Priplodni materijal

babela

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2010
Poruka
64
Dali je neko skoro uzimao nazimice topigs iz Doroslova.... kakva su iskustva?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.384
Treba mi informacija gde se moze kupiti kvalitetan priplodni materijal,konkretno zanimaju me umaticene nazimice v.jorksira.... hvala unapred svima za info

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
424
Ima li neko broj telefona farme iz Raca Kragujevacke sto ima f1 priplodni materijal?....ne mogu da nadjem ni naziv a ni broj telefona.El uzimao neki skoro i kako su se pokaale?

DraganD

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Sep 2019
Poruka
11
Ima li neko broj telefona farme iz Raca Kragujevacke sto ima f1 priplodni materijal?....ne mogu da nadjem ni naziv a ni broj telefona.El uzimao neki skoro i kako su se pokaale?
Pozdrav imaš na kupujem-prodajem oglas nekog lika iz Rače Kragujevacke prodaje neke nerastove, možda je to ta farma koju ti tražiš

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
424
Da se oprobam u ovim vodama. Posto sam batalio kupovinu prasica za tov,resio da preuredim objekat za prasenje krmaca i odgoj prasica za tov i tov tovljenika ako bude bilo isplativo,a ako ne pojacacu krmace samo za prodaju prasica pa cemo da vidimo.
Prethodnih godina sam kupovao i tovio pa sam pucao i finansijski i zivcano,ne kazem da vidim i u ovom nesto naj naj,ali dobar priplodni materijal i hrana i subvencije i povrat mogu da poguraju rentabilnost.
U pitanju je F1 iz Edufarm Crvenka
Evo par slika.

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
253
Najteže u svinjarstvu je odgajiti prasiće a najlakše utoviti ih a finansijsku stranu ćeš sam videti jer tu nisi nikad siguran

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
133
Генетика добра прасе 16-18, али су животиње фине. Хтео сам да купим 10 назимица. Обишао сам једног што је купио и закључио да нису за моје услове држања. Осим ако немаш баш добре услове држања.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
424
Da li neko zna a da je 100% siuran koliko je potebno umaticenih krmaca da se ostvare subvencije?Dosta njih mi govore pa i sama maticna sluzba da je 10 kom,a ja taj pravilnik ne nadjem na kojem to pise,ja nadjem da je dovoljno 3.

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
133
10 ти је потребно. 3 је било пре неколико година кад је почело матичење и исплата субвенција. Ако се не варам министар је био Душан Петровић. Ау сад се сетих па има и 10-так година.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
424
Evo pravilnika,ima onda neki novi za koji ne znam?

Vrh