Priplodni materijal

Види ја радим у свињарству и свако мало добијамо мејл са променама правилника. Сад ово показујем матичарки и она није видела ово.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
A sta sad hoces da kazes,da sam u pravu za ovaj pravilnik sto sam postavio ili ti imas jos nesto novije?
 
Ево нашли смо, на захтеву за остваривање субвенција у узносу од 15.000 динара по грли мора да буду најмање 3 високо квалитетне крмаче. Нисмо ни обратили пажњу на ово. Идемо само на велико.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Danas su me zvali iz ministarstva vezano za povracaj para za kupljenje umaticene nazimice. Problem je sto mogu da mi daju povracaj samo za 3 krmace koje imaju pedigre dok ostalih 9 imaju Uverenje o poreklu ( i uz to objasnjenje da to uverenje ima isto znacenje kao pedigre) ne mogu da ostvare povracaj. Treba da dostavim pedigre. Na fakultetu ne mogu da mi daju pedigre ali mogu da daju potvrdu da uverenje ima isto znacenje kao pedigre... Navodno je 2017 i 2018 prolazilo a 2019 ne moze... da li je neko imao slican problem i da li znate koja je ustvari razlika izmedju Pedigrea i Uverenja o poreklu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa uradjen je kod vlasnika od kog sam kupio. U beceju. Kad su stigli rezultati onda sam izabrao i kupio. Ne znam tacan datum ali negde u martu ove godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Треба се обратити продавцу. Мислим да има везе са матичном линијом и целом том заврзламом. Знам да је било проблема код појединих фарми са назимицама из увоза када је требало њихово потомство да се остави у чистој раси и ф-1. Сете се после 2-3 године порекла. А до тог тренутка иде парола"све може и ништа не мора".

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Evo lepo pise na papiru Podaci o poreklu,a u napomeni velikim slovima ovako:prema GOP-u,uverenje o poreklu ima istu pravnu svrhu i značaj kao i dokument pedigre i oba dokumenta se izdaju iskljucivo za kvalitetna priplodna grla.
Od kupovine proslo malo vise od mesec dana i vec sam dobio papire,cujem da se svi zale kako se dosta ceka.
 
Да, али отац и мајка и цела линија уназад треба да имају педигре, а то се плаћа факултету. Е то су избегавали из разлога превеликог улагања у животиње зато што је уверење о пореклу до сада важило.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
I sad hoce li ovo biti dosta da se ostvari povrat il jos nesto ce mi traziti o nazimicama? Necu jos predavati svakako jer planiram kupovinu jos na prolece
 
Neces moci da dobijes povrat. Ja sam odbijen. A ako sve vec tako lepo pise da ima sve isto kao pedigre zasto onda ne daju pedigre i svima super? Imam informaciju da je jos pre 3 god receno da takva grla nece moci dobijati povrat i sve godine je prolazilo sa uverenjem a sad su napravili presek. Mislim da je gresku napravio fakultet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dali je neko vrsio osemenjavanje krmaca ovim nerastom?
Zanima me kako su se pokazali njegovi potomci?
a32198f42f6f9d7fcf081bfd5095d335.jpg
f249a8807939bf079c900202887f0d1c.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije bas najsrecnije resenje ,moze da bude sve OK ali u principu pietrenke se tesko prase i nisu bas nesto plodne.
 
Kasnije imam u planu da te nazimice koje ostavim da semenim Joksirom kako bih povecao plodnost a delom bih imao i kvalitet mesa koji ima pinentren.
U sustini njegove unuke bi po meni bile dobre, imale bi njegove gene i Joksira.
Sta mislite o tome?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
U planu mi je nabavka jos nazimica da popunim objekat,e sad bi hteo jos nesto drugo jos da uzmem,da ne bude sve sa jednog mesta, da probam, posto sam uzeo vec sa Edufarm iz Crvenke,pa mi je u planu i zvao sam Nukleus farmu iz Ruskog Krstura.U glavnom neka Nemacka genetika,F1 je u pitanju.Da li je neko uzimao odatle i kakvo ima iskustvo i da li je neko cuo nesto?
 
Nazad
Vrh