PROTEST MALINARA 2011. god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Recimo da radim logistiku ze njih, u neprekidnom smo kontaktu. Nekada sam bio clan upravnog odbora, ali sam izašao jer je to nespojivo sa poslom direktora distribucije (doduše izašao sam godinu dana pre, ina još razloga), ali sam uvek bio na raspoladanju za informacije, mišljenja i savete. Više nisam direktor, hvala im; možete pretpostaviti neke od razloga, ali to nije tema.

http://www.youtube.com/watch?v=68RjSbuPO2k
ardragisaterzic@gmail.com

Remećenje javnog reda i mira - priložio potvrdu MUP-a da je sve proteste vodio bez incidenata,
Uzbunjivanje naroda i dizanje panike
Ometanje državnih funkcionera (zbog informacija koje je iznosio)
 
dule ne znam sta se ljutis sto sam izneo svoje misljenje u vezi situacije?
i stojim pri tome
kako vi mislite da drzava "natera" hladnjicare da vam plati vise nego sto su platili?
drzava moze da da subvencije, za to jesam, ali to ova drzava NE MOZE ni to, jer drzava je BANKROT (koprca se,ni sama ne zna kako, na zalost i ono sto su bili obecali pregaze, vidjeno sto puta)
takodje min. treba da poduci poljoprivrednike kako da gazduju,kako da plasiraju svoj proizvod (a to se opet svodi na udruzivanje, dizanje hladnjaca i izvoz, sto sam vec i rekao)
a da drzava naredjuje hladnicarima/ovim/onim koliko moraju da plate, ne sme ni slucajno

problem se javlja (mislim da sam ovo vec rekao za neku drugu temu,ali isto u vezi udruzivanja,al nije zgoreg ponoviti) koga staviti "na celo" udruge/zadruge, da znas da te nece zjbati,da ce svi dobiti jednako dobre uslove

Ako se nekom isplati da proizvede kvalitetan proizvod i prodaje ga po aktualnoj ceni, iako ga ima samo u bašti, ja u tom ne vidim problema.
naravno da nema problema,svaka mu cast
ali tako neko ne moze da bude konkurentan na svetskom trzistu, cak ni na domacem, samostalno
da bi bio mora da ima odredjen kvalitet i kolicinu, to sa par desetina ari (ako i toliko) ne mozes biti

izmena:mad:vilamet, samo bih te jos jednom zamolio da mi razjasnis nedoumicu
 
@DULEmajstor:

Nisam taj za koga me smatras, ali kamo srece da sam hladnjacar kao sto mislis. Iz tvojih usta u bozje usi.
Voleo bih da imam takve pare. Ali nemam. Ja sam prost seljak. Bez takvog kapitala.

Nisi mi otvorio oci, i ne mozes mi ukazati na gresku - jer greske nije ni bilo.
Primecujes li ti da ja jos ne dobih odgovor u vezi kredita? Zasto se cuti o tome?
Dajte odgovore sada, da vidimo da li je to tacno. Ako je to tacno, onda ste sami sebi skrojili sudbini jer niste hteli da imate hladnjacu i da malo sacekate sa placanjem, vec ste hteli pare odmah.
Dobili ste pare, sad nemate hladnjacu i - gde cete maline ove godine? I sledece? Sta sada?

Zasta postoje politicari i drzava?
Sigurno ne da bi kupovali tvoju malinu ili moj med, ili da im odredjuju cenu. Vreme ugovorne ekonomije sa cenama koje je odredjivala (SR) drzava je proslo.

U cemu je smisao drzave ,ako nece pomagati svoj narod , ako se oni moraju sami snalaziti .

Eto, vidis u tome je problem. Ne postoji drzava zbog toga, kao sto ti mislis. I jos nesto:
Narod ima onakvu vlast kakvu zasluzuje. Kako sejes, tako zanjes.
Okrutan narod ima okrutnu vlast. Vidite kakva je ova vlast prema nama, pa cete znati i kakvi smo mi sami. (Ovo nije moja misao, pet vekova stara istina Makijavelija)

O tome da li podrzavam ili ne protest ja se nigde jos nisam izjasnio.
To cu tek uciniti kada cujem o onih 50% bespovratnih sredstava za nabavku hladnjace.
Drugih 50% je trebalo ostvariti iz kredita a koji bi se otplatio kroz malinu....ali nikako da mi se kaze nesto o tome.

P.S. Pozivam admine/moderatore da uporede moj IP i mog provajdera sa tim clanom sa kojim me je zamenila ova majstorska svadjalica.


Zahtev za proveru poslat.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prema tvom stavu svako moze nemocnog seljaka da zaje.ava , i treba da ga zaje.ava .... Ako nije dovoljno mocan da se suprostavi , neka trpi , nek uzme ono sto mu daju , ne sme da se buni , jer nema nikoga ko ce ga podrzati , a ko je mocniji .

Ne zelim da ulazim u glupu raspravu sa ljudima kojima je ovako razmisljanje .

E da , da su napravili tu hladnjacu , i da je pune i potom prodaju , opet mafija , tek onda ucenjivanje i opet istima prodavanje , i za iste i mozda manje pare ,. . .
I onda ucena jer se moraju prodati nove kolicine iz nove berbe , koja je u jeku .

Od mafije se ni hladnjacom ne moze ograditi i zastititi svoj interes. . .

Pa mislite i razmisljajte kako ocete . Uopste me ne zanjima i necu komentarisati.
 
Poslednja izmena od urednika:
kome si se obratio?

nema veze, ja cu dati neke odgovore, naravno da ne treba da zjbava,al i taj seljak treba da zna sta radi
ako ja prodajem zicu za vezanje vinove loze i niko nece da mi plati 100 din/m, sta ja da radim? da smanjim cenu ili prekinem time da se bavim ili da kukam drzavi? (ne proizvodim niti prodajem to, samo prenosim rezonovanje koje nije muka samo malinara,vec svakog moze da zadesi, pa i velikog, da zbog x razloga naglo padne cena i da ne ocekuje toliki profit,ili cak i gore, bude u minusu)

E da , da su napravili tu hladnjacu , i da je pune i potom prodaju , opet mafija , tek onda ucenjivanje i opet istima prodavanje , i za iste i mozda manje pare ,. . .
I onda ucena jer se moraju prodati nove kolicine iz nove berbe , koja je u jeku .

Od mafije se ni hladnjacom ne moze ograditi i zastititi svoj interes. . .
pa cek, nece hladnjacu, nece da je prodaju hladnjacarima
a sta hoce?
 
Poslednja izmena:
O kakvoj hladnjači pričate, ako govorite o donaciji države za izgradnju hladnjače u Arilju, to maže biti samo ULO hladnjača sa plusnim režimom i u takvu hladnjaču se lageruje jabuka, a ne malina (mada je i vrsni ekspert Zaharije prozivao malinare zbog ove hladnjače).


Naredni post (Vladan.Spas) obrisan, takve poruke šaljite privatno.

Molim članove da se ne udaljavaju od teme, za prvo naredno vređanje ili neprimeren rečnik sledi udaljavanje sa foruma.
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidi pa ja i ovaj istovremeno na forumu, kako je to moguce?
Salu na stranu, ocekujem izvinjenje zbog uvreda, a sto se tice hladnjace o kojoj sam pitao..... NASAO SAM!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=12&dd=21&nav_id=224482

Dakle, ipak je bilo, i to ne male pomoci!
I sta je bilo sada sa hladnjacom?

Rekao sam već, ta hladnjača se nalazi na teritoriji opštine Ivanjica. Zaista ne znam zasto je propala ta priča, pretpostavljam zbog nedostatka obrtnog kapitala. To nema nikakve veze sa Ariljem, mada bih violeo kada bi dobili jednu, a i je problem monogo dublji da bi se mogao biti rešen jednom hladnjačom.

Raspitao sam se. Ljudi iz Vilameta Arilja kažu da su G17+ i grupa gradjana zlouptrebili ime, kao i da su oni prvi tražili pokretanje istrage.

Postoje razne ideje i kocepti za rešenje problema, ali to nije lako realizovati. O sistemskim rešenjima drugom prilikom, sada imamo gorući problem.
 
Poslednja izmena:
Evo, ja taman nadjoh jos materijala..... zasto je propala hladnjaca? I da, na teritoriji opstine Ivanjica, ali je rec o UDRUZENJU "VILAMET".

Sta kazu na netu? Evo 'vako:

Grupa koja se predstavlja kao "Ariljski proizvodjaci" vec godinama preti da ce napraviti svoje hladnjace. I nista. To je uradilo udruzenje "Vilamet" iz Ivanjice. Drzava im je dala 50% sredstava (bespovratno), ostalo je kredit. Sada je ta hladnjaca ZATVORENA. Sta je bilo: niko im nije predavao malinu zato sto ne mogu zadrugari sami sebi odmah da plate, pa su i zadrugari predavali drugim "prljavim" hladnjacama i uzimali odmah kes. Ministar poljoprivrede je rekao da sada UBPOK kontrolise izgradnju hladnjace zato sto su nasli neke lazne racune... Toliko o postenim proizvodjacima. Sve to lepo zvuci, jadni seljaci... ali ti iz Arilja koji se predstavljaju kao malinari su ... nesto drugo.
(Lozze, 21. jul 2009 15:31)
 
Poslednja izmena od urednika:
Da si mi ziv i zdrav prijatelju, pa mi smo zemljaci!


Dzaba nama sto smo savremeni, kad ovde vecina jos uvevk misli kako drzava treba da planira koliko i po kojoj ceni sta treba otkupiti. Jos ce da mi diktiraju cenu medu! Malo sutra!
Ja moj ne dam dzabe, a ako se nekom isplati da da med po 2-3 evra po kilu na veliko, neka da. Ja, kao sto rekoh na drugoj temi, ne dam dzabe! Niti trazim da mi neko odredjuje minimalnu cenu.

U ocekivanju odgovora i komentara na izneto, pozdrav!

P.S. Takodje ocekujem da se "UPRAVA" foruma oglasi i da kaze da li smo Vladan.Spas i ja iste persone.
 
Obrisati sta?

Ono sto sam linkovao?
Evo, ja taman nadjoh jos materijala..... zasto je propala hladnjaca? I da, na teritoriji opstine Ivanjica, ali je rec o UDRUZENJU "VILAMET".

Sta kazu na netu? Evo 'vako:

Vilamet Ivanjica nije isto sto i Vilamet Arilje. A i priča o poštenim i nepoštenim seljacima je malo besmislena naravno da ima i poštenih i nepoštenih seljaka. Sada nam samo treba da se jave iz Vilameta iz Ivanjice da dokazuju da to nije tačno i ode tema. Molim Vas za razumevaje.
 
ja samo znam da je vreme kad ti neko drugi nesto daje proslo mora sam sebi covek da obezbedi boljitak zato smatram da je "predavanje" sveze maline nekom a onda cekanje cene ko " pevac sa sijom napanju" proslost buducnost je da se srpski seljak savremeno i domacinski udruzuje da se srbin slozi i onda zajednicki pravi svoje "koperative" da ne pominjem rec "zadruge" koja je rec proslosti i da prodaje ( ane predaje i ceka pare do iduceg proleca) zajednicki svoju zamrznutu malinu sam bez posrednika, velikih hladjaca, jer to moze i jedino je resenje za celo nase vocarstvo u buducnosti ovi sto piju pivo i cekaju da im beraci obicno "raja iz bosne" donesu gajbice iz njihovih malinjaka i da onda traze od drugih "ja to zovem milostinju" su zaista proslost zato glavu gore ove godine je losa cena pripremimo se i zamrznimo nasu muku svi pa cemo videti posle da li ce je neko hteti (kad nismo ucenjeni jer predajemo svezu)
 
u danasnjoj politici neko pise ko da sam ja pisao http://www.politika.rs/rubrike/Ekon...-otkupljivaca-otkupna-cena-100-dinara.sr.html
m p | 07/08/2011 14:49

kilogram malina u NY kosta 12 dolara, van sezone oko 16; Problem kod nas je sto se u cenu malina visestruko ugradjuju nakupci; trziste treba na svaki nacin da izbegne ove preprodavce jer oni su pravi paraziti koji ovde najmanje rade; najvazniji su proizvodjaci, potom transporteri, cuvanje i jedan dva trgovca i nista vise ...znaci malinari bi mogli da se udruze i da uticu i na cenu i na to kako malina stize do kupca ...nasi vocari nemaju sta da brinu sve sto proizvedu pojesce se ako ne u zap Evropi u Rusiji sigurno; i to im je sigurna zarada.
 
u danasnjoj politici neko pise ko da sam ja pisao http://www.politika.rs/rubrike/Ekon...-otkupljivaca-otkupna-cena-100-dinara.sr.html
m p | 07/08/2011 14:49

kilogram malina u NY kosta 12 dolara, van sezone oko 16; Problem kod nas je sto se u cenu malina visestruko ugradjuju nakupci; trziste treba na svaki nacin da izbegne ove preprodavce jer oni su pravi paraziti koji ovde najmanje rade; najvazniji su proizvodjaci, potom transporteri, cuvanje i jedan dva trgovca i nista vise ...znaci malinari bi mogli da se udruze i da uticu i na cenu i na to kako malina stize do kupca ...nasi vocari nemaju sta da brinu sve sto proizvedu pojesce se ako ne u zap Evropi u Rusiji sigurno; i to im je sigurna zarada.

Tako da se lepo pribižimo temi.
Cena na svetskom tržištu nije pala, samo je došlo do drugačije raspodele, i to na štetu proizvođača, ali bogami i hladnjačara.
Ali biće vremena da se o ovome piše, da vas izvesim o zaključcimaskupštone Vilameta.
 
slazem se

Tako da se lepo pribižimo temi.
Cena na svetskom tržištu nije pala, samo je došlo do drugačije raspodele, i to na štetu proizvođača, ali bogami i hladnjačara.
Ali biće vremena da se o ovome piše, da vas izvesim o zaključcimaskupštone Vilameta.

slazem se i otpocetka ako procitas moje teksto tvrdim da ima icena i do 17.99 eura po kilu i predlagao sam da platimo put najodanijim clanovima ovog formuma da ispitaju trziste i preprme teren za iducu godinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh