Priplodni materijal

2wrn248.jpg
ao7r88.jpg
Evo i mojih budućih nazimica sada su stare 4 meseca
 
Trenutno jedu koncentrat koji sam pravim premix 3% sojina sačma 16% ,kukuruz ječam, i još par sitnica (kvasac,kreda..)imaju oko 60-70kg
 
Danas sam bio na farmi instituta za stocarstvo soko salas da gledam nazimice , 35 hiljada ne osemenjane nazimece tek izdvojene iz tova ima f1 i cistog svedskog landrasa tezine izmedju 90 =120 kg .. a iste osemenjene pred prasenje mesec i dva kostaju 50 hiljada, od 30, 40 komadaivno ma koje sam pogledao. jednu sam primetio da moze da hoda normalno ostale nemogu na zadnje noge ili hodaju kao po jajima.. Jedino nerastove sto imaju svedskog landrasa video sam 2 komada ekstra su oni kostaju 35 hiljada isto kao i ne osemenje ne nazimice.... u rusko krsturu 360 e bez pdv-a kostaju ne osemenjene nazimice.. cisto informativno da znate,,
 
Evo i mojih mladih nada....








Ove dve su kupljene prekjuce,teske su oko 110kg,starost 6 meseci






Ova je oo 100kg, bukarila se pre neki dan




A ovo je moja nazimica,oko 120-130kg, f1 landras-jorksir,stara 8 meseci i ona se bukarila pre dva dana...

Slike nisu nesto,jbg telefon je los,a i nisam ih ucio da poziraju :D
 
Dobra roba nema sta. Jel ova zadnja ima krvi duroka u sebi? Gdesi uzimao robu? Da budu korisne:ppozdrav:
Deda od njene majke je durok,baba joj je f1 durok-jorksir.....Kupovao sam od jednog prijatelja iz okoline Paracina,drzi 40 krmaca....on je i birao nazimice....Hvala puno,nadam se da ce biti korisne,planiram uzeti jos 2-3 pedigrirane i onda jednog kvalitetnog vepra V.Jorksir pa da krenem da prosiravam proizvodnju....
 
Deda od njene majke je durok,baba joj je f1 durok-jorksir.....Kupovao sam od jednog prijatelja iz okoline Paracina,drzi 40 krmaca....on je i birao nazimice....Hvala puno,nadam se da ce biti korisne,planiram uzeti jos 2-3 pedigrirane i onda jednog kvalitetnog vepra V.Jorksir pa da krenem da prosiravam proizvodnju....
Samo napred druze i ja povecavam broj krmaca.

- - - - - - - - - -

Otac od praseta koje sam kupio za priplod

2015-04-05-222.jpg
svaka cast nema komentara:ppozdrav:
 
Pozdrav forumasima! Interesuje me, gdje je u Republici Srpskoj moguce doci do kvalitetnih nazimica u cistoj rasi landras, jorksir?
U mom okruzenju (Istocno Sarajevo) je gotovo nemoguce doci do ciste rase, ili bar ja nisam nasao.
 
Nazad
Vrh