Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle ne umes da uradis osnovnu kalkulaciju za proizvodjaca maline a hoces da budes neki lider , sedi u magarecu klupu i da rec nisi progovorio vise.
 
Dakle ne umes da uradis osnovnu kalkulaciju za proizvodjaca maline a hoces da budes neki lider , sedi u magarecu klupu i da rec nisi progovorio vise.
Umem mnogo toga...

Ali imam i neke principe...
A ti principi su, ako ja nekoga postujem i uvazavam kao sagovornika necu da dozvolim da neko drugi bez osnovne kulture moze da radi sta hoce...

Ja nikoga zbog drugacijih stavova nisam nazivao imenima koje sam ja ovde dobijao...
 
Kalkulaciju vam nisam samo ja trazio, ne bilo vam zapovedjeno izvolite prelistati temu koju stranu unazad.Gosn Strong, vi imate opaku falinku sa memorijom.Ali da vas ja ipak podsetim jos jednom .Dakle principijelno ste nedosldeni, tacnije dosledni ste u segmentu da zelite na neposten nacin doci do novca. Ta opsesija vas godinama ne pusta iz kandzi.Posle GEM opsesije sad je na red dosla motivaciona manija. Vasa nedoslednost nastupa uvek na scenu kad vase teoretsko naklapanje sa floskulama sa motivacionog kursa pukne o zid istine. E tada vi niste spremni da prst stavite na celo i vidite gde je kvaka .Mada moram priznati da je ovdasnji cenjeni malinarski auditorijum vise sklon da vi ipak na to naborano celo prislonite stogod konkretnije i lisite sebe i njih vise tih muka koje im zadajete.
 
Poslednja izmena:
@Bobansupergenije

Vi morate prelistati malo poruke unazad, ja nemam potrebe za time. Obzirom da vam nedostaje kucnog vaspitanja i da se sluzite jedino ulicarskim recnikom, nedolicnim i neadekvantnim za bilo kakvu diskusiju stoga ja nemam ni volju ni zelju da bilo sta vama pisem i postavljam. Ljudi koji citaju ovaj forum vide ko je kakav i kakvo ophodjenje ko ima prema drugim ljudima. Ako je ovakav ton pisanja jedino sto znate i umete, savetujem vam da to probate na nekom drugom mestu za to prikladnom.
 
Nego, kako si mislio da budeš lider?
Moraš da otvoriš preduzeće, da izađeš sa većom cenom... ili kako drugačije.
Ako misliš da se malinari udruže u neku zadrugu i tebe stave za lidera, odmah to izbaci iz glave.
Uloži sredstva, pa onda pričaj, i ako se neko upeca.
 
Cekajte vi samo da gosn Strong zavrsi taj famozni kurs u avgustu .Po recima njegovog instruktora a i po njegovoj poruci koju mi je onomad poslao listom cete svi vi biti za njega naravno sem mene kog je u svojoj poruci opisao kao staromodnog i zadrtog.
 
Ma boli ga uvo, moze da bira:Kovin, Toponica, Laza, sve malinarski krajevi :haha:

I posle se cudite zasto propadamo, a ovakvi psihici nam se setaju slobodno.
Pa ovaj retard ce kada ostane jedno jutro bez podriguse biti spreman sve da ucini, samo da bi ponovo uzivao u njenim carima.
 
Momo,
kako misliš da nekog ko tvrdi da je elokventan sa vezama i punim koferom referenci tek tako postaviš da upravlja tvojim sredstvima?
Taj mladi ekspert sa svim tim ima svoju firmu da otvori. Naćiće on sredstva. Ako imaš sve to i siguran si u uspeh, lako je novac naći.
Problem je što ti sposobni više volje imaju da rade bisnis sa tuđim. Ako pukne tikva, samo nestanu, nema tu žilave dugotrajne borbe.
 
Nemora on , dabome , al moje mišljenje i za malinu i za druge klastere da bi trebao neko ko slično razmišlja , čisto tržišno , a ne stihijski samo da se krive otkupljivači i država . vremenske prilike i cijene uopšte nebi komentarisao mnogo jer se na te faktore nemože uticati , nego rješenja treba tražiti u svojim dvorištima i atarima . Nisam mislio konkretno ovaj lik , ali na takav pristup koji kako vidim nije popularan jer ne piše ono što većina voli da pročita.
 
Tezak kompleks ljudi moji, zelja za necim sto ne mozete ostvariti plus psihicki poremecaj plus ljubomora i zavist plus maltretiranje od strane vrsnjaka u mladosti, dovodi do ove pojave....
 
@MOMOSARIC

Ne vredi diskutovati sa ljudima koji ne prihvataju tudje stavove. Mi smo takav narod, sve volimo da kritikujemo, drugacije i bolje da omalovazavamo. Ja im pisem sta treba da rade i pisem im da ljude potraze u svojim redovima a oni posto vise ne znaju sta ce misle da ja trazim ili zelim nesto. Meni ne treba nista. Ja zelim samo da se prestane optuzivati ovaj ili onaj, otkupljivaci, drzava, vec da se jednom uzmu u pamet i krenu da rade. Da to rade na pravi nacin a ne da za javnost ide jedna prica a da se iza paravana krije jedna velika domaca hladnjaca gde se od starta vidi da se posao obavlja za nekoga i da od samostalnosti te za druge (koja se na sva usta reklamira) nema ni govora. Pogledajte da sam postavio jedan lep tekst gde na kraju ima PDF dodatak kao prirucnik gde je na jednom mestu objasnjeno sta je sve potrebno za izvoz,koje podsticaje izvoznici mogu dobiti i preko kojih program... Resenja i mogucnosti uvek ima ali nisam siguran da imamo ljude za to...

Umesto da se izlazu nove ideje, da se diskutuje o predstojecoj berbi, glavni krivac sam ja koji pisem istinu i koji drugacije misli od drugih.
 
Poslednja izmena:
U državi gde je korupcija način vladavine i sudstvo i policija služe bandi vlastodržaca, ne postoji tržišna utakmica. Koliko god papira nabavio i pečata udario obesmisliće 101 inspekcija, pa na kraju ako treba i ekipa sa kapuljačama će odigrati svoju ulogu.

Jedini način je jednostavno nemati robu sa kojom bi trgovali. Da veće ribe počnu uzimati od manjih riba dok samo one najveće ne ostanu. Tada si im urušio organizaciju i okrenuo jedne protiv drugih. Tada možda i dođe do nekih promena, kada ovaj sistem prestane da funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
@MOMOSARIC

Ne vredi diskutovati sa ljudima koji ne prihvataju tudje stavove. Mi smo takav narod, sve volimo da kritikujemo, drugacije i bolje da omalovazavamo. Ja im pisem sta treba da rade i pisem im da ljude potraze u svojim redovima a oni posto vise ne znaju sta ce misle da ja trazim ili zelim nesto. Meni ne treba nista. Ja zelim samo da se prestane optuzivati ovaj ili onaj, otkupljivaci, drzava, vec da se jednom uzmu u pamet i krenu da rade. Da to rade na pravi nacin a ne da za javnost ide jedna prica a da se iza paravana krije jedna velika domaca hladnjaca gde se od starta vidi da se posao obavlja za nekoga i da od samostalnosti te za druge (koja se na sva usta reklamira) nema ni govora. Pogledajte da sam postavio jedan lep tekst gde na kraju ima PDF dodatak kao prirucnik gde je na jednom mestu objasnjeno sta je sve potrebno za izvoz,koje podsticaje izvoznici mogu dobiti i preko kojih program... Resenja i mogucnosti uvek ima ali nisam siguran da imamo ljude za to...

Umesto da se izlazu nove ideje, da se diskutuje o predstojecoj berbi, glavni krivac sam ja koji pisem istinu i koji drugacije misli od drugih.
Totalno si u pravu, velike hladnjace muvaju na sve nacine i pokusavaju da prevare proizvodjace, cilj nase borbe i jeste da Im se ne da vise ni 1 kg maline, cilj svih nas je da ne zavisimo od lopova vise!!! Slazem se sa tobom da se iza paravana krije mnogo toga, lopovluk je u pitanju i toga se moramo otarasiti!
 
U državi gde je korupcija način vladavine i sudstvo i policija služe bandi vlastodržaca, ne postoji tržišna utakmica. Koliko god papira nabavio i pečata udario obesmisliće 101 inspekcija, pa na kraju ako treba i ekipa sa kapuljačama će odigrati svoju ulogu.

Jedini način je jednostavno nemati robu sa kojom bi trgovali. Da veće ribe počnu uzimati od manjih riba dok samo one najveće ne ostanu. Tada si im urušio organizaciju i okrenuo jedne protiv drugih. Tada možda i dođe do nekih promena, kada ovaj sistem prestane da funkcioniše.
Nacin da im se urusi organizacija jeste da im se ne preda ni jedno kilo maline vise, e sad na koji nacin to je malo teze sada reci jer narod nekome mora da preda malinu, a dokle god proizvodjac mora da preda njima malinu oni ce da odlucuju cenu po njihovoj volji i da se bogate na muci seljaka! Ove godine se ocekuje jaca cena svi mediji bruje, to nema veze sa trzistem, ima veze sa voljom ljudi koji se pitaju u tih nekoliko hladnjaca, svi manji to isprate i to je to, ne treba biti doktor nauka da se sve to skapira! I u pravu je gosn strong, muvaju iza paravana svasta, sve se to tako resava, par ljudi iza paravana, iako je on to demantovao i pricao da nema tu muvanja sad ipak pocinje da prica da je tako, a svi ovde i znamo da jeste tako, znaci jedino resenje je da nemaju vise kome da otmu malinu, pa neka predju sami na proizvodnju pa neka sami odredjuju cene sebi, ovako dokle god posteni proizvodjac ne bude imao direktan kontakt sa kupcima preko nista bolje nece biti i uvek ce nekoliko coveka da se bogati dok ce hiljade seljaka prezivljavati
 
@pekarinho

Ja pisem za ove nove zadruge koje se otvaraju i na sva usta pominju kao uspesan model, izigravaju kao samostalnost a u sustini rade za velike hladnjace ali se kod proizvodjaca stvara privid kako se oni za nesto pitaju.... To je zato sto su na celu ljudi koji ne znaju da rade svoj posao... Lakse im je da glume zadrugare i zastupaju tudje interese...

@brka45

Nasa drzava nije svajcarska sigurno ali nije bas ni Kolumbija ni Avganistan... Zakoni se ipak postuju. Vas mrzi i da procitate sta tamo pise a ipak ste nasli razlog da kazete kako nesto ne moze...
 
......... da nemaju vise kome da otmu malinu, pa neka predju sami na proizvodnju pa neka sami odredjuju cene sebi...................................................................................................................................

Diskusija se ovih 40 i kusur strana vrti u krug ( i ko zna koliko ce jos ) , a sve je lepo receno u samo ovoj jednoj recenici .

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh