Prostirka u zivinarniku

Bolje bi je bilo iseckati ako imas mogucnosti.Slobodno stavi deblje,pogotovo u ovo zimsko vreme.Podjite ljudi od sebe.Koliko god da je toplo,na betonu je ladno.vuce odole.Isto je i pilicima.Ako su im noge ladne,ne valja posao.
 
Ma nisu one dole,ni jedna nije na podu.
A i stari kad ja odem pretjera sa slamom.
On im nabaca koda su unutra junad a ne kokosi :D
 
na betonu stiropor, preko njega najlon (da ne pogrickaju podlogu), pa preko toga: slama ili piljevina?
hoću da odgajim 30ak komada za što bi se reklo "kućevnu upotrebu" pa me zanima da li mi je ideja izolacije sa stiroporom i najlonom pametna ili da ne pokušavam?
 
Pametno i to provereno funcionise.Cak taj stiropor ne mora biti debeo.Moze i jedinica.Od viska glava ipak ne boli.
 
Obicno svi koji stavljaju izolaciju na pod i u gradjevinarstvu stavljaju stirodur. Jeste nesto skuplji ali bice dugotrajnije.
 
Nismo se razumeli.Stirodur ide,ako ide preko kosuljica.Ja sam shvatio da @Končanika hoce samo da poredja stiropor i preko najlon.Za jednokratnu upotrebu.Steta bi bilo da se stirodur osteti prilikom ciscenja objekta.Ipak je tanki stiropor manja steta.Ovo sto je @Dusko58 rekao je trajno,ali skuplje resenje.
 
Dule je pisao o gradjevinarstvu :off_topic: a ja sam odgovorio o gradjevinarstvu :off_topic: i kad je opravdano da se koristi stirodul da se nebidesilo "videla zaba da se konj potkiva pa digla noge" zamisli da je ravnajuci sloj potreban 12cm a ti stavis 3cm stirodula i 9cm suvog betona
 
Ma ti si u pravu,ali doticnog kpolegu interesuje da pilicima bude toplije i da nogice budu tople.E sad za ravnanje manje vise.Bitno je da se dobro zavrsi i da pilici budu zadovoljni.:ppozdrav:A da izvini ti pijes ::vino::
 
Jbg sada smo razvili filozofiju od izolacije poda za pilice. Mislio sam stirodur je tvrdji i dugotrajniji od stiropora ono jeste da je skuplji, ali zato ce duze trajati.
 
auh, više postova o podlozi nego što sam ja mislila pilića na taj stiropor da stavim :osmeh:
hvala na svim odgovorima, ipak treba dugoročnije gledati, makar se i kratkoročno radilo
 
Ovo je super ideja sa stiroporom ili stirodurom na beton pa samo na to stavit najlon i onda gore sijeno ili slama. fino
 
Nesto ne stima.
2dl940.jpg

Probao sam da ubacim jednu fotografiju ali ne ide.

---------- Poruka napisana u 21:03 ---------- Prethodna poruka je at 21:01 ----------

Nisam skoro ubacivao foto na temu Prostirka u zivinarniku pa nije islo po planu.Zivinari ce oprostiti.Pozdrav
 
Nije to piljevina.To je strugotina ili suska.Od hoblovanja drveta.Nema boljeg za prostirku.
 
Nazad
Vrh