Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro je da ima prometa robe... Sada kada smo svu maloprodaju prepustili strancima (drze vecinu naseg trzista) malo je licemerno ocekivati od njih da ce da pomognu nase proizvodjace, jednostavno kupice robu tamo gde je jeftinija.
 
@Sava Savic
To ko je kakav neka prosude oni koji prate forum. Napisati tako nesto o nekome ko vas nijednom recju nije uvredio ili na bilo koji drugi nacin omalovazio na ovom forumu govori samo o tome da vi imate ocigledno velikih problema.... Vaspitanje i kultura mi ne dozvoljavaju da se spustam na vas nivo, jer vama treba pomoci...
Prosetajte, procitajte nesto ili odgledajte neki Film, razumem da je tesko i da smo svi pod stresom ali nema potrebe za tako teske reci.
pa ja ovde ne videh da tebe neko podrzava i svi pricaju lose o tebi, rekli su ljudi koji prate forum sta misle o tebi i tvojim lazima i glupostima ali ti to ne shvatas, i nastavljas da glumis velikog znalca, a nemas pojma kako stvari funkcionisu niti nesto znas o poslu, no dobro, mlad si i bolestan si, ne ide bas da te vredjamo, mislim da bi trebalo da podrzimo decka, ako se ostali clanovi foruma slazu?
 
Da li admin moze da me banuje da me ukloni sa ovog foruma? Admine molim za odgovor
Naravno, bez problema,

Nego da se prebacimo malo na aktivnosti oko prodaje malina

Evo jedna nova vest, da se vidi da ima rada ( ili da bar tako izgleda) na ovim prostorima se napravi radna grupa ili nešto slično.


Verujem da oni koji sebe smatraju poznavaocima prilika oko maline imaju neko mišljene oko ovoga i da će sa nama to da podele.
 
To je samo jos jedan tim vise na teretu budzeta, odnosno naroda .
Nijedna radna grupa ili tim nikad nijedan problem nisu resili u nasoj zamlji to znaju svi. Bolje da su izabrali 5 elokventnih mladica i devojaka i da su im organizovali da posete jednu lepu manifestaciju u inostranstvu sajam ili neki lep seminar, vodio bi ih besplatno, da nesto vide, nauce uspostave kontakte, upoznaju move ljude, a posle neka se dalje sami bore. Ovako tim, skupljeni da potrose neke novce bez cilja plana i odgovornosti u godini kada svi parametri govore da ce cena biti dobra u otkupu i da ce proizvodjaci biti zadovoljni. Uvek potenciram mlade ljude, jer da li je normalno ocekivati da neko ko je pred penzijom ima energije, znanja i elana da se uhvati u kostac sa problemima koje citav svoj zivot nije uspeo da resi pa ce eto sad pred kraj ga resiti... Ko moze da poveruje u to? Ja ne, zato uvek kazem, nadjite u vasim redovima te mladice i devojke, pustite ih da rade promociju i marketing pustite ih da se bore na trzistu... Neka uce jezike neka se povezuju neka pokusaju nesto novo, drugacije, nesto sto nije vidjeno.... Pre bi oni uradili nesto nego ovi dosadasnji koji godinama nikome niti su polagali racune niti su ikakve rezultate postigli.....
 
Poslednja izmena:
Citam tako malo forum i nailazim na jedan lep post... Bas me zanima da li ce doticni (najvise osporavan, omalovazavan i vredjan) forumas da pogodi... Ili on mozda ipak ne poznaje trziste toliko dobro???? Crvenim je podvucen najznacajniji deo....

 
Poruka za adminis. Ovako će da izgleda forum ako ne spreči Stronga da nas truje ostaće te na forumu samo vas dvojica ili samo on.
 
Poruka za adminis. Ovako će da izgleda forum ako ne spreči Stronga da nas truje ostaće te na forumu samo vas dvojica ili samo on.
Procitajte tekst koji sam postavio... Moze dosta covek pametnog tu da procita. Voleo bih neki komentar na tekst da cujem? U vezi novoformiranog tima npr ili u vezi toga sto vise puta u tekstu pise da u pitanja cene drzava ne bi trebala da se mesa (o tome sam vec pisao) Pominju i tu prvu slozenu zadrugu, jedino zaboravljaju da kazu da su ispostava jedne velike i mocne firme.... Pominje se uvoz zamrznute maline i nas veliki rast u izvozu sveze maline.... Voleo bih zaista da cujem vase stavove, ideje...
 
Obavezno procitajte tekst. Sve ono sto vam je godinama pisem u tekstu pominju nasi strucnjaci...

Branislav Gulan je prilično informisan i jasan kada iznosi stavove. Objavio je par knjiga i moja je preporuka da ih nabavite. Sad koliko se informacije iz teksta poklapaju sa onim što je gorepomenuti član pričao/pisao nebih znao i komentarisao.

Poruka za adminis. Ovako će da izgleda forum ako ne spreči Stronga da nas truje ostaće te na forumu samo vas dvojica ili samo on.

Ova tema je otvorena da bi određena grupa članova mogla da piše a da ne smara ostale članove i ne "truje" ostale teme. Na taj način je usmerenadiskusija, preporuka da se pročita prva poruka u ovoj temi.
 
Upravo odgledah na RTS-u emisiju "ovo je Srbija"https://rtsplaneta.rs/linear/5?program_id=2251337 i izmedju

ostalog rekose " hladnjacari sledecu sezonu otkupa

ocekuju prilicno relaksirani sto se tice zaliha i sa ukupno istim ili BLAGO UVECANIM preradjivackim

kapacitetima . . . . . . Na ruku vocarima ide i podatak da uprkos pandemiji izvoz voca sve vreme nije stao . . . .

Pa se pitam , koliko je to hladnjacara propalo i stavilo kljuc u bravu kad se to ne odrazava

na ukupne kapacitete ?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh