Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Po meni ne treba da postoji profi poljoprivrednik vec profesionalno poljoprivredno gazdinstvo gde se svi clanovi bave iskljucivo poljoprivredom i njima bi dao sve, ostali nisu profi jer ne zive iskljucivo od toga, pri tome smatram ne prijavljeni u gazdinstvo, nego svi na toj adresi, tu ne ubrajam penzionere koji su odradili svoj radni vek, vec mladje
Pa -nije šija nego vrat.To i hoće da sprovedu.
 
Ali moras priznati da nikad nisi ucestvovao ni na jednim protestima.
Ja ne krijem da nisam učestvovao.Kada sam hteo da idem jedan od od kolega je rekao da nisam ja njihov jer nisam čist poljoprivrednik i od onda ni ne pomišljam da idem.A već sam došao traktorom.A nije baš i neki ozbiljan ni domaćin ni poljoprivrednik.Ali nebitno.Kao što sam i rekao i toga se držim-mi hobisti nemamo šta da tražimo sa profesionalcima a da ne pričamo o tome da je 90 % tih profesionalaca bilo zaposleno.
 
Da li neko ima informaciju kako se sve oko registracije poljoprivrednika odn gazdinstva obavlja npr u nemackoj, holandiji, danskoj, francuskoj, austriji..... Ajde ako neko moze da nadje nesto ili njihov zakon pa neka ga ovde objavi uz prevod da mogu svi da procitaju. Pa da svi vidimo kako to ONI rade. A ne da se svadjamo ovde. Ja samo mogu da kazem jedno: sva je sreca da bilo od nas hoce da radi zemlju i proizvodi bio on zemljoradnik radnik u firmi ili penzioner. Bolje ne i to nego da zemlja ostane zaparlozena. Veruj te da je to veci greh. I lepo je da mladi rade na zemlji i bolje to nego da se drogiraju i sede samo po kaficima. Zato nemojte ovde da se svadjate nego se dogovorite tako da ni jedna vlast ne moze da zajebava poljoprivrednike.
 
Ja ne krijem da nisam učestvovao.Kada sam hteo da idem jedan od od kolega je rekao da nisam ja njihov jer nisam čist poljoprivrednik i od onda ni ne pomišljam da idem.A već sam došao traktorom.A nije baš i neki ozbiljan ni domaćin ni poljoprivrednik.Ali nebitno.Kao što sam i rekao i toga se držim-mi hobisti nemamo šta da tražimo sa profesionalcima a da ne pričamo o tome da je 90 % tih profesionalaca bilo zaposleno.
E to ti sad ne verujem. Ko bi te oterao kad je svaki covek i traktor bio zlatan u protestu. Tad se nije ni gledalo ko je zaposlen, a ko ne.Tacno je da se mnogo njih nije odazvalo, a bili su zaposleni, ali znam neke koji su se odazvali oba puta kada su bili veliki protesti i cak smo zajedno stigli traktorima do Cente gde je bila zadnja blokada pred Beograd. Par dana 80km od kuce u traktorima nije mala stvar.
 
Kod nas je haos oko kupovine glasaca, cigani masovno se vozaju po selu i traze kuce, obecano im je sakom i kapom, predsednik opstine nije odavde briga ga kako cemo izgledati, postavljen svima u inat pravi covek za kombinat :)
 
E to ti sad ne verujem. Ko bi te oterao kad je svaki covek i traktor bio zlatan u protestu. Tad se nije ni gledalo ko je zaposlen, a ko ne.Tacno je da se mnogo njih nije odazvalo, a bili su zaposleni, ali znam neke koji su se odazvali oba puta kada su bili veliki protesti i cak smo zajedno stigli traktorima do Cente gde je bila zadnja blokada pred Beograd. Par dana 80km od kuce u traktorima nije mala stvar.
Ne moraš da veruješ.To se dešavalo među prvim protestima.Nije se nigde išlo.Bila je blokada iđoškog mosta.Pa ja bih meni verovao jer vidiš i sam ovde na forumu kakav je stav onih koji sebe smatraju profesionalcima.
Baš zbog tog nadmenog stava,protesti nikad neće uspeti.Nas sitnih ima mnogo.I mogu ti reći da sam jedan od retkih koji se još bavi stočarstvom /sada moja deca/,dok su profesionalci sa mnogo više grla i zemlje odustali.Naravno ima i manjih gazdinstava.Počevši od tvog prezimenjaka ali on je uvek bio fer i nije me smatrao poljoprivrednikom drugog reda.Znao je vrlo dobro kakav je hobi stočarstvo.Da li možda i u ovo ne veruješ.Da li je možda moja velika penzija zaslužna za to.Pa i taj gospodin je zglajzno što se stočarstva tiče-a ja sam i bez subvencija za zemlju i za krave,nastavio da se bavim.Da ne misliš da ga mrzim.Ne.I dalje smo mi dobri,nismo se ni svađali.Tog puta sam im samo poželeo sreću i otišao.
A neki od tih profesionalaca,čija su gazdinstva prebačena na žene su od nas hobista tražili pola subvencija da bi i mi dobili polovinu.Da li i u ovo ne veruješ.I ti su dobili od države,sve što se moglo dobiti.
 
Ova vlast je katastrofalna za poljoprivredu.Pogledajte samo po selima koliko mladih ostaje da se bavi poljoprivredom.Ovog picoustog poljoprivreda uopšte ne interesuje.Da je drugačije video bi šta rade zemlje u okruženju i kolike su subvencije.Kako može neki mali poljoprivrednik da ostvari neki povrat,toliko su to zakomplikovali.Pa vi imate poljoprivrednika u Srbiji koji su nepismeni a ne da znaju da koriste računar.Na kakvu oni pomoć mogu računati od ove države.
 
Jeste… i stalno se bave izvlacenjem novca iz sela, kao da bi nesto dobio moras da potrosis, zaduzis i dekintiras.. umesto da da fino novce pa da ljudi sami sakupe i odu da se pogadjaju za masine i probaju da izvuku bolju cenu.
 
Ne moraš da veruješ.To se dešavalo među prvim protestima.Nije se nigde išlo.Bila je blokada iđoškog mosta.Pa ja bih meni verovao jer vidiš i sam ovde na forumu kakav je stav onih koji sebe smatraju profesionalcima.
Baš zbog tog nadmenog stava,protesti nikad neće uspeti.Nas sitnih ima mnogo.I mogu ti reći da sam jedan od retkih koji se još bavi stočarstvom /sada moja deca/,dok su profesionalci sa mnogo više grla i zemlje odustali.Naravno ima i manjih gazdinstava.Počevši od tvog prezimenjaka ali on je uvek bio fer i nije me smatrao poljoprivrednikom drugog reda.Znao je vrlo dobro kakav je hobi stočarstvo.Da li možda i u ovo ne veruješ.Da li je možda moja velika penzija zaslužna za to.Pa i taj gospodin je zglajzno što se stočarstva tiče-a ja sam i bez subvencija za zemlju i za krave,nastavio da se bavim.Da ne misliš da ga mrzim.Ne.I dalje smo mi dobri,nismo se ni svađali.Tog puta sam im samo poželeo sreću i otišao.
A neki od tih profesionalaca,čija su gazdinstva prebačena na žene su od nas hobista tražili pola subvencija da bi i mi dobili polovinu.Da li i u ovo ne veruješ.I ti su dobili od države,sve što se moglo dobiti.
Da to je bilo na pocetku subvencija tamo nekih 2008-2012 da su trazili pola pola sto je po meni bezobrzno mnogo.... Neki su se obogatili na tu foru...
 
Malo ne stizem da slusam seoske vesti,ali juce otisao u Ilince i pun centar zena, reko zadusnice idu neki manastir je znam ni ja sta....
Dodjem kuci i cujem da su to zapravo radnici Boša, oko 2 sata putuju dolazi bus po njih i vraca ih za plate od 50 - 60 000.
I dalje smo mi daleko od normalne drzave, ali mi je drago zbog siromasnih koji nemaju zemlje.
 
Kod nas su putovali za zrenjanin u draksmajer par godina isao bus i bilo 10ak radnika iz sela. Ali su svi do jednog napustali cim nadju neki bolji posao, da sad nije ostao niko da ide u draks da mota kablove.
 
Da to je bilo na pocetku subvencija tamo nekih 2008-2012 da su trazili pola pola sto je po meni bezobrzno mnogo.... Neki su se obogatili na tu foru...
Ne mogu da se setim koje godine ali se i na forumu vodila žestoka rasprava,Trajalo je 2 ili 3 godine.A ja sam se registrovao odmah 2004.Dok su se profesionalci uključili tek kada su najavljene subvencije jer su se bojali da to nisu neke mućke.
I šta ja kao hobista da tražim među takvim ljudima na protestu.Da protestujem protiv sebe.
 
Nazad
Vrh