Prodaja lešnika - gde i po kojoj ceni

Ima skup clanova Udruzenja proizvodjaca lsnika i buducih clanova a moze da dodje i ko hoce, u Pozarevcu u sUBOTU 5 FEB. U 12h u Zavod za poljoprivredu.Tu ce se cuti razna iskustva proizvodjaca i buducih proizvodjace.Svi ste dobro dosli.
 
Ima skup clanova Udruzenja proizvodjaca lsnika i buducih clanova a moze da dodje i ko hoce, u Pozarevcu u 12h u Zavod za poljoprivredu.Tu ce se cuti razna iskustva proizvodjaca i buducih proizvodjace.Svi ste dobro dosli.

Koji dan
 
Opste poznato je da se mi Srbi veoma tesko mozemo dogovoriti jedni sa drugima jos pogotovo kada se radi o parama . A posto u poslu sa lesnicima nema niko velike kolicine sto automatski povlaci veliki broj clanova u jednom udruzenju, licno mislim da je to udruzenje utopija . Voleo bih da gresim , ali zivi bili i videli .
 
Svako ima pravo na svoje misljenje.Samo da se razumemo i na zapadu ljudi nastupaju udruzeni da bi ponudili vece kolicine na prodaju, pa samim tim i bolju cenu postigli.Ko zeli da proba sam samo neka izvoli.
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Ako je neko sada prodavao lesnik neka napise po kojoj ceni ide na veliko i na malo i kome prodaje?

Kod mene u Valjevu lešnikse prodaje na malo 800,oo dinara po kilogramu.Organizovanog otkupa na veliko nema.
 
I ja smatram samo udruženi možemo prodati vece količine fabrikama za preradu.Nece oni da se bakću na malo
 
Apsolutno se slazem da smo kao pojedinci u losijem polozaju na trzistu . Da treba udruzenje treba , i tu nema spora . Da ne budem pesimista , videcemo sta ce da bude od udruzenja .
 
potpuno se slazem sa nasim prethodnikom. velika vecina nas prizvodjaca je mala dabi pojedinacno ponudilli svoju kolicinu nekom velikom kupcu.zato mislim dabi trebalo da postji dva do tri manja udruzenja kako bi se zastitili od monopola.netreba zaboraviti da pojedinacno nemozemo nista postici pozdrav
 
Slažem se sa Saletom, mnogo Srba na jednom mjestu oko para.........
Ali, hajde da promijenimo, sigurno se može, mora sve biti otvoreno, iskreno i pod parolom POSAO JE URADJEN AKO SU OBE STRANE IZASLE ZADOVOLJNE. Ja sam u prodaji vec 8 god, kod nas u BL ima udruženje malih trgovina koji vec 2 god uspjesno odolijevaju ukrupnjavanju tržišta, tj. ne gase se pred trgovačkim lancima. Ja sam ubijedjen da samo našim udruživanjem možemo postići BOLJE rezultate. Da bismo bili ozbiljni, prvo treba UGOVOROM biti jasno precizno šta se smije a šta se ne smije, a to što se ne smije koliko košta "pametnicu". Instrument obezbjeđenja MJENICA NA LIČNO IME, pa da vidim ko će zamuditi pa pokušati zajebati. (mjenica isključuje upotrebu suda kao rješenja). Mora biti ugovoren i sortiment (radim za štark, moj direktor u BiH otišao za gen.dir. Štarka, pa sam sjedio s njim i otvoreno razgovarao). Ponavljam, nemam još praktičnog iskustva u proizvodnji, ali o prodaji bi se dalo razgovarati noćima uz rakiju, vodu i mezu
 
Pozdrav svima,procitao sam ceo forum od prve do poslednje strane,posebno sam obratio paznju na poruke od @Aleksa ako se dobro secam imena i mogu da dodam da se relativno slazem sa njim,na ovom forumu su prvenstveno ljudi koji tek planiraju da se bave proizvodnjom lesnika ili imaju mlade zasade,koliko se secam svih poruka koje sam procitao jos niko od vecih zasada pa i malih nije obrao ni prodao lesnik,tako da situaciju o prodaji rodu i ceni niko tacno ne zna samo nagadjanja.
Ne bih zeleo nikog da uvredim ali se informisem jer sam imao u planu jos pre cetiri godine da pocnem sa ulaganjem u lesnike ali sam odustao,pa sad nesto ponovo razmisljam da ulozim u zasade ali kad cujem sve ove komentare vezano za trziste i prodaju i sve ono sto nas ceka u predstojecem periodu??
 
gde mogu da se prodaju lesnici i po kojoj ceni za kg.ovde kod mene u okolini niko ne otkupljuje....niti sam cuo da neko otkupljuje
 
Prijatelju kod mene u gradu postoji fabrika BANINI oni otkupljuju lesnik ali odmah da ti kazem male kolicine ne otkupljuju
 
Dobar dan svima.Zovem se Adrijan i zelim da se bavim gajenjem lesnika.da li zna neko da li drzava daje subvencije za gajenje lesnika? Da li se isplati gajiti lesnik? sta mislite? Pozdrav Adrijan



Pročitajte celu temu.
 
Poslednja izmena od urednika:
pošto su proizvodjači uglavnom mali ne vidim razlog da se isti ne nude popularnim slatkim kucama i prodaja preko malih oglasa. jeste da bi prodaja isla na 1-5kg ali opet kap po kap.... to je moje vidjenje ako vec nema nista od udruzivanja
 
Pozdrav od 77 postova ovoj temi nisam pronašao niti jeda koji je odgovor na temu. To samo govori da nama svako može mamiparu da okači na udicu i mi da se upecamo kao gladni šarani. Žalosno je što naš seljak od svog proizvoda k ima najmanje korist dok se preko njegove grbače bogate "menađeri" koji njivu vide samo iz auta. Da ne davim puno sve vi to znate, ali dok na ovoj temi ne budem video post u kontekstu " Pera iz Taroša odkupljuje lešnik po ceni od 290 din/kg" smatraću da je sve ovo jedna velika mamipara koju sam ja sa svima vama svima progutao kao gore navedeni šaran.
 
Pa pazi,tog "Peru" moras trenutno sam da nadjes tako je kako je,a vidim po postovima i sa drugih foruma da ljudi prodaju po par tona redovnim musterijama kao sto sam i ja prodao moje ove godine(nisam imao toliko,ali je sve otislo). Mislim da sam vec negde pisao da smo ove godine dobili ponudu iz udruzenja za 1,8-2e
 
to je već nešto konkretnije samo ako smem da pitam što niko ne govori kome je prodao da li je to poslovna tajna ili o čemu se radi....
 
Nazad
Vrh