Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledo bolje da nisam. Dok se knez mihailova ne nadjubri saetar stajnjaka od pocetka do kraja. Da smrdi beograd do zime nece se opametiri.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pogledajte komentare dole, detaljno :D :D :D
"
Sa kojim pravom oni blokiraju bilo šta i bilo koga, ko u demokratskoj zemlji koja kaže da je slobodana i kapitalistička može nekoga da natera da plati više nego što on hoće? Naravno da oni imaju pravo da protestuju, da se skupljaju i da prosipaju malinu koju naravno posle moraju počistiti ali ne mogu nama ostalima da uskraćuju slobode i mogućnost poslovanja.
(poznavalac prilika, 28. jun 2017 14:53)
"
 
Postovani MALINARI...!!!Pozdrav..!
Do danas sam malo brao ,malo VISE bojkotovao berbu !!!
po slic. sami procenite ..ko ne veruje slobodno da dodje i uveri se ,na licu mesta...sa nevernim Tomama ne replic....???
Svi sto, se razumeju u materiju procenice da je opalo od 8 do 12 tona na 3 ha Mikera.
Pre sat vremena pao je dogovor ..sa hladnjacom X ..ne pitaj te me nista,.....NE ...Vam ja bilo sta reci!!!
Posto imam grupu od ,ranijih god do 60 beraca al ove god . smanjila se na oko 30 beraca..iz razumljivih razloga, sto zbog bojkota ,iiii...?. Stoga mi je potrebno za sutra da prikupim 100 +/? beraca nadam se da cu za sutra obezbediti jos jednu grupu oko 30 beraca ..=.60 al mi je potrebno jos 40 + ? ako neko moze da mi pomogne ...unapred HVALA ...

To znaci prekidam BOJKOT uz uverenje da cu imati donju granicu rentabilne cene...?


Da zamolim sve mudrose.e... sto pisu koje kakve LAZI ..da prestanu ...Svaka god. je drugacija ...imao sam godina kad je cena berbe po 1 kg bila 54 din ,56 i iii 64 din ...ova god. je problematicna na neki svoj nacin pa ce cena berbe 1 kg biti vise od 70 din /kg !!! Obicno je koliko kosta berba toliko kosta i do berbe....??? SVAKA god je razlicita.....problematicna na svoj nacin? HVALISAVCI, mudrose,i, lobisti,lazovi, ispicuture jeftine rakije pred prodavnicom.... nemate potrebe se oglasavati....Bogom ! Vas molim!


Kao i oni sto stvarno mogu i umeju da NABERU mnogo vise ...Bog ih obdario i Blagoslovio!!


I oni Ako sam dobro procenio da max 5% ima onih ...gde im je humus 3,6 do 5% ,povoljna mikro klima super analiza ,, Stoga sa malim ulogom postizu VRHUNSKE rezultate .. da se malo manje REKLAMIRAJU.... u interesu je i nas ostalih kao i ...?Poz.














Свиђа ми се
Коментар
 
@pole, au al si besan , i to sa razlogom reklo bi se, kod mene u selu po ovoj vrućini ne bih mogao da nadjem deset a kamoli sto radnika
 
Pa u tome je fora svih tih "sirotinjskih" poslova kao kornišoni , jagode, maline i slično . Mogu da funkcionišu samo u sirotinjskim državama. Čim standard malo pokuša da odskoči ti biznisi propadaju . Šta mislite da u Holandiji ili NJemčkoj nemogu maline da uspijevaju ? Samo dok može berač da se nadje po 1.5 do 2e sat kolko je ovde , to može da se radi .
MOlite boga da se smiri politička situacija u Ukrajini , pa da se Ukrajinci vrate kući i da Tramp napravi zid sa Meksikom . Ko će onda da bere maline u Poljskoj i SADu ?
 
Dovezli su ovde neke Poljske kombajne prošle godine neki friški malinari sa po par ha malina , ali izgleda opet traže ručnu radnu snagu.
 
Pa u tome je fora svih tih "sirotinjskih" poslova kao kornišoni , jagode, maline i slično . Mogu da funkcionišu samo u sirotinjskim državama. Čim standard malo pokuša da odskoči ti biznisi propadaju . Šta mislite da u Holandiji ili NJemčkoj nemogu maline da uspijevaju ? Samo dok može berač da se nadje po 1.5 do 2e sat kolko je ovde , to može da se radi .
MOlite boga da se smiri politička situacija u Ukrajini , pa da se Ukrajinci vrate kući i da Tramp napravi zid sa Meksikom . Ko će onda da bere maline u Poljskoj i SADu ?


Raspitaj se koliko hiljada t se maline proizvede u Nemackoj ...kolika im je proizvodna cena a kolika je otkupna ....I da li je moguce da im je sva u konzumu.... a to bi poznavaocii pril... bolje objasnili..?
 
Tako je sa svim vocem. Jedne godine zaradis onda se ponadas, onda te sledece 2 godine unakaze da ti dodje da pocupas sve. Olaksavajuca okolnost Polane je sto nema stubova pa proravanje ide lakse. Sa Vilametom imas trosak i cupanja stubova i uklanjanja zice.
 
Tako je sa svim vocem. Jedne godine zaradis onda se ponadas, onda te sledece 2 godine unakaze da ti dodje da pocupas sve. Olaksavajuca okolnost Polane je sto nema stubova pa proravanje ide lakse. Sa Vilametom imas trosak i cupanja stubova i uklanjanja zice.

Ja jos muku mucim u starijem zasadu zato sto sam poverovao u price sa neta da za Polku ne treba postavljati naslon pa sam stavio niske stubove koliko da nesto ima..:osmeh:
Svaka skola se placa,zato pucaju ledja jbg..

- - - - - - - - - -

Pa u tome je fora svih tih "sirotinjskih" poslova kao kornišoni , jagode, maline i slično . Mogu da funkcionišu samo u sirotinjskim državama. Čim standard malo pokuša da odskoči ti biznisi propadaju . Šta mislite da u Holandiji ili NJemčkoj nemogu maline da uspijevaju ? Samo dok može berač da se nadje po 1.5 do 2e sat kolko je ovde , to može da se radi .
MOlite boga da se smiri politička situacija u Ukrajini , pa da se Ukrajinci vrate kući i da Tramp napravi zid sa Meksikom . Ko će onda da bere maline u Poljskoj i SADu ?

Holandija je prva na svetu sa prinosom od 8,5t po hektaru ali se zbog loseg kvaliteta zemlje malina(kao i sve ostalo) gaji u plastenicima posadjena u saksije...
Sto se tice price o hiperprodukciji,ja nisam nigde rekao da se ne prosiruju zasadi vec da to prosirenje nije praceno povecanjem proizvodnje i to moze da vidi ko god hoce u podacima Republickog zavoda za statistiku ili u podacima Udruzenja hladnjacara o izvozu u zadnjih 10 godina.
Tacno je to sto kolega Bojcetic pise(inace sam citao njegove komentare na drugim temama i cenim da pise dobronamerno) da se posadilo gde maline nikad nije bilo ali bas zbog toga su prinosi nikakvi,sadi se gde su losi uslovi za malinu,malo humusa,los ph,ne radi se analiza,stedi se na djubrivu,staracka domacinstva,losa ili nikakva mehanizacija...da ne nabrajam vise dovoljno je da pogledate te nove zasade.
Zato sam i smatrao da je nekorektno i zlonamerno kriviti "mlade" malinare za nisku cenu.
Dovoljno je da pogledate temu na ovom forumu Villamete u Vojvodini,ima 2-3 strane nije velika,pa da vidite o cemu vam pricam.
 
Cujem da je u Sevojnu na jednom mestu 180 din. Svaka cast ovima sto su se danas okupili. Treba stati na put pljackasima. Odavno se zna da je malina superiornija i dohodovnija od ostalog voca, zato se treba boriti za zaradu.

- - - - - - - - - -

Pa šta bi bilo?
U demokratskoj Francuskoj je ograničena sloboda govora?

Samo da te obavestim da ce cena maline dogurati najverovatnije do 200 din, tako da mi sto imamo kasnije berbe i sorte opet cemo lepo proci. Ako ti bude trebalo sadnica maline, javi mi se. Valjda vidis gde je lova?
 
Samo da te obavestim da ce cena maline dogurati najverovatnije do 200 din, tako da mi sto imamo kasnije berbe i sorte opet cemo lepo proci. Ako ti bude trebalo sadnica maline, javi mi se. Valjda vidis gde je lova?
Hvala za informaciju, samo ne znam šta ću s njom.
A ako bih ja odlučivao rekao bih da bude trista, petsto, hiljadu, meni ni iz džepa ni u džep.

Ali dobro je što si ovo napisao, lepo pokazuje način razmišljanja, čak mentalitet.
Očigledno je da misliš da bih ja voleo da malina bude jeftina, da malinari propadnu, da bih ja nekome da se svetim.
Daleko sam ja od toga, dečko, previše godina i previše iskustva imam da bih time hranio svoju sujetu.

A taj princip, gde su pare to radi, primenjuju skorojevići, pa otud, smatram, kod malinara toliko sujete i toliko samouverenosti u svoju izuzetnost.
Previše se skorojevića nakupilo u toj proizvodnji.

Ne gajim ja malinu,dečko, ne zbog toga što ne znam cenu, ili što ne znam da je gajim, nego, momčino, porodična koncepcija je sasvim drugačija.
U porodici su mi dva psihologa, od kojih jedan u Americi, pa im je zarada koja se može postići na hektar malina, smešna.
Radim ono što mogu uglavnom sam da obradim, mehanizacijom, plaćam samo berbu, tako da malina otpada pa neka bude i hiljadu dinara.
A vidim i ti si iz Valjeva, evo i tebi nudim pivo, da porazgovaramo i da vidimo, rođeni, koliko ko zna o voćarstvu.
Smeš li ti da kažeš iz kog si sela, meni piše da sam iz Robaja, i smeš li da kažeš gde su ti maline, pa da ja dođem do tebe?
Poneću i pivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh