Priplodni materijal

Ma kakvi...sredstvo u saradnji sa vezivanjem i onda je bila mirna
 
Није доза погођена. Да је погођена оборило би је са ногу али је не би успавало. Тад треба пустити прасад да сисају. Али сад шта је ту је. Треба прасад сачувати обично се смире за 24-48 сати.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
@Sapatnik
Mislis da bas zbog toga sto su na pocetku bile agresivne prema prasicima da ce kasnije biti dobre majke?
Pitam iz najbolje namere jer i ja sam nov u ovom poslu sa svinjama u cistoj rasi, imam one dve uzete nazimice da semenim ovih dana pa da znam sta me ceka na prasenju.

@Dejo_Joe
Cini mi se da si i sa predhodnim nazimicama imao iste probleme?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Обично тако буде. Не знам шта је разлог али која год је луда била на прашењу после чува прасад.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Svaka krmaca koja je ljuta i prgava je dobra majka,imao sam i ja takve situacije i mislio sam da ce da podavi prasice ali nece samo ga kao zgrabi ustima ali ga pusti i ne ogrebe ga

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Videcu sta ceka mene, mada Mirko mi rece da su ove Joksirke Dansa genetika i da su veoma mirne majke.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dejo jel nemas ukljestenje?
Imam


Polkic_98 ...

Identicne ali sa mnogo manje bojaznosti,ovo je katastrofa,jer te Dankinje F1 iz Crvenke su samo 1/10 ispoljile agresivnost naspram ovih i bile nervozne samo dok nije zavrseno prasenje i dok nisu izbacile posteljicu...
...evo tek nakon 30h ih je prihvatila i konacno su prasici sa njom nonstop
 
Je l te dankinje vrede pare koje se daju za njih,mislim kasnije na prirast,mesnatost,konverziju,broj legla,zalucene prasadi?
 
Nemam jos iskustva sa njima, ali Mirko ima farmu od 100-tinak krmaca i prosli smo kroz prasiliste, broj prasadi ide od 14 cini mi se do 19 najvise, ima razlicitih starosti prasica od nekih koji su pred zalucenje do tek oprasenih, tako da tu kod njega prosek ne ide sigurno ispod 14-15.
Tovljenici izgledaju prilicno dobro e sada nisam ga pitao koji bude procenat mesa i koja je konverzija hrane za prirast.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sa jednom krmačom smo imali problema da napada prasiće, u stvari kada se bolje posmatra ona se ustvari boji prasadi i iz straha ih napada. Prvi put smo samo veterinarskim lijekovima probali, nije nista pomoglo nije nikako prihvatila prasiće, drugi put smo, kada se isprasila, dali dvije persen tablete to ju je baš smirilo i prihvatila je prasiće, tako i treći put, poslije nije bilo problema

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Danas sam osemenio nazimicu f1(otac landras, majka/joksir) primila je seme landrasa iz svc plana, zanima me ima li neko iskustva sa semenjenjem f1 sa landrasom i ima li neko iskustva sa nazimicama f1 nukleusagrar
 
Ово је контра од онога што си написао али мора бити добро. Мајка и ћерка. Крмача 10 прашења, путује у децембру...
14b97de206500c86e3f0dd8c101001ec.jpg
ec9e2c43ae5c43c132acb7396089022e.jpg
 
Иде и до 20 живо опрашене прасади. Мука је сачувати их. Држим се на неких 13.5-14 прасади залучено по леглу. Мајку од крмаче сам узео као прасад од једног великог одгајивача. Ову линију држим годинама. А семе узимам са посла. Нерастови увоз из аустрије. Нисам узимао из нуклеуса (а близу ми је едуфарм). Њихове назимице имају веома добре резултате али су сувише фине за моје услове држања.
 
Radis na farmi pa uzimas seme? Meni je bitno da ih sto vise odgaji sad videcemo kakvi ce biti rezultati, kazu da Danska genetika trazi sterilne uslove al i da prasi mnogo, a da Nemacka Nukleusova je vise za nas na selu
 
Да, сад радим у центру за в.о. То са великим бројем прасади је борба 24 сата + сатре крмачу. Дохрањивање, на рођењу мора више да се форсирају мања прасад прва да се насисају па тек онда веће пустити. Барем 2-3 дана тако радити.
 
Да, сад радим у центру за в.о. То са великим бројем прасади је борба 24 сата + сатре крмачу. Дохрањивање, на рођењу мора више да се форсирају мања прасад прва да се насисају па тек онда веће пустити. Барем 2-3 дана тако радити.
Ovde kod nas se prica da ta dohrana postoji al to nikad niko nije koristio niti zna kako se koristi niti zna cenu, kod nas kolko oprasi redno idu na sisu pa kolko ostane
 
Nazad
Vrh