Priplodni materijal

Odg: Priplodni materijal

Sika je napisao(la):
evo vepra sa od 550kg sa sumadijskog sajma poljoprivrede....durok-pietren ::namigivanje::
pijandura je napisao(la):
Svaka cast Nazimica je exxxtra
Post je spojen: [time]1284108745[/time]
_________________________________________________

Cekaj , bre ljudi... Ko ovde koga za..bava?
:cao: :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
:D :bravo:
 
Odg: Priplodni materijal

Ma mislio covek verovatno na Gagijevu nazimicu.
Ako nije mislio na nju,nick sve govori. :haha:
 
Odg: Priplodni materijal

:D :D :DNaravno da sam mislio na Gagijevu jorksirku. . . .A nerast ko nerast svaki je posle par godina toliki. :D
Post je spojen: [time]1284151907[/time]
_________________________________________________
:haha: :haha:
 
Odg: Priplodni materijal

gagi77 je napisao(la):
Evo moje krmače Velikog Jorkšira (Farkaždin) koja je suprasna 55 dana.Veštački je osemenjena sa Velikim Jorkširom (uvoz Norveška) iz Agronorovog centra u Gornjem Milanovcu.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
Gagi malo ti ta krmaca ima mekse kicice, to ne valja!!!! :nono:
Post je spojen: [time]1284313013[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1284410520[/time]
_________________________________________________
 
Odg: Priplodni materijal

Moja krmaca , sa prasicima...
Oprasena 21.07. ::000:: ::000:: ::000::


2exvhi0.jpg

2z7rdrm.jpg

z4zmc.jpg

2ahw4cx.jpg

11uhmy1.jpg

fu05df.jpg

Post je spojen: [time]понедељак, 13. септембар 2010. 13:46:38
 
Odg: Priplodni materijal

tibor je napisao(la):
Karalic@
Kao da vidim moje! ::svaka cast::
Sto bi rekli, vuku na taj kraj, Lalinski :haha:

P.S.Tibor, krmaca (Icika) je fantasticna..Mirna , dobra Majka, prvo praskinja 11 komada..

Od iduce godine da si na N.S. Sajmu sa krmacama! ::svaka cast::

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1284440126[/time]
_________________________________________________
savak je napisao(la):
Karalic koliko su teški?
Savak , nisam ih merio ali ih merim u subotu , pa javljam... :cao:

U subotu ce da bude neko dobrovoljac za razanj :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1284472648[/time]
_________________________________________________
tibor je napisao(la):
Karalic@
Kao da vidim moje! ::svaka cast::
Tibor, zadnja slika, prase u vrhu.. E ono ima samo tri , ili cetiri pege na guzi.. To je jedino koje malo lici na Kurtu! :D
 
Odg: Priplodni materijal

karalic odlicni su ti prasici a i krmaca
Post je spojen: [time]1284877788[/time]
_________________________________________________
verovatno su do sada prodati?
 
Odg: Priplodni materijal

Piksi je napisao(la):
karalic odlicni su ti prasici a i krmaca
Post je spojen: [time]1284827388[/time]
_________________________________________________
verovatno su do sada prodati?
Da Ti kazem posteno, prasici su krenuli da mi popunjavaju prazninu u Nedeljnim ruckovima :haha: Danas je jedno omastilo razanj, a ostali ce uskoro , a troje ostavljam do nove godine za tiganj, a krmaca ide komplet u preradjevine, oko polovine Decembra...

Pa opet kod Tibora u Martu po novu krmacu, suprasnu...
Prosta racunica...Kupis suprasnu krmacu, dobijes prasice od nje za DZ ( samo hrana) i nju tovis za preradjevine, prasice na razanj, za svetkovine i razne slave, plus dvoje , troje za tiganj, kad napune oko stotke...
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao: :cao:
D
 
Odg: Priplodni materijal

Da Vam kazem posteno, kupaca je bilo dosta, ali mi se roba ne prodaje iz prostog razloga jer znam kako sam ih hranio i cime...

A da prodajem prase za po 4000 dinara... Pa to je samo oko 40-ak evrica.. Nisu to nikakve parice, a za te pare nemas ni posten rucak za familiju u kafani, te je onda bolje da omasti razanj kod mene u kuci, a u pecenjarama neka jedu, znas sta...

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Odg: Priplodni materijal

francuz je napisao(la):
@ Karalic
svidja mi se tvoja matematika :D , malo tiganj, malo razanji sve to za malo ::novac::
::svaka cast::
Hvala Francuz... :ppozdrav:
Vidi.. Kako sam u penziji, a dokon, onda mi nije problem da odgajim nesto , ovako malo , cisto za sopstvene potrebe.. A da prodajem, nema tu leba na jednoj krmaci (mada tako ovde rade) Jedna krmaca, cetiri , pet ovaca, eventualno jedna krava, domace kokoske koje se same nasadjuju, posao u nekoj firmi za jedno 40 do 50 Hiljadarki.. I , onda nastaje kukanje kako ne moze da se zivi, kako nema leba od poljoprivrede, a kad istera tih 5 ili 6 prasica na pijacu u Mladenovac ( jer im krmace prase maximalno do 8, a kad imaju deset , zovu selo na qrcenje) e , onda Bajo moj, trazi Ti kao da prodaje suvo zlato , a ne prasad , jer misli za musteriju, ko ga j.be , on ima, sad cu da ga zakoljem , pa ne mora da ga vise vidim...A to sto je hranio samo kukuruzom , sto nije ni videlo soju, koncentrat, nema veze...Pa kad ga zakoljes, a ono od 25 kila, vise masti nego mesa..Topi se samo tako, ne sme blizu zara , jer odmah pici plamen, jer mast curi kao iz cesme.
I, tako moj francuz, ja sam resio da imam za sopstvene potrebe dovoljno kolko mi treba..I , nece vise moci da me ucenjuju dzukele na pijaci , nego kad mi se jede prasetina, pravac svinjac...A za preradu imam , krmacu koja se jednom prasila, a ne neku koja se (kaze tri puta) a ona vrsnjak Nelsona Mendele.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh