Produktna berza NS i druge svetske berze

Ljusha msl da procedura treba da je napisana na sajtu RR. A treba se prijaviti preko berze NS i onda dobijes od njih odgovor da mozes da zavrsis papirologiju kod ovlascenog skladistara koji je na spisku RR. Msl procitaj na sajtu i sve lepo napisu.
 
Tražio sam informacije na sajtu RR ali ništa korisno nisam našao.
Pre oko 2 meseca sam im poslao mail sa pitanjem,ko su ovlašćeni skladištari za 2023 godinu,naravno ostao sam bez odgovora.
 
Jel može neko da napiše,šta je potrebno da bi se prodala pšenica robnim rezervama,koja je procedura?
Najbolje je da već imate robu u javnom skladištu. Mislim da nekad može i ako je roba kod kuće ali je komplikovanije. Ako je roba kod ovlašćenog skladištara onda samo ispoštujte proceduru i zahtevanu papirologiju kad bude objavljena
 
Najbolje je da već imate robu u javnom skladištu. Mislim da nekad može i ako je roba kod kuće ali je komplikovanije. Ako je roba kod ovlašćenog skladištara onda samo ispoštujte proceduru i zahtevanu papirologiju kad bude objavljena
Meni su nekad primili robu od kuce, nekad nisu, iako sam svaki put prosao robne rezerve. Zavisi kako su im planovi, koliko su puni, i da li sam nesto robe vec dao njima....
 
U septembru prošle godine sam prodao pšenicu za robne rezerve,nije ništa komplikovano.Pšenica je bila kod Braće Ružić.Plate se samo troškovi analize koji su bili oko 150-200 din po toni.Ako se prođe na konkursu isplata je oko 20-ak dana nakon završene procedure.Spisak svih ovlašćenih skladišta bi trebao biti na sajtu robnih rezervi.
 
Jel ko prodavao za robne rezerve po obavestenju od 13.07.2023. posto je uslov 76 hektolitar.Ja sve sto lagerovao je od 72- 74.
 
Nazad
Vrh