Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
А оће ли профи пољопривредници моћи самостално да извозе и увозе робу? Како се овде лепо намешта гашење свих испод 50ха. Јако лепо осмишљено чак што би рекао Трамп савршено и генијално.
 
Ово се своди на принудно удруживање као некада. Само што многи не памте када си, за сваку услугу био дужан да издаш радни налог, а исплату је вршила зем задруга и скидала својих 10%. Ништа ниси мога да урадиш или продаш од пољо производ ако не иде преко њих. Па се људи довијали ноћом да раде услуге, а кошење смо морали да лажемо да је косио неки комбајн из туђег атара који је туда наишао. Највише је косио фамозни др. Перлаки из Фекетића. 😁 Тако ће и сада бити само што ћемо сада за урађену услугу морати издавати фискални рачун.
 
NEDELJKO-šta se podrazumeva pod socijalno osiguranje-zdravstveno.
A kako se vode penzioneri.Nema o tome ništa.
Ko je ovako razumljivo i smišljeno napisao.
I opet nema definicije profesionalni poljoprivrednik.
Što DRALE napisa-sve se svodi na još jednom porezu.
Za to se vi borite :unsure: Srećne vam rane junaci.
Pa ovo treba sve pocepati,umesto da podržite.Jeste li vi to pročitali.:unsure:
 
NEDELJKO-šta se podrazumeva pod socijalno osiguranje-zdravstveno.
A kako se vode penzioneri.Nema o tome ništa.
Ko je ovako razumljivo i smišljeno napisao.
I opet nema definicije profesionalni poljoprivrednik.
Što DRALE napisa-sve se svodi na još jednom porezu.
Za to se vi borite :unsure: Srećne vam rane junaci.
Pa ovo treba sve pocepati,umesto da podržite.Jeste li vi to pročitali.:unsure:
PIO=socijalno osiguranje.Da ti pomognem.To je definicija profesionalnog poljoprivrednika ili grešim.Mnogo stručno odrađen posao.Zagolicaće malo i malo jače poljoprivrednike.Umesto da pomognete vi još odmažete ljudima uvođenjem još jednog poreza i vođenje knjiga.Čija je ovo ideja.
 
Ovo se svodi da svi idemo da motamo kablove ili vozimo traktor kod velikih gazdetina za 200 e mesecno. Necemo se dati tako lako, bice borba neprestana....
Sve će to oni rešiti bez nas,kao što i rade,što se vidi iz priloženog.Cilj im je prvo da zavade male hobiste i male poljoprivrednike oko 300 E kolika je prosečna plata.Jer bez ove 2 grupe nema protesta jer ovi nisu navikli da na proteste idu sa 2-e dugačkih gaća /ako me razumete/.
 
NEDELJKO-šta se podrazumeva pod socijalno osiguranje-zdravstveno.
A kako se vode penzioneri.Nema o tome ništa.
Ko je ovako razumljivo i smišljeno napisao.
I opet nema definicije profesionalni poljoprivrednik.
Što DRALE napisa-sve se svodi na još jednom porezu.
Za to se vi borite :unsure: Srećne vam rane junaci.
Pa ovo treba sve pocepati,umesto da podržite.Jeste li vi to pročitali.:unsure:
Penzioneru se vode kao penzioneri sta ce njemu da vodi gazdinstvo. Ljudi pustite demagogiju, oni koji rade u firmu i penzioneri nemogu biti profi poljoprivrednici i tacka. Mora jednom da se opredelite, ili poljoprivreda ili firma. Pogledajte koje troskove imamo mi koji placamo PIO na gazdinstvo a koje oni koji su radni vek proveli u firmi i sada grickaju penzijicu. Nemam nista protiv njih zaradili ljudi pa neka im je dugovecna. Ali dozvolite mladim poljoprivrednicima da rade i da ostvare bolje benefite a ujedno i da ostanu na selo. Ja bih penzionerima ukinuo i pravo glasanja. Sta ima da odlucuju o radno sposobnima kakva drzava ce im biti. Juce sretnem jednog prijatelja koji radi zemlju i ja mislio on ozbiljan a on radi i u firmu za 60ak hiljada platu i jos kaze da mu poljoprivreda hobi. Ja jedva cekam penziju*ako docekam* a onda neka odlucuju ljudi koji treba da rade i zarade penziju. Ne zelim da polemisem mnogo o ovoj temi ali ja imam sto se tice mog gazdinstva PIO i smatram da treba da budem profi gazdinstvo sa vecim subvencijama od hobista.
 
Ljudi pustite demagogiju, oni koji rade u firmu i penzioneri nemogu biti profi poljoprivrednici i tacka. Mora jednom da se opredelite, ili poljoprivreda ili firma. Pogledajte koje troskove imamo mi koji placamo PIO na gazdinstvo a koje oni koji su radni vek proveli u firmi i sada grickaju penzijicu. Nemam nista protiv njih zaradili ljudi pa neka im je dugovecna. Ali dozvolite mladim poljoprivrednicima da rade i da ostvare bolje benefite a ujedno i da ostanu na selo.
Opredeljenje da li ce neko da radi u firmi i zemlju je licna stvar. Opredeljenjem se ne postaje profi poljoprivrednik. Kao kad bih otisao u bolnicu i rekao ja sam se od jutros opredelio da budem hirurg, dajte mi instrumente pa da pocnemo.
Imas trosak cca 1000e na PIO i zdravstveno, radnik sa samo 30 000 plate ima daleko vecu uplatu doprinosa, tako da tim ljudima koji imaju penzije drzava nista ne daje, samo vraca deo koji su uplatili tokom radnog veka.
 
Nazad
Vrh