Problemi sa krticama

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.835
Ili dlake od psa. Ošišajte ljubimca ali nemojte da ga kupate pre toga neko veme... i stavljajte grumen dlaka u aktivne rupe. Mi imamo jednog mešanca koji obožava da kopa rupe i to uglavnom one gde su krtice/a aktivnije... pritom ostavlja miris i verovatno po koju dlaku... Krtice su smanjile aktivnost.... mada i ne smetaju mnogo.... neka rade svoj posao...

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Sta li je pesnik hteo da kaze??

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
8.074
Danas sam slikao jednu biljku koju kod nas sade po baštama i voćnjacima, jer rasteruje krtice. Ovde je biljka već povelika, ali se vidi šta je i kako je, pa oni koji se razumeju mogu dati precizniji naziv.

Puza93

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Feb 2012
Poruka
26
Рицинус, исто тако можеш у апотеци купити рицинусово уље и додати 3 супене кашике у 1 литар воде и тиме залити кртичњак.

Deda Lala

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
1.188
Још боље да набавиш н е р а ф и н и с а н о рицинусово уље и улијеш по кашику уља у рупу. У том случају можеш да се неко време тешиш да си јој доскочио.
Поновићу,имаш само 1 и словима само једну живуљку.Једном сам писао на овом порталу о кртицама па нађи и прочитај.

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.835
Koliko sam ja ove godine upoznao njihovo ponašanje imalo ih je više jedinki. Verovatno je bilo vreme parenja u proleće. Toliko su pomahnitale da su dve jedinke, ne u isto vreme, prosto izjurile iz rupa preko leja sa povrćem. Nisam za ubijanje ovih stvorenja jer stvarno mislim da doprinose svojim tunelima ali sam i za ograničavanje njihovog delovanja.
Sada mislim da je ostala samo jedna koja povremeno napravi neki krtičnjak ali ih ne diramo. Jednostavno one rade svoj posao a mi naš....

Vrh