Produktna berza NS i druge svetske berze

Tek ce da skace...Kod nas ostalo jos 100-120 vagona sve ukupno u ambarima...Silosi su prazni,psenice skoro i da nema,cime ce se trgovati do novog roda koji nece pre oktobra?!Ja okrunio nesto preko 2 vagona cena po dogovoru,a krece izmedju 19,20-19,40 kako gde?!Veci deo ceka jos u ambaru...
 
Vanredno stanje je ukinuto, tako da ne postoji pravna osnova da se zabrani izvoz, a da se ne krse dogovori sa E.U.
Ja se nadam da nece biti nikakvih turbulencija. Samo neka ide sve svojim tokom.
 
Presentation%2026.jpg
 
Gebi i MK u adi su pokupovali dosta kukuruza poceni od 19.5 din/kg ( jedan dan i po 20 din/kg) pa sad hoce izgubjene pare da nadoknade......:haha:
 
Za mene ta berza nije merodavna vec duze vreme nema veze sa mozgom,stojala je duze od 3 nedelje cena, kao da niko ne radi samo jedan dan skok pa naredni dan pad sve je smisljeno samo daju podrsku i potporu preprodavcima, e to su ljudi pomagaci ekstra profiterima.
 
Jel se to ovde premestila tema "Trenutna cena kukuruza"???Sto je ona zakljucana?Nigde videti koliko je u okruzenju
 
Код нас пре два дана било од 18,5 ринфуз до 19,5 на камион, џакирани. Не знам данас каква је ситуација, да ли се нешто променило.
 
Pa ne znam kakva je situacija koliko jos ima kukuruza za krunjenje,cini mi se da se zadnjih deset dana dosta krunilo tako da najbolje da cujemo od kolega iz raznih mesta da bi imali predstavu koje su to kolicine preostale. Ja nemam puno za kruniti ali imam nesto na lageru pa nikako da resim nadam se sl.nedelje
 
Jel se to ovde premestila tema "Trenutna cena kukuruza"???Sto je ona zakljucana?Nigde videti koliko je u okruzenju
Još nismo dobili odgovor ko je i što je zaključana tema,a zaključana je kad je proglašeno vandredno stanje(neljudski je bilo pricati o cenama kad je takva tragedija zadesila ljude) sad je ukinuto pa bi bio red otključati temu.
 
Još nismo dobili odgovor ko je i što je zaključana tema,a zaključana je kad je proglašeno vandredno stanje(neljudski je bilo pricati o cenama kad je takva tragedija zadesila ljude) sad je ukinuto pa bi bio red otključati temu.
Recimo da je tako,vanredno stanje a zasto nisu onda zakljucali cenu psenice i druge teme na kojima se pise o kretanju cena ....kad je kukuruz u pitanju odmah se reaguje.Zalosano je to sto se nekima dogodilo ali zivot ide dalje...toliko je osetljiva tema nema sta...i to ako je neko pisao o cenama u vreme vanredne situacije je pitanje morala doticnog i onog koji odgovara na tu poruku a ne moderatora ...bezveze
 
Nazad
Vrh