Produktna berza NS i druge svetske berze

Danas se u Crepaji mnogo krunilo, cena ista kao I juce 19din sa pdv, a ponuda pojacana. Boje se ljudi da ce biti zabranjen izvoz....
 
Cim je ponuda pojacana ,sigurno ce u narednih par dana cena biti u padu.
To i jeste cilj otkupljivaca prave talabuku oko cena da bih oni trljali ruke.
 
Ima li ko kakvih informacija u vezi cene u GE se dovlaci kukuruz kao da je oktobar mesec i vreme vrsidbe.Svi kao imaju informaciju da pada cenai moguca zabrana izvoza.Dal je negde pala cena uopste,ili je ovo opet neki fazon i prevara:sta:
 
Kod nas juče 18,20 a vozi se zapravo ovo što je ostalo na kućnom lageru, inače toga nema baš mnogo.
 
ja sam juce resio moj kukuruz, okrunjeno do poslednjeg zrna, 18.7 tel-kel sutra pare.. Nemam vise zivaca da cekam..
 
Mnogo se krunilo i kod nas,i danas kao i prethodnih dana...Najverovatnije od ponedeljka cena ide malo dole,ali ne drasticno recimo 50 para do dinar,ali ima nade i za bolju cenu ali otom potom!Kod nas 19,20 tel-kel
 
Ja se juce resio kukuruza rod 2012 i rod 2013.. Krunili 2 dana. Po 19.20 din... Vozac koji je terao sleperom za Granexport kaze da dnevno se iskipuje u barzu po 200 kamiona,i da je voda jako blizu od levka za sipanje u barzu,kaze na nekih metar ipo,ako nastavi da raste voda nece moci da se tovare barze. A Granexport im uveo od juce da moraju da najave kolicinu,i da sacekaju da im se odobri pa tek onda da se dotera...
 
Ja se juce resio kukuruza rod 2012 i rod 2013.. Krunili 2 dana. Po 19.20 din... Vozac koji je terao sleperom za Granexport kaze da dnevno se iskipuje u barzu po 200 kamiona,i da je voda jako blizu od levka za sipanje u barzu,kaze na nekih metar ipo,ako nastavi da raste voda nece moci da se tovare barze. A Granexport im uveo od juce da moraju da najave kolicinu,i da sacekaju da im se odobri pa tek onda da se dotera...
Sta prica taj vozac pa Granexport netovari na levak barze,tovari preko ogromne skalamerije koja je 5m visoka na keju i ima teleskopsku cev koja se pomera u svim pravcima.
 
Nazad
Vrh