PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@vilamet, mislio sam na guranje marice i slicne egzibicije ;)
policija je blokirala put prvi put kad ste posli za bg, a sta je s okolnim mestima?
a za to sto vam je policija sekla - bunite se, dizite tuzbe, zovite novinare... koliko je informacija o tome bilo u vestima? nula! - IZMENITE TO!

sto se tice mobilnih, mozemo diskutovati o tome na drugom mestu,posto ovde bas i nije mesto :]
da bi TI video na svom mobilnom na svojoj kartici poslatu poruku poruke koju nisi poslao je verovatnoca tezi nuli (da neko posalje s tvog broja poruku,a nit da ti je pipnuo telefon postoji verovatnoca,al ne bez pomoci mob. operatera)

ne vidim zasto bi svaki put menjao karticu i telefon?
te brojeve znate samo ti i on (i tvoj i njegov), i dovoljno je da imate samo po jedan tel za to
 
Poslednji put ti odgovaram.
Telefon se menja zato što te mogu pratiti i sa kog aparata se komunicira a ne samo sa koje kartice.
Da li se može polati poruka sa tvog kompijutera, a da je ti ne pošalješ. Naradvno da može, čemu inače služe virusi.
A ko kaže da ne postoji podrška operatora, odnosno DB-a i ko zna čega sve ne. A kako bi inače prisluškivali.
Kome da tužim? Doduše, možda bi mi rekli ako bi ih pitao.
Koje novinare? Razbijena kamera lokalne televizije, pretučen direktor lokalne televizije, pretučen novinar i vlasnik lokalnog radija iako je držao novinarsku indetifikaciju (spasio se bežanjem u reku, policajca mrzelo da se ukvasi). Udruženje novinara se nije oglasilo.
IZMENITE TO, pa zašto ne bi pomogao.
A za maricu, to ti i kažem seljaci su sklanjali, a ne postavljali barikade.
 
Poslednja izmena od urednika:
pa sta sam ja i rekao??
uzmes karticu za 200 din, i telefon za manje od 10 e
telefon koji do sada ti nisi koristio
i nema teorije da te upare (kupis tel na buvljosu,iz novina, niko ne zna ko si ti,ni ti ne znas ko su prodavci)
i ne kupis "pametne telefone", pa neces imati problema s virusima (da li postoje virusi koji salju s tvog tela, ne znam, za tako nesto jos nisam cuo, verovatnoca da se tako nesto napravi postoji za pametne telefone,za obicne ne)

nisam novinar, nemam relevantne informacije da prosledim novinarima
uzmete spisak svih novina (stampanih ili elektornskih), televizija, radija..., i prosledite im jedan te isti mail i na kraju napisete kome ste sve poslali to
evo, npr probajte za pocetak poslati ekapija.com
 
dman ocigledno je da si ti osoba koja mnogo srlja u zivotu i koja nema pojma niocemu nego si se samo nakacio na ovu temu o malinama a pricas o onome sto blage veze nema sa malinama i sto je jos gore to o cemu pricas je toliko smesno kao da gledas strumpfove a ne naucne filmove,,,lepo ti covek kaze MEDIJASKA BLOKADA da li ti znas sta je to,,e to ti je nesto sto se jedino menja sa sistemom i nikako drugacije,,pod dva ja licno ako hocu mogu da te pozovem sa tvog broja ili da ti posaljem poruku prema tome nemoj da lupetas tu neke stvari u koje se ne razumes jer to nema veze sa telefonom vec sa drugim stvarima i pod tri imas temu o mobilnim tel pa tamo diskutuj pod 4 kad jednog dana budes hteo i imao mu,,a onda lepo dodji na proteste i tek posle toga mozes da pametujes a meni je licno pun kofer takvih kao ti koji daju savete iz sobe pa ja bih ovo ja bih ono kao bre covece da zivis u ZEMLJI CUDA jesi ti uopste svestan u kom veku zivis i kakve su mogucnosti sadasnje vlasti ,,znaci sloba je bio malo dete za ove ,,za vreme slobe je bio mrak a sada je tunel bez kraja ...prema tome ljudi su ucinili sto su mogli i svaka im cast na tome ,a posebna je prica sto smo mi ,,demokratsko drustvo gde moze da se organizuje gej parada u zemlji gladnih nezaposlenih i siromasnih stanovnika ali zato nesmes da protestvujes pogotovo ne u Beogradu jer je to grad samo odredjenog broja ljudi a ne nas sviju ,,prema tome razmisli malo kad ti na rts ili b92 kazu dobar dan da li je uopste dan ili noc ,,toliko i poz za malinare i sve ljude koji su im dali podrsku ili im se prikljucili u proterstu
 
neka ga jos ko zna zasto je to dobro , ako oni oni mogu nas da hakuju i mi cemo nih a tim hakerima ova vlast iz Srbije nece da moze nista jer ima dobri hakera ne u evropi nego i na drugim kontinentima koje ova vlast nervira i samo treba da kazem prstom koga hakovati ili telefon prisluskivati , neverovatna stvar su ove savremene tehnologije nisam bas neki veliki srtucnjak ali treba imati svakave informacije pa nebi bilo zgoreg da i mi pocnemo skupljati nekakve dosije o tamo nekakvim likovima sa druge strane fronta jer ovi nasi tzv patriote kazu da ce dobra informacija u datom trenutku biti vaznija od zlata


Molim članove da se ne udaljavaju od teme.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sory offtopic

Izvinjavam se moderatoru zbog :off_topic: , nadam se da ce imati razumevanja.

Ljudi , nemojte da dozvolite da vas @dman opterecuje. Nekaga on neka iznosi svoje bljuvotine , a vi ga kulturno izkulirajte i ne odgovarajte na njegove postove. Siguran sam da su svi shvatili o kakvom se coveku radi , ne morate se spustati na taj nivo . . .

Samo da precizno ponovim ono sto je jednom prilikom rekao @vilamet2002 :
Dakle svaki mobilni telefon ima svoj jedinstveni broj koji se naziva IME-J broj . Ima ga i najnoviji i najstariji telefon. Ne postoji mobilni telefon sa dva ista IMEJ-a . Svaka poruka poslata sa odredjenog telefona sadrzi u sebi i IMEJ mobilnog sa koga je poslata , isto je i sa pozivom .
Da bi se neki razgovori prisluskivali , nije potrebno traziti dozvolu bilo kojeg operatera. Moze se prisluskivati i preko mobilnog broja , ali se u 99% to radi preko IMEJ broja , jer je lakse , jednostavnije i moze se prisluskitivati razgovori iako vlasnik telefona stalno menja sim kartice.
Na taj isti nacin moze da se upadne u softver telefona za sms servis , ma on bio poslednje ili prve generacije . Nije tu rec ni u kakvom virusu.
To dakle moze da se radi u svakoj pa i najmanjoj policiskoj stanici u republici Srbiji. Kada to odradjuju pandurcici , zasto ne bi mogli da odrade i hakerski pocetnici i svi pametniji ljudi . Moguce je i da se sve to radi u saradnji sa lokalnim policajcima , a o njihovom postenju i nekorumpiranosti mislim da ne trebamo ni da pricamo , sve se dobro zna.

Slazem se sa ovim da je u ovom slucaju jedino resenje polovan telefon od 10e i nova kadrica od 2e .

PS
Ljudi pustite ga neka prica sam sa sobom . . . :ppozdrav:
 
hahha,sad sam i provokator :D
idemo redom (mobilne cu preskociti,jer nije tema,ako zelite,mozemo na drugoj temi diskutovati, i zove se imei,ne imej) i molio bih da mi takstativno neko od protestanata odgovori sa da i ne i posle toga moze detaljniji odg,a u zagradi cu izneti svoje misljenje pod pretpostavkom da su izjave tacne
1. nije vam se dopala cena koju su vam dali hladnjicari (ovo podrzavam)
2. kao odg. na neodgovarajucu cenu, zalili ste se drzavi (s ovim se ne slazem, jer nije drzava kupac)
3. krenuli ste za bg, al foteljasi su izdali nalog da im ne dolazite pod prozor (protiv ovog imam svasta reci, jer smeta im sto ste posli za bg, ne sto ste se podigli)
4. kada vam je panduracija preprecila put, poceli ste unistavati drzavnu imovinu (ne podrzavam)
5. panduracija je uzvratila (nisam skontao redosled, da li je prvo ovo ili drugo) udarac i unistavala je vasu imovinu (ne podrzavam)
6. tv novinarima je zabranjeno snimanje (i ako je "medijska tisina", nisu svi zvanicni mediji, evo,dao sam primer ekapija.com, a takvih jos ima, sirite tamo vest, snimke..., takodje i po raznim forumima da se cuje i druga strana, ne samo strana protiv policijske imovine)
7. uspeli ste da dobijete razgovor s predstavnicima vlasti i hladnjicarima (moje misljenje, vlast nema sta tu da trazi)
8. ponudili su cenu od 100din/kg i prihvatili ste (samo su vas skinuli s dnevnog reda)
9. niko nije dobio 100din/kg nakon ovoga
 
Postoje neke indicije da ima malo ljuljanja i u drugim srednama, jer mogućnost dobijanja kredita pod povoljnim uslovima mnogima zvuče promamljivo. Ako se uspostavi ovaj odnos snaga ariljskim hladnjačama ne preostaje ništa drugo, do da sledeće sezone agresivnije nastupe na području van Arilja, makar po cenu da ne kupe robu u Arilju. E, da su, kada se u Arilju izašlo na 90din, Požežani krenuli da dogone robu u Arilje, ko zna šta bi sve bilo. Videćemo šta će biti, ali mnogo taga zavisi i od vas.
 
Poslednja izmena:
Znam da nije tema ali me interesuje koliku povrsinu obradjujes i na kom potezu ti je malinjak(pitanje se odnosi na Vilamet2002)
 
Београд – Последица договора малинара и власника хладњача ариљског краја могу бити нове барикаде. Произвођачи воћа у ваљевском округу, незадовољни откупном ценом, врше притисак на власнике хладњача да промене тржишну логику у Србији.

http://www.vaseljenska.com/ekonomija/papazjanija-od-malina/
 
Mada je ariljcima jasno ko sam, ne bih još pisao ime i prezime.
Reći ću samo da sam više voćar po opredeljenu, nego voćar po profesiji (mada imam ozbiljne komercijale zasade).
 
Mnogo mi je vaznije da li se bavis malinom nego ko si(ime,prezime)




Još jednom molim članove da se drže teme i uljudnog ophođenja, za ostalo koristite privatne poruke.
 
Poslednja izmena od urednika:
Izvinjavam se moderatoru zbog :off_topic: , nadam se da ce imati razumevanja.

Ljudi , nemojte da dozvolite da vas @dman opterecuje. Nekaga on neka iznosi svoje bljuvotine , a vi ga kulturno izkulirajte i ne odgovarajte na njegove postove. Siguran sam da su svi shvatili o kakvom se coveku radi , ne morate se spustati na taj nivo . . .

Samo da precizno ponovim ono sto je jednom prilikom rekao @vilamet2002 :
Dakle svaki mobilni telefon ima svoj jedinstveni broj koji se naziva IME-J broj . Ima ga i najnoviji i najstariji telefon. Ne postoji mobilni telefon sa dva ista IMEJ-a . Svaka poruka poslata sa odredjenog telefona sadrzi u sebi i IMEJ mobilnog sa koga je poslata , isto je i sa pozivom .
Da bi se neki razgovori prisluskivali , nije potrebno traziti dozvolu bilo kojeg operatera. Moze se prisluskivati i preko mobilnog broja , ali se u 99% to radi preko IMEJ broja , jer je lakse , jednostavnije i moze se prisluskitivati razgovori iako vlasnik telefona stalno menja sim kartice.
Na taj isti nacin moze da se upadne u softver telefona za sms servis , ma on bio poslednje ili prve generacije . Nije tu rec ni u kakvom virusu.
To dakle moze da se radi u svakoj pa i najmanjoj policiskoj stanici u republici Srbiji. Kada to odradjuju pandurcici , zasto ne bi mogli da odrade i hakerski pocetnici i svi pametniji ljudi . Moguce je i da se sve to radi u saradnji sa lokalnim policajcima , a o njihovom postenju i nekorumpiranosti mislim da ne trebamo ni da pricamo , sve se dobro zna.

Slazem se sa ovim da je u ovom slucaju jedino resenje polovan telefon od 10e i nova kadrica od 2e .

PS
Ljudi pustite ga neka prica sam sa sobom . . . :ppozdrav:


Mislim da u vecem delu posta nisi u pravu!!!!!!! Sto se tice prisluskivanja nisam bas siguran da to mogu da rade bas svi pandurcici po policijskim stanicama!!!!!!!!! Kada bi to mogli svi da rade nastao bi totalni haos!!!!!! Koliko je meni poznato to moze da radi BIA bez icije dozvole i kriminalisticka poicija (posebna odeljenja) u okviru SUPa uz odobrenje TUZIOCA!!!!!!
 
Naravno da nije u pravu, osim u delu gde kaze :
Slazem se sa ovim da je u ovom slucaju jedino resenje polovan telefon od 10e i nova kadrica od 2e .

Frlja se terminima, izbija mrznja iz njegovh postova, a ja sam par stranica pre napisao, (a i dman je pisao o tome) sta moze biti resenje. Naravno, ako se ulozi u to (hladnjace).

Al, eto..treba uloziti, ne svidja mu se da ulaze i da otplacuje kredit. Koji bi verovatno lako vratio kada bi prodao stranim otkupljivacima ako moze da isfinansira hladnjacu i transport do EU.
 
Прекинута блокада хладњача

Купинари из Подгорине вечерас, после три дана, прекинули блокаду хладњача у Осечини и Пецкој, што је услов за наставак тражења решења проблема откупа.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/56/Србија+данас/938970/Прекинута+блокада+хладњача.html


cunami hoce kvalitet kontinuitet i stabilnost cena mi srbi smo zaista sampioni da podignemo cene (a kvalitet los kao pre tri godine kad je malina bila losa a kilo 2.5 eura) ali da ih i oborimo sampionski (kada je malina nikad bolja u zadnjih deset godina a mi cenu svukli na 0.8 eura po kilu )tu nepznanicu nasu nevole strani kupci takodje ne mogu da "rezonski "rade sa nam samo van rezona
 
OSEČINA - Bezobrazluk! Zadružni savez Srbije, Asocijacija zemljoradničkih zadruga i predsednik opštine Osečina apelovali su juče na voćare tog kraja da odustanu od blokade hladnjača u Osečini i Peckoj.

- Ako potraju protesti i blokade, pitanje je ostanka u fabrici na stotine, ne samo sezonskih radnika već i stalno zaposlenih. Pored toga, ugrožen je i rad zemljoradničkih zadruga. Ne sme se ometati proces ni otkupa voća ni rada fabrika - naglasio je Nenad Stevanović, predsednik opštine Osečina. On je pozvao nezadovoljne proizvođače voća da odblokiraju hladnjače fabrike „Podgorina frukt“ i Zemljoradničke zadruge „Petka“, a da ispunjenje svojih zahteva traže kroz razgovore i pregovore.

Voćari Osečine traže od hladnjačara da otkupna cena bude 100 dinara za kilogram maline, koliko su dobili voćari iz Arilja, 45 dinara za kilogram kupina, a 20 dinara za kilogram šljiva, i najavljuju da otkupa voća neće biti dok se ne postigne dogovor o ceni s hladnjačarima.

Oni su za ponedeljak najavili da će u blokadu hladnjača i fabrika „uključiti i svoje žene i decu, a barikade pojačati mehanizacijom“.
Posle apela predsednika opštine Podgorski, voćari su juče oko 17 časova, posle tri dana, prekinuli blokadu i za ponedeljak najavili nastavak pregovora.
 
U Ivanjici ce biti održana vanredna sednica SO sa samo jenom tačkom dnevnog reda: "Razmatranje pitanja otkupa malina ovogodišnjeg roda na teritiriji ivanjičke opštine".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh