Priplodni materijal

Moje su krmače durok-joksir a sad sam semenio sa landrasom pa od tih ću da ostavim još nazimica
 
Imam cistu Jorksir nazimicu. Osemenio sam je mislim Landrasom. I tu je za mesec dana da se prasi. Da li bi valjalo njeno prase ostavljati za dalji priplod ili ne valja od nazimice. I da, sa kojom rasom sledeci put semeniti.
 
To je najbolja F1 kombinacija sto se nazimica tice ,ostavi slobodno.
Te zenskice kad porastu semenis nekim terminalnim nerastom i dobijas ekstra prasad za tov,po tvom izboru to moze biti durok , pijetren ,hempsir ili cetvorolinijska kombinacija sa nerastom durok-pijetren.
 
Nazimice

P I C C a m b o r o u g h 42

MPjcnti.jpg


T o p i g s N o r s v i n T N 7 0

oqiRTE9.jpg


8qYsAzE.jpg
 
KOji je najbolji nacin spajati krmace(prvoopraskinje) koje izlaze iz prasilista u grupno drzanje? Treba da spojim 4 u jedan boks,ima dosta mesta,bile su zajedno kao nazimice i sad opet treba da ih spojim.
Prosli put kada sam ih spajao radio sam to uvece,i bilans je bio takav da od 4 krmace jednu su tako istukli da se nije podigla 3 nedelje na noge-veterinar je otpisao,a ja imao volje i davao joj bukvalno na slamku vodu i hranu.Molim savete,u koje doba dana raditi,i na koji nacin vi to radite kada ih sajate u isti objekat u grupno drzanje kada ih stavljate i minimalno 4 da ste spajali.
 
Nema tu nekog pravila zajebano je to mnogo,najbolje je prvo da ih pustis negde napolju gde ima dosta mesta par dana dok se malo ne primire pa onda u boks i gledati kako se ponasaju i po potrebi prut

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
KOji je najbolji nacin spajati krmace(prvoopraskinje) koje izlaze iz prasilista u grupno drzanje? Treba da spojim 4 u jedan boks,ima dosta mesta,bile su zajedno kao nazimice i sad opet treba da ih spojim.
Prosli put kada sam ih spajao radio sam to uvece,i bilans je bio takav da od 4 krmace jednu su tako istukli da se nije podigla 3 nedelje na noge-veterinar je otpisao,a ja imao volje i davao joj bukvalno na slamku vodu i hranu.Molim savete,u koje doba dana raditi,i na koji nacin vi to radite kada ih sajate u isti objekat u grupno drzanje kada ih stavljate i minimalno 4 da ste spajali.
Jesi spajao te 4 krmače zajedno? I ja ću morati pred zimu da spojim 2 komada pa me interesuje
 
Nisam jos nista....ostale su u prasilistu jos dok ne morao da ih sklanjam,imam dovoljno mesta za ostale za prasenje a ove cu sklanjati za 2 nedelje,samo raspitivam se na vreme.
 
Kaži lepo Kuka sa foruma, zna ga dosta ljudi na forumu. Ja sam pre par godina uzeo nazimicu od njega. Popravio sam genetsku strukturu celom selu. Inače odlične svinje ima.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam znao da je clan foruma, zato sam napisao ime
Jel jos ta krmaca u prasenju?
Koliko prasi, kakvi su prasici?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije, zimus je otišla u kobasice, al ćerke su i dalje u priplodu. Inače sam uzeo F1 i nastavio da osemenjavam sa v. jorkširom. Odlične su, bez šale, velika legla, mesnate svinje, prilično čvrste.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja sam uzeo V. Joksira u cistoj rasi nadam se da ce adaptirati dobro, ocekujem mnogo od njih posto su prve umaticene krmace kod nas.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni se prekljuce i juce prasile nazimice uzete iz Nukleus agrar, f1.Iskustva katastrofa u prvih 24h. Oprasile se za 2 h,i dosta lako,ali posteljicu su izbacivale na 5 puta.
A vrhunac je sto ne prihvataju prasicce,cim se priblize da sisaju nazimica se uznemiri i skoci na noge a poseceni su zubi.
Onda dalje je htela i uzela u usta cim se priblizi prase da ga ubije.Onda smo poludeli i zavezali joj usta i noge za kavez a pre toga joj dao za smirenje Neutranq i jos po 1 bromazepam,onda ih prihvatila da sisaju i pustio je za 12h i reko sta bog da,malo je jos bila nervozna alli ih prihvatila,evo sa drugim isto tako,jos je zavezana ali moracu je uskoro pustit,isto je vec 12h zavezana.Drugo nisam znao sta cu.
inace oprasile 12prva a druga 14 kom. osemenjeno vestacki sa V.Jokšir
 
То је скоро па нормално. Те две ће бити добре крмаче. Не треба везивати, већ средство за смирење(кетамидор или нешто слично) може и за хуману медицину. У оваквим случајевима треба имати кутију или сандук где ће прасад бити одвојена. И пустити их сваких сат времена да сисају. И да се навикне крмача.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa to sam i radio,nisam ih pustao da sisaju dok se ne oprasi,nego tek nakon sat vremena,ali ni onda ih nije primila,niti nocas celu noc
 
Да ли је средство за смирење оборило са ногу?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh