Problemi sa krticama

Kod mene su one tablete protiv ziska delovale, cak sam i sogoru dao par komada da resi problem sa krticama u travnjaku i kod njega je dalo rezultata. Krtica vise nema.
ako mislis na cinkfosfid tablete nakljuko sam u travnjak 60 komada prosle godine i ne da ih nema nego se jos i razbesne
ODUSTAO sam od borbe, ja da se nerviram i da skracujem sebi zivot zbog krtica ne pada mi vise na pamet
 
Pre otprilike dve godine imao sam slican problem sa krticama u plasteniku i onda pojavi se moj spasilac u vidu jednog bakutanera na lokalnoj pijaci kako prodaje neku travku{za krtice ocigledno pobrljavku} od koje krtice beze kao djavo od krsta.Ja to lepo kupim od bakice posadim u plastenik i gle cuda nigde krtice ni od cuda aaaaaallllllllllliiiiiiiiiiiiii ima jedna caka za koju mi bakica nije rekla a to je da se travka jednom posejana siri bastom kao korov,cupaj,prskaj gazi ,seci nepomaze nista........
Mozes li blize opisati tu biljku ili njen latinski naziv, da pokusam ih oterati i od mog plastenika.
 
ako mislis na cinkfosfid tablete nakljuko sam u travnjak 60 komada prosle godine i ne da ih nema nego se jos i razbesne
ODUSTAO sam od borbe, ja da se nerviram i da skracujem sebi zivot zbog krtica ne pada mi vise na pamet

Samo si ih trebao ubaciti u hodnike i oni i dalje da ostanu prohodni tj prozracni. Onaj smrad ih rastera, evo kod mene i sogora je uspelo. Probaj ubaciti onako kako sam ja opisao da treba, vic je da hodnici ostanu prozracni da smrad od tableta struji kroz hodnike. Stavljao sam po 2-3 tablete. Doduse moj travnjak nije tako veliki i ja sam samo na 5-6 mesta ubacio tablete i dalo je rezultat.
 
Vidim da vas muce krtice pa da podelim moje iskustvo.. Nisam citao temu od pocetka pa mozda je neko vec i koristio moj nacin, ovo kosta pola dana strpljenja i nekih 200din. Da se razmemo ja protiv tih stvorenja nemam njista ne unistavaju mi neke biljke sto mi donose pare samo mi kvare izgled travnjaka i kosacica za travu mi ima dve funkcije prvo razgura zemlju da bi mogla da kosi travu.. Dosao sam na ideju da ako petarde smetaju mojim komsijama pa verovatno smetaju i krticama.. I tako sednem ja na sred travnjaka naoruzan kutiom pertardi (ostalo od nove godine) i motikom, cekam neko vreme i kad vidim da je mali djavo poceo da kopa razgrnem to mesto motikom ubacim petardu i zatvorim rupu.. Postupak sam ponavljao par dana i ja vise nemam problema sa krticama vec par godina. Imam dva fudbalska terena pored kuce i cini mi se da oni sad imaju velikih problema sa krticama :osmeh::ppozdrav:
 
EUPHORBIA LATHYRIS, biljka koju spominjete sam zasadio pre 5-6 godina ali nisam primetio nikakvo poboljsanje. Krtica je kopala na pola metra od nje. I ako je delotvorna kako neki tvrde, onda nema smisla saditi je na 10, 20 ili 30 sm i tako ograditi dvoriste.
 
Nema više problema!!!! Čim se pojavi,gotova je. Kakve tablete,kakve biljke.....
m3m03.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

@ssseva, daj slikaj te tvoje zamke sto si napravio da vidim dali mogu i ja to "uradi sam". I opisi koliko su efikasne. Ja sam moje oruzje nazvao "harpun", veoma je efikasan samo treba nacekati neprijatelja, a za to nemam vremena.
Evo ti zamka....slika govori hiljadu rječi. Čak mi nekada bude malo žao što nema krtica ,svaku koja se pojavila ulovio sam.
 
Citam sta sve nije pokusano a i sam sam imao problema sa krticama sad u karfiolu u rasadu. Nesto malo je unistila dok je manji bio i pokusao neke stvari i nije uspelo. Na kraju sam usadio biljku zvanu krticnjak ili vec kako je ko zove i otada je u blizini nigde nema. Samo u presadjivanju je zena iscupala i ostetila koren tako da ce se tesko uspeti da oporavi ali ima semenki pa cu uspeti verovatno da oformim jos koju. Drugar je nagrabao u rasadniku jer mu je preko 7000 rasada karfiola i kupusa unistila da je strasno pogledati pa sam i njemu dao da proba .Uglavnom je uspesno koliko vidim jer se vec 10 dana nepojavljuje nigde u blizini baste da rije
 
Daj neku sliku te biljke

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
evo koliko se moze videti na slici jer je se vec sasusila jer je zena ostetila koren kad je vadila. nismo ni znali da to imamo u dvoristu jer je sestra zasadila prosle godine.nadam se od semena da cu uspeti da je razmnozim jer dosta problema imamo sa ovim malim stvorenjima.
picture-271.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

zasadio sam je upravo u rupu gde je isla ka rasadniku karfiola i pravila mi problem. od tog momenta je vise nema
 
evo koliko se moze videti na slici jer je se vec sasusila jer je zena ostetila koren kad je vadila. nismo ni znali da to imamo u dvoristu jer je sestra zasadila prosle godine.nadam se od semena da cu uspeti da je razmnozim jer dosta problema imamo sa ovim malim stvorenjima.
picture-271.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

zasadio sam je upravo u rupu gde je isla ka rasadniku karfiola i pravila mi problem. od tog momenta je vise nema
To prijatelju u rupu je zasadi...:haha:
 
Nema više problema!!!! Čim se pojavi,gotova je. Kakve tablete,kakve biljke.....
- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -


Evo ti zamka....slika govori hiljadu rječi. Čak mi nekada bude malo žao što nema krtica ,svaku koja se pojavila ulovio sam.
Gde ti ovu zamku postavis, jel iskopas ono gde je ona izlazila gore i ubacis je u rupu ili neki drugi nacin, i ja imam jednu po vrtu haos pravi a ne znam kako da je se najlakse resim.
 
Ove godine su se pojavile u velikom broju i vec sam mislio sta da preduzmem kad se problem sam resio. Moje macke su se namamile da ih hvataju i sve su ih potamanile. Nisam video skoro nijedan nov krticnjak.
 
То су биле младе кртице које нису стигле да освоје територију и крећу се по земљи.Мацама су биле посластица а теби мање секирације али,појавиће се једна која ће ти "вадити маст".
 
uzmite malokose stavite u rupu i necete imati vise krtica, pobecice kao djavo od krsta
 
Nazad
Vrh