Proizvodnja paradajza u plastenicima

@tvrdoglavi šta mislis..Ako kaže da u suhom pregorjelom kokošijem gnoju ima N 15,8 P2O5 20 CaO 28,6 MgO 4,5 koliko bi ga mogao na m2 količinski bacati ..ako je neki manjak fosfora u zemlji?
A odakle si izvukao te podatke?U dekleraciji od pilečeg peletiranog stoji 3-3-5 formulacija,a ti imaš 15.8-20-?Tu se ne radi previše o nedostatku fosfora ,radi se o tome da u ranom presadu je zemlja hladnija pa je usvajanje fosfora težje,u ranoj fazi ga je dobro davati i folijarno.
 
http://www.upslike.net/slika?id=gnoj-8bba51.jpg
iz ove tabele,..do sad sam išao svaki sedam dana 1 gr na litar vode,3 eventualno 4 puta ali..svaki puta mi se desi da kasnije pokaze negdje oko zametanja 3-4 sprata nedostatak fosfora..imam u blizini pilicarnik i uzeo sam jednu vecu prikolicu suhog pileceg pa sam ga mislio mijesati sa ovcijim
 
Poslednja izmena:
Meni čovjek što prodaje te kablove rekao da ne stavljam preko pijeska ništa jer će mi zagušit grijanje..i nisam stavio,i sad ujutro kad dodjem tamo gdje je pijesak suh ne osjetim uopste da grije iako bude oko 20 c vazduha,a gdje su kontejneri zaliveni i gdje je ispod vlazno imam osjecaj da je prevruce,kad ga dignem pusi se para,a termostat u suhom radi i ne iskljucuje iako je ispod kontejnera prevruce,je li zna neko kako rijesit ovo,je li moze rasada stradati ovako?
 
Молим за помоћ. Чим да прскам расад парадајза почео је да уврће лист. Јел неки фунгицид, шта се дешава. Јаооо
 
ja sam prije 5 dana pikirao rasad uz provikur energy ,je li potrebno da ga sad prscem stitim folijarno? sta je bolje plavi kamen ili da idem nekim dithanom ridomilom?
 
Ovo i mene zanima sto je ziho pitao
Rasad polako izbija...nice a dal trebam biti spreman da ga necim poprscem kad sav iznikne...
Tu je inace paradajz,krastavac,paprike i bostan sve za svoje potrebe
 
Poslednje dve godine Melodija na nekih 30-40% gubi vrhove posle druge cvetne grane, kod Big-Bef se to nedesava. Predpostavljam da je vise osetljiva na neki nedostatak, ali cega?
 
Meni se to kod melodie nije nikad desavalo,osusi se ili ga nema nikako? ako ga nema nikako nesto sa sjemenom nije uredu
 
evo ja sam koristio 2 god yaru pa 2 kristalon sa yarom mi je paradajz puno bolji bio,ali najbolji je bio kad sam vodotopivo skoro pa nikako koristio a umjesto toga izgorjelo ovcije natapao i kroz kap po kap bar jednom sedmicno pustao
 
Nazad
Vrh