Prskalice

Ima li neko AG tronik ili Spraylight od E mulerelectronik ili nesto tako slicno? interesuje me koja je efikasnost ti spravica? :D
 
2cr7vo4.jpg

Ako mislis na ovo onda imam ja.
 
Sremac,da li u taj set ulazi to sve sto je na slici zaokruzeno crveno (elektro-ventili,proporcionalni ventil,indikator brzine i sve ostalo) ili sve ide posebno?
 
Dali možete objasniti njegovo korišćenje. Šta je sve prednost u odnosu na ručno uključivanje?
 
Prilikom prskanja sa AG Tronikom na kompjuteru podesis zeljenu kolicinu tecnosti l/Ha i vise ne moras da vodis racuna o brzini kretanja. Dal vozis 5, 8 ili 12 km/h on ce sam regulisati pritisak da norma prskanja bude ta koju si zadao. Naravno ne mozes voziti 1 ili 25 km/h jer ce pritisak biti premali ili preveliki. Takodje kod promene dizni ne treba ponovo da podesavas pritisak prskalice.


Ako se poveze sa navigacijom jako je dobro kod parcela koje su nepravilnog oblika jer sam iskljucuje-ukljucuje sekcije tako da nema dupliranja.
 
Ima još jedna dobra opcija, može da se podesi minimalna brzina kretanja na kojoj će prskalica raditi.Ako se na primer zada da je minimalna brzina 5 km/h čim brzina kretanja traktora bude ispod toga prskalica neće prskati, a kada se ubrza opet će prskati.To je dobro kada se prelazi iz reda u red, kompijuter će sam prekinuti prskanje.
 
Sta predlazete za zimski period. Da li sipati antifriz u pumpu i ne skidati je i kako se resiti vode u sistemu (ventilima, crevima...) ?
 
Treba obratiti paznju na antifriz iz auto programa zbog agresivnosti jer nadgriza membrane gumice itd......,ja koristim antifriz za centralno grejanje koji nije toliko agresivan.
 
Tecnost za soferku cca 2e za 5 litara. Mislim da ne nagriza gumene delove, jer u kolima je dobar deo sistema za pranje soferke gumeni:sta:
 
Nazad
Vrh