliko se radi o mehanički jednom ventilu, tj. kako se jedan otvara da se tako drugi zatvara. U slučaju dva nezavisna ventila može se desiti da jedan zašteka (npr. da ne otvori) i tad bi se desila havarija jer bi pritisak otišao u nebesa...
 
Nazad
Vrh