Proizvodnja paradajza u plastenicima

Nema vecih tragova trulezi,bilo je na par plodova ,izgleda da je do sorte kako si napisao,primetio sam da je pojedine plodove u zoni peteljke jela guseica,ima toga ponegde,sad se razmisljam da li to prskati ili nista ne dirati s obzirom da nije nesto izrazeno.......
 
Ponudise mi u apoteci Avaunt koji ima malu karencu,ja se setih da mi je ostao taj preparat od prosle godine kada je gusenica napala i busila paprike,pa cu sa njim da probam,ako i dalje bude bilo gusenica probacu sa Decis-om.......
 
Ne mogu da verujem da je 10 dianra cena dole... U NS-u po mojim zadnjim saznanjima je na kvantašu oko 40 dianara...

Koliko je u JA ili KG ili KŠ? To je sve u 100km u jednom smeru od Niša.. Pa nije valjda da tu količinu ne može dovesti na pijacu u te gradove?
Za razliku u ceni od 20 dianara mu se sigurno isplati... Nek je kombi od 1.5t pa je to razlika od 30.000 dinara...

Realno, ne može svake godine da se namlate pare kao prošle godine... A i cena od ovih sad 40 din po kg je više nego dobra... Pa nek bude i 30 din prosek i ja bi bio zadovoljan...
 
Hajde molim te objasni tu matematiku i podeli to zadovoljstvo sa nama.U Smederevu je trenutno oko 25din na veliko i molim objasnjenje i uputstvo kako da budem zadovoljan.
 
A kad si ga prodavao po 85 do 115 onda si bio zadovoljan? Zato na kraju sezone izvučeš prosek i vidiš gde si... Ići će cena gore...
 
Da bio sam zadovoljan jer da je drugacije pitao bih se dali sam normalan.
Bez uvtrede ali sa takvim razmisljanjem nesto ozbiljno nije u redu.
Koliko te kosta taj paradajz kada si zadovoljan sa ovom cenom?Kolika je kolicina tog paradajza koji plasiras po tim cenama kada si zadovoljan prosekom od 30din?Tim prosekom ne bi bio zadovoljan ni pre 5godina a kamoli sada kada su zene vise nego duplirane.
Pricam o VP cenama da ne bude zabune
 
Jura prijatelju ja imam svoju računicu u ovome, ti svoju...
Ovo ničemu ne vodi, već sam probao na ovom forumu nešto da objasnim po tom pitanju i ne vredi tako da ako ti je lakše samo ću reći:

Ma ja to radim iz zajebancije, radim u gradu za 100.000 i imam par plastenika, eto da se sprdam....
 
Ma nema problema ,samo idi tamo gde radis pa se sprdaj,jer kada bi ri recimo ja bio gazda i dodjem i kazem od sada plata 20 000 pa vadi prosek i uzivaj predpostavljam da bi me stavio pored ikone.
 
To je onaj isti clan, ako se ne varam koji je pisao u temi o isplativosti gajenja povrca. :haha:
 
Izgleda da jesam...

Ajde Jura mi reci svoju kalkulaciju. Koliko tebe košta jedan kg paradajza? Ali molim te ako nije problem napiši sve, da vidim jesam li ja onda lud?
Da ne bude problema, ja sam svoju kalkulaciju napisao na ovom forumu...

Hvala
 
Tvoju kalkulaciju nisam citao ili se bar ne secam tako da je ne bih komentarisao.
To mogu da uradim sa Janosh-om,Topalovicem i ostalim koji rade ovaj posao i zive od samo od tog.
Ne zelim da te vredjam ali imam utisak da si od onih koji sve znaju o povrtarstvu i da je to luk i voda.
Izvedi ti meni kalkulaciju bez drugih primanja,samo cista poljoprivreda i vidi koliko ti treba za iole kvalitetan zivot.Proizvedi to prodaj po tim cenama,zivi normalno i zapocni novi ciklus proizvodnje.
 
Ne znam sta reci,neki se sprdaju,a neki od toga zive.I ja radim u firmi i imam plastenik,ali cena paradajza na kvantasu u Smederevu je 20din,na pijaci jutros 30-50.Po meni to je malo i ja vise necu svoj da nosim jer mi se ne isplati,ali je nezgodno za one koji moraju.Mogu se razne djakonije od njega napraviti a i prasici ga obozavaju.:svinja:
 
Nazad
Vrh