Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
 
Можда им евентуално смета дугачак радни дан који траје и до 11 сати, као и јако сунце, па због тога не желе да раде.

Mozda . . .
 
Jel krenulo negde?
Nekako mi ovo zvuci previse dobro da bi bilo istinito ali hajde da sacekamo...
Ja je licno vise necu raditi bude li ispala i ove sezone jer je u uzickom kraju toliki deficit radne snage da se ne moze naci berac za manje od 80 din/kg + hrana + smestaj.
 
Dobio sam upravo informaciju da je Deskur francuska firma (hladnjace Arilje, Uzice) izasla sa cenom od 200din. Ovih 250 din koje nudi Tamiska je roba koju oni dalje plasiraju na pijace tako to nije reper trenutnog stanja. Macva cujem isto 200.

Ima li ko kakve drugacije informacije?
 
Feb 21, 2020
Vec nije tajna da je cena maline drugog roda ( HERTRIDZ malina ) u Chileu 2,2 dolara ili 1650 cileanski pezosa


Napisah ja ovo 28 februara , a evo ga sada druga dekada juna pocetak berbe a cena oko ove od 2,2 dolara, samo da lepo vreme posluzi i bice jos bolje cene
 
Evo potvrde onoga sto sam juce postavio,


@cunami

Nisam ocekivao ovakvu cenu iskren da budem. Nadam se samo da sada necemo upasti u euforiju jer mi ni kada je lose a ni kada je dobro nemamo mere... Trenutna cena je vise nego dobra gde ima prostora da proizvodjaci zarade
 
I pored dobre cene proizvodnja ce i da opada ili u najbojem slucaju da stagnira , jer jednistavno svi koji su probali sa proizvodnjom maline su izmanipulisani na neki nacin, te se niko vise vratiti nece u trnje.Postojeci proizvodjaci ce teziti povecanju povrsina ali ce ih u tome spreciti nedostatak radne snage, drugo klima se poremetila skroz i veoma male povrsine ce biti podobne za gajenje maline, to je to ukatko sto nas ceka u buducnosti
 
I pored dobre cene proizvodnja ce i da opada ili u najbojem slucaju da stagnira , jer jednistavno svi koji su probali sa proizvodnjom maline su izmanipulisani na neki nacin, te se niko vise vratiti nece u trnje.Postojeci proizvodjaci ce teziti povecanju povrsina ali ce ih u tome spreciti nedostatak radne snage, drugo klima se poremetila skroz i veoma male povrsine ce biti podobne za gajenje maline, to je to ukatko sto nas ceka u buducnosti
Tacno kao sto ste napisali...
Inace,
Cena u mom kraju je 190din za konvencionalnu proizvodnju, dok je organska 250.
 
Evo sta se pise na nekim drugim grupama... Ne znam samo zasto je pisanje PP toliko vazno??


Sto se tice @cunami u vezi daljeg razvoja situacije, maline je uvek bilo kad je imalo malo i kad je bila dobra cena ona se sadila a u obrnutom slucaju ona se vadila. Doziveli smo da je jedno vreme imalo zaista puno na sve strane pa je narod odustao od proizvodnje a sada na ovu cenu mislim da ce se zasadi ponovo podizati nista sto vec nije vidjeno puno puta u proslosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh